mazda 323 sõites jõnksutab

mazda 323 sõites jõnksutab

PostitusPostitas cwu » 20 Nov 2010, 02:40

Tegemist mazda 323 forte 95a 1,5. Kui autoga sõita siis alatihti pedaali vajutades või tõusudel vahel isegi niisama õrnalt püsivat kiirust hoides jõnksutab. Lõdvik kontrollitud ilus terve, küünlad, küttefilter, jagaja vahetatud. Kohapeal töötab ilusti ainult sõites jamab. Kas on äkki kellelgi olnud sellist probleemi?
cwu
 
Postitusi: 1
Liitunud: 20 Nov 2010, 02:33
Asukoht: eesti

Re: mazda 323 sõites jõnksutab

PostitusPostitas paat » 22 Dets 2010, 20:46

Tere!
Oman 97a. familat 1.5 ning sama probleem. Vahetasin kütusefiltri ,jagajakaane, rootori.
Olen samuti nõutu sel teemal.
paat
 
Postitusi: 17
Liitunud: 02 Jaan 2008, 22:52
Asukoht: Läänemaa

Re: mazda 323 sõites jõnksutab

PostitusPostitas barlanks » 22 Dets 2010, 21:59

Vaata (veel parem vaheta) küünlajuhtmed ka ära.Mul oli mitsu lanceriga sama jama,kakkus kui hull.Käisime isegi diagnostikas,lõpuks vahetasime küünlajuhtmed ära ja asi jummalast ok.Diagnostika seda paraku ei öelnud :? Nagu eilne... :clap: .Ehk on abi,proovi igatahes.
Ikka sõidan!
56693420
barlanks
 
Postitusi: 110
Liitunud: 30 Juun 2009, 14:48
Asukoht: Raplamaa

Re: mazda 323 sõites jõnksutab

PostitusPostitas JaanusM » 23 Dets 2010, 02:47

barlanks kirjutas:Vaata (veel parem vaheta) küünlajuhtmed ka ära.Mul oli mitsu lanceriga sama jama,kakkus kui hull.Käisime isegi diagnostikas,lõpuks vahetasime küünlajuhtmed ära ja asi jummalast ok.Diagnostika seda paraku ei öelnud :? Nagu eilne... :clap: .Ehk on abi,proovi igatahes.

mul ka sama jama, küünla juhtmed vaja vahetada.
Neid sai vist kuidagi mõõta ka, sõber mul vähemalt rääkis midagi, et lasi üle mõõta vms :D.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: mazda 323 sõites jõnksutab

PostitusPostitas tomkulibin » 23 Dets 2010, 06:44

cwu kirjutas:... Kui autoga sõita siis alatihti pedaali vajutades või tõusudel vahel isegi niisama õrnalt püsivat kiirust hoides jõnksutab. Lõdvik kontrollitud ilus terve, küünlad, küttefilter, jagaja vahetatud. Kohapeal töötab ilusti ainult sõites jamab. Kas on äkki kellelgi olnud sellist probleemi?

Minulgi olnud sarnane jama, aga mootoriks oli FE3N. Gaasi andes korraks "Jäi mõttesse", siis reageeris vajutamisele, ühtlasel kiirusel üksikud mittekorrapärased vahelejätmised/jõnksutamised. Olukorra parandas näiliselt korras ja suht hiljuti vahetatud küünalde asendamine uutega.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8379
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: mazda 323 sõites jõnksutab

PostitusPostitas barlanks » 23 Dets 2010, 11:20

JaanusM kirjutas:
barlanks kirjutas:Vaata (veel parem vaheta) küünlajuhtmed ka ära.Mul oli mitsu lanceriga sama jama,kakkus kui hull.Käisime isegi diagnostikas,lõpuks vahetasime küünlajuhtmed ära ja asi jummalast ok.Diagnostika seda paraku ei öelnud :? Nagu eilne... :clap: .Ehk on abi,proovi igatahes.

mul ka sama jama, küünla juhtmed vaja vahetada.
Neid sai vist kuidagi mõõta ka, sõber mul vähemalt rääkis midagi, et lasi üle mõõta vms :D.


No pm paned auto käima ja võtad ükshaaval kordamööda küünlajuhtme maha.Kui on korras juhe,siis mootor teeb ju teist häält(kui juhtme eemaldad),aga kui juhe läbi omadega,ei muutu mootori hääl ka kuidagi.See siis ongi vigane.Parem vaheta komplekt korraga ära ja tead,et tükiks ajaks selle koha pealt rahu majas.
Häid pühi!
Ikka sõidan!
56693420
barlanks
 
Postitusi: 110
Liitunud: 30 Juun 2009, 14:48
Asukoht: Raplamaa

Re: mazda 323 sõites jõnksutab

PostitusPostitas Evert » 23 Dets 2010, 14:26

Visuaalselt palju põnevam on õhtupimedas auto käima panna ja siis pihustiga küünlajuhtmetele veidi vett lasta. Kui kapoti all hakkab välku lööma, on juhtmevahetuse aeg.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: mazda 323 sõites jõnksutab

PostitusPostitas diidzhei » 24 Dets 2010, 12:48

Tühikäigul ei pruugi vigane küünlajuhe märku anda.
Koormusel on sädeme tekkimiseks tingimused raskemad ja siis hakkab "säde" lihtsamat teed otsima.
Mul paljudel masinatel selline probleem olnud. Lahenduseks kõigil juhtmete küünalde vahetus :)
diidzhei
 
Postitusi: 605
Liitunud: 30 Jaan 2007, 15:16
Asukoht: Järvamaa

1995 Mazda Xedos


Mine 323/MX-3/3/MX-5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron