Kliima täitmise töökojad?

Kus remondid/tuunid sina oma autot? Jaga ka kogemusi teistega.

Kliima täitmise töökojad?

PostitusPostitas Alo_l » 09 Juun 2011, 09:27

Tere

Vaatasin, et Eurostist on võimalik 40 euri eest kliimat täita. Kuidagi nutune tundub aga see 200g külmainet. Kuidagi vähe nagu, ei?
Keegi soovitaks äkki Tartus/Pärnus mingit kohta. Otsingust olen leidnud Külmaservise jne. Kuidas nendes kontrolliga lood on või pannakse lihtsalt asi täis ja sõida? Päris nurga taga samas ei tahaks ka teha.

Tänud ette.
Alo_l
 
Postitusi: 16
Liitunud: 10 Mär 2009, 23:56
Asukoht: Tartu/Pärnu

Re: Mazda 6 kliima täitmine Eurost autos

PostitusPostitas Vanapeer » 09 Juun 2011, 09:51

Külmaservist kiidan. Tartus tuli ise ukse taha, tegi surveproovi ja täitis ja siis küsis 450 eeki :D
Vanapeer
 


Re: Mazda 6 kliima täitmine Eurost autos

PostitusPostitas Fanatt » 10 Juun 2011, 19:31

Pärnus Autoeksperdis... 48(alla kilosele gaasi kogusele) 61(kilo ja üle) euri terve hooldus. Kõigepealt kontroll, kas süsteem lekkevaba, kui on, siis vana jama välja, vaakum (kuivatab süsteemi ja samas kontrollib pidavust), gaas koos õli/värvainega sisse ning lõpus visuaalne kontroll UV lambiga. Kogu protsess võtab umbes tunnikese.
Parandame ka lekkeid ja asju.
Kui õigesti mäletan siis vanema kerega kuuel oli gaasi kogus 680g :think:
Harjutamine teeb harjutajaks, meistriks sünnitakse
Kasutaja avatar
Fanatt
 
Postitusi: 209
Liitunud: 13 Nov 2007, 13:47
Asukoht: Pärnu Mk,

Re: Mazda 6 kliima täitmine Eurost autos

PostitusPostitas Whitesnake » 10 Juun 2011, 20:38

Ma käisin Tartu mingis nurgataguses. Pandi esialgu mingi seier külge mis näitas, et mingi vurts ikka sees on - siis nagu päris välja ei jookse ning laste torud taha ja mingi tunnike tiksus. 35 juurot ning nüüd kuu aega toiminud.
Whitesnake
 
Postitusi: 27
Liitunud: 22 Veebr 2011, 15:00
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 6 kliima täitmine Eurost autos

PostitusPostitas Nuclear M.A.N » 11 Juun 2011, 17:52

Turu tänaval (sõbra selverist üle tee on paneel maja all kaale müüv pood), seal töötab keegi härrasmees (oli vist Anatoli ta nimi?). Sai 1,5 aastat tagasi käidud, kliima ei puhund üldse jahedat, mõõtis rõhku, kontrollis lekked, ja lasi vurtsu sisse. Tulemus: Kliima toimib, puhub jahedat, raha küsis 225 või 250 eeku. Mina rahul, soovitan! Suhtumine ka asjalik, tundis et jagab asja, nii et kui numbrit soovib pean otsima, aga ma arvan et võib sinna kaalupoodi sisse ka marssida ja kysida. See kliimatäitmise mant oli tal valges Caravelles maja ees (kui see ees, siis võib sisse minna, seal rohkem töölisi ilmselt pole).
Kasutaja avatar
Nuclear M.A.N
 
Postitusi: 168
Liitunud: 15 Okt 2007, 21:50
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 6 kliima täitmine Eurost autos

PostitusPostitas skyline » 14 Juun 2011, 09:30

Ma käisin eelmine nädal leket otsimas ja eile konditsioneeri remontimas Tartus Jaad OÜ-s, asub Sepa 15g (Estre hoovi peal). Väga asjalik mees oli seal. Eile sai kuivatisse minevate torude tihendid vahetatud ja siis kõik need vaakumid ja täitmised tehtud ja poolteise tunni töö eest läks 40 eur (sh gaas 660g) . Tal ka olemas UV lamp ja muud riistad lekete otsimiseks. Telefon on tal 50 69 367
Esindus kipub selle 40 euri võtma heal juhul vaid täitmise eest, iga lisaliigutus nagu kontrastaine sissepanek või lekete otsimine võtab kena lisakopika. Ja Eurost auto kodukas annab mulle kallimad hinnad:
Konditsioneerisüsteemi:
lekketest kord 31,96 eur
täitmine kord 76,69 eur
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Kliima täitmise töökojad?

PostitusPostitas Siim » 14 Juun 2011, 20:49

Meil ka uued seadmed ning koolitatud inimesed
hind 50-.
Värvainega kontroll,survestamine,niiskuseemaldus ja täitmine.
Vajadusel ka seadmete remont ning varuosad.
Järjekorda ka praktiliselt pole,aga alati on kasulik ette helistada.

KUMMIMEES Tallinn, Peterburi tee 73,TALLINN tel 6059720
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: Kliima täitmise töökojad?

PostitusPostitas ASmith » 14 Juun 2011, 22:30

Täna sai käidud seal Eurost autos kadaka teel. Küsisin et kas ainult 200g vastati et kui vaja rohkem panna siis panevad rohkem ja küsivad ainult 40 eurot. Kontrollimisel tuli välja et mul 2 leket. Üks tihend laseb läbi ja teine lekib aga juba radiaatorist. Nüüd tellisin endale uue radiaatori ära ja jääb ootama millal auto kliima töökorda saab.
Kasutaja avatar
ASmith
 
Postitusi: 41
Liitunud: 09 Juun 2010, 02:10
Asukoht: Tallinn (Nõmme) /Paldiski

Re: Kliima täitmise töökojad?

PostitusPostitas KRANTS » 15 Juun 2011, 06:16

Mina sain oma konditsioneeri, taskukohase hinnaga, tööle Fretsi juures :thumbup:


ASmith kirjutas:Täna sai käidud seal Eurost autos. Küsisin et kas ainult 200g vastati et kui vaja rohkem panna siis panevad rohkem ja küsivad ainult 40 eurot. Kontrollimisel tuli välja et mul 2 leket. Üks tihend laseb läbi ja teine lekib aga juba radiaatorist. Nüüd tellisin endale uue radiaatori ära ja jääb ootama millal auto kliima töökorda saab.

Kadaka tee 72a Eurost autos?
Mul ka täna kella 14 paiku sinna asja jagelema minna.Nimelt on töömasin eriehitusega, ning kahe konditsioneeriga. Kuna masin saadi alles sügisel, siis ei jõutud konditsioneeride toimimist proovida. Nüüd on jama, et tagumine konditsioneer ei toimi, KUID... Eurost auto ei tea kes ümberehitust teostas ja kas see firma üldse enam eksisteerib. Täna sõidan masinaga nende juurde ja mul suva, kes selle korda teeb :thumbup:
KRANTS
 


Re: Kliima täitmise töökojad?

PostitusPostitas KRANTS » 16 Juun 2011, 07:04

KRANTS kirjutas:tänasest Eurost autos käigust saaks kohe tõsielu komöödia filmida :silent: Ei soovita seda kohta :thumbdown:


Lühi kokkuvõte on see, et nad ei suuda eristada konditsioneeriGA ja konditsioneeriTA masinat. Ja kui nad ninapidi juurde vedada, siis üllatuvad ise ka "ohh, seda ma mõtlesin, et mis kuradi torud need siin on" :crazy:
Ja pärast, kui puhkusel olev, masina müüja, helistas töökotta, et neile selgeks teha, et autol ON konditsioneer (selleks ajaks olin ma juba ise EurostAutosse selgeks teinud, et kont peab olema), siis meister ütleb telefoni- et pole probleemi. Ta ei uskunud ka, et autol konditsioneeri pole ja siis läks ikka ise vaatama. Töömees ei teinud vahet.
Samas seesama meister helistas umbes 45 minti peale auto teenindusse viimist, et tulge masinale järgi, konditsioneeri pole võimalik remontida, kuna seda LIHTSALT ei ole sellel masinal :wtf:
KRANTS
 


Re: Kliima täitmise töökojad?

PostitusPostitas skyline » 16 Juun 2011, 09:36

KRANTS kirjutas:
KRANTS kirjutas:tänasest Eurost autos käigust saaks kohe tõsielu komöödia filmida :silent: Ei soovita seda kohta :thumbdown:


Lühi kokkuvõte on see, et nad ei suuda eristada konditsioneeriGA ja konditsioneeriTA masinat. Ja kui nad ninapidi juurde vedada, siis üllatuvad ise ka "ohh, seda ma mõtlesin, et mis kuradi torud need siin on" :crazy:
Ja pärast, kui puhkusel olev, masina müüja, helistas töökotta, et neile selgeks teha, et autol ON konditsioneer (selleks ajaks olin ma juba ise EurostAutosse selgeks teinud, et kont peab olema), siis meister ütleb telefoni- et pole probleemi. Ta ei uskunud ka, et autol konditsioneeri pole ja siis läks ikka ise vaatama. Töömees ei teinud vahet.
Samas seesama meister helistas umbes 45 minti peale auto teenindusse viimist, et tulge masinale järgi, konditsioneeri pole võimalik remontida, kuna seda LIHTSALT ei ole sellel masinal :wtf:

Tundub uskumatu :D Äkki su autol on Eurost auto arvates siis hoopis keskkütte torustik kapoti all :) Hea, et nad maakütte kollektorit veel ei märganud.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Kliima täitmise töökojad?

PostitusPostitas aviar » 16 Juun 2011, 09:44

Ei suuda uskuda sellist jama Eurost autost. :wtf: On olnud selle firmaga paar kokkupuudet ja ülimalt positiivsed.
Äkki saad selle auto mootoriruumist (eemaldades enne igasugused tilu-lilu plastkatted) pildi teha, et siis saaksid ka siinse foorumi kogenud mehaanikud pilku peale heites oma arvamuse öelda, et kas on või ei ole.
Läks küll OT, aga ilma tõehetketa jääb teema hinge kriipima. :D
aviar
 
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Veebr 2009, 13:34
Asukoht: Nõmme (Tallinn)

Re: Kliima täitmise töökojad?

PostitusPostitas KRANTS » 16 Juun 2011, 20:15

sellel masinal on üks kondi pump aga 2 konditsioneeri. Esimest konditsioneeri nad ilmselgelt märkasid, kuna nupp ju konsoolis olemas. Tagumist konti nad ei tuvastanud, kuigi ka sellele on eraldi nupp, vastava kirjaga, salongi lisatud. Kui küsisin, miks nupul selline kiri, siis öeldi, et see on eksitusena sinna lisatud. Tegemist PIDAVAT olema nupuga, mille sisselülitamisel, on tagumises osas istujatel võimalik ise sooja ja külma puhumist ja selle tugevust reguleerida. Samas, ka vilunud silm, ei tuvasta tagumises osas ühtegi juhtplokki, millest annaks antud toiminguid reguleerida.
Mainin veel, et see auto on uuest peast (hankega nõutavate ümberehitustega) ostetud samast asutusest, veidi vähem kui aasta tagasi.
KRANTS
 


Re: Kliima täitmise töökojad?

PostitusPostitas diidzhei » 17 Juun 2011, 00:02

Kas mõnes firmas on ka töötaja, kellel ette näidata alates 4 juuli 2010 vajaminev sertifikaat, et võib üldse kliimaseadmeid käsitleda?
diidzhei
 
Postitusi: 605
Liitunud: 30 Jaan 2007, 15:16
Asukoht: Järvamaa

1995 Mazda Xedos

Re: Kliima täitmise töökojad?

PostitusPostitas KRANTS » 17 Juun 2011, 06:59

kindlasti on.
KRANTS
 


Re: Kliima täitmise töökojad?

PostitusPostitas tomkulibin » 17 Juun 2011, 08:38

KRANTS kirjutas:sellel masinal on üks kondi pump aga 2 konditsioneeri...

Konditsioneeriks nimetatakse kompektset seadet koos pumba, sab ja sarvedega.
Sinu väitel on antud isendile paigaldatud kahe siseosaga ja ühe pumba ja välisosaga seade.
Kas oled reaalselt ise ka näinud teist siseosa?
Ehk on see miskil ajal uninstallitud riknemise käigus? :roll: Või on hoopiski asi sellesama lüliti järgi olevas elektrilises ahelas, mis ei rakenda siseosa? hoolimata süsteemi argendiga täitmisest ja/ehk vajaliku surve tagamisega pole veel kõik vajalikud tingimused täidetud sell nn "2" siseosa käivitumiseks.
Kui nüüd esiosa välja lülitada ja see "2" sisse lülitada, kas pumba eelsed ja järgsed toeud jäävad ühe temp. peale või on muutusi? sama ka välisosa radika puhul?
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Kliima täitmise töökojad?

PostitusPostitas diidzhei » 17 Juun 2011, 09:38

See peab ikka päris võimas KOMPRESSOR olema, et kahte kliimasüsteemi ära "toita".
Äkki on masinal mingisugune kahe aurustiga süsteem lihtsalt.
Algusesse tagasi. Konditsioneeril ei ole pumpa, on kompressor. Kuna kompressorit läbib gaasiline aine, ei saa ta kuidagi pump olla.
diidzhei
 
Postitusi: 605
Liitunud: 30 Jaan 2007, 15:16
Asukoht: Järvamaa

1995 Mazda Xedos

Re: Kliima täitmise töökojad?

PostitusPostitas taavik » 22 Juul 2011, 19:17

Ma käisin eelmine nädal leket otsimas ja eile konditsioneeri remontimas Tartus Jaad OÜ-s, asub Sepa 15g (Estre hoovi peal). Väga asjalik mees oli seal. Eile sai kuivatisse minevate torude tihendid vahetatud ja siis kõik need vaakumid ja täitmised tehtud ja poolteise tunni töö eest läks 40 eur (sh gaas 660g) . Tal ka olemas UV lamp ja muud riistad lekete otsimiseks. Telefon on tal 50 69 367


julgen kah Jaad OÜ-d soovitada. lisaks täitmisele parandas ka katkise toru ära.
taavik
 
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Veebr 2011, 00:21
Asukoht: Tartu

1998 Mazda 626

Re: Kliima täitmise töökojad?

PostitusPostitas Indrekson » 24 Mai 2012, 20:23

Nüüd kliimaseadmete täitmine klubilistele -10% soodsam. Täitmine koos kontrolliga 5 kuni 30 eur! Klubipakkumiste lehel!
Indrekson
 
Postitusi: 3
Liitunud: 24 Mai 2012, 19:47
Asukoht: Tartu

Re: Kliima täitmise töökojad?

PostitusPostitas Neko » 27 Mai 2022, 17:06

Tartus hooldame kliimasüsteeme. Täitmine, diagnostika, remont. Sooduskood 323. 3XM Car Service, Vitamiini 4 Tartu. 5097478.
Remondin Mazdasid Tartus.509 7478.
Neko
 
Postitusi: 27
Liitunud: 03 Apr 2005, 22:08


Mine Firmad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist