Siin saab kõigest rääkida...

Teadaanded

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas Mario » 14 Veebr 2012, 21:04

niiviisi saavad need elud küll marukähku otsa. :D :lol:
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas cabernet1 » 14 Veebr 2012, 22:00

A kass tegelt eramajas ülioluline tegelane.
Näiteks 2 korda aastas tuleb kass keldrisse viia, pista ta korstnajalga ja teda millegiga niimoodi ehmatada, et tal karvad turri lähevad...
Siis tuleb kassi alla tuli teha ja korstnajala uks sulgeda... Ainuke avaus on üleval... Tahab elada - pühkigu korstend :mrgreen:
Kitecat on odavam, kui korstnapühkija, seega siiani olen päris korraliku summa kokku hoidnud tänu oma suurele loomaarmastusele :angel:
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas JaanusM » 16 Veebr 2012, 19:46

Ega keegi veoautode varuosadega ei tegele? :D.
Oleks päikese sirmi vaja ühele volvole, äkki keegi oskab kuskile suunata mind vähemalt selle probleemiga ? :).
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas vvs » 17 Veebr 2012, 01:35

JaanusM kirjutas:Ega keegi veoautode varuosadega ei tegele? :D.
Oleks päikese sirmi vaja ühele volvole, äkki keegi oskab kuskile suunata mind vähemalt selle probleemiga ? :).

Truckparts :thumbup:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Kasutaja avatar
vvs
Moderaator
 
Postitusi: 1579
Liitunud: 30 Jaan 2006, 09:21
Asukoht: Tartu

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas JaanusM » 17 Veebr 2012, 11:31

vvs kirjutas:
JaanusM kirjutas:Ega keegi veoautode varuosadega ei tegele? :D.
Oleks päikese sirmi vaja ühele volvole, äkki keegi oskab kuskile suunata mind vähemalt selle probleemiga ? :).

Truckparts :thumbup:

Täänkju :D.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas jann » 20 Veebr 2012, 18:37

Mind igatahes küll üllatas see uudis! Suht paljud aasia automargid meeldivad pättidele.

Milline sõiduk on Moskvas ärandajate lemmik?

Eelmise aasta kokkuvõttes oli Moskva ja selle ümbruse autovaraste lemmikuks crossover Mazda CX-9, vahendab motor.ru kindlustusfirma Aljans statistikat.
Autovaraste lemmikud Venemaa pealinnas ja selle ümbruses eelmisel aastal:

1. Mazda CX-9
2. Honda Accord
3. Infiniti FX
4. Subaru Forester
5. Mercedes-Benz S-klass
6. Mazda 6
7. Honda CR-V
8. BMW X5
9. Mitsubishi Lancer
10. Porsce Cayenne

Allikas: http://www.e24.ee/745804/milline-soiduk ... te-lemmik/
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas Mario » 20 Veebr 2012, 21:32

nuh, tehasest pole neil mingit alarmi, kui kundel raha polnud et tellida, siis pole ime, et autod ära jalutavad...
pättidel igasugu moodsaid vidinaid, millega immot ära petta ja auto käima saada...
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas vvs » 25 Veebr 2012, 18:28

Sul peab ju meetrine pakk vähemalt olema... :mrgreen:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Kasutaja avatar
vvs
Moderaator
 
Postitusi: 1579
Liitunud: 30 Jaan 2006, 09:21
Asukoht: Tartu

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas jann » 25 Veebr 2012, 20:58

Mel206 kirjutas:
vvs kirjutas:Sul peab ju meetrine pakk vähemalt olema... :mrgreen:


Eiei mina nii rasket tüd ei tee,tahaks vbl.mingiaeg sihkse monsteri nikerdada,mu arust see nii geniaalne.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... D0cp3g6O78


Päris geniaalne! Ma olen sõbra juures Muhus üht huvitavat elektriga puude purustajat näinud. Töötas nii, et panid paku mingi press süsteemi vahele ja tera pressis pooleks selle.
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas tomkulibin » 26 Veebr 2012, 10:43

Ja kuidas antud abivahendid oksaliste puudega hakkama saavad :roll:
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas Siim » 26 Veebr 2012, 11:08

Mul paps tegi ka ise,sellise laisa inimese aparaadi.
hüdrasilinder 150 küljest ja el mootor ning pump koos jagajaga,veits keevitamist ja sapika rattad alla ning nüüd on elu nagu lill :D

Maja katla puud on 70cm ja kui peaks sattuma mingi jäme jändrik siis kirvega seal enam miskit küll ei teeks,masinaga liigutad ainult kangi ja pilpad lendavad :D
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas Prema » 26 Veebr 2012, 11:35

Mel206 kirjutas: Eiei mina nii rasket tüd ei tee,tahaks vbl.mingiaeg sihkse monsteri nikerdada,mu arust see nii geniaalne.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... D0cp3g6O78

See on tõepoolest geniaalne. :thumbup:
Olen ka selle hüdraulilisega lõhkunud kuid sellega läheb aega rohkem kui kirvega käsitsi lõhkudes. Selline monster oleks aga väga kiire abiline.
Geniaalsus peitub lihtsuses!
Mazda 5 2009.a 2,0
Mazda MPV 2002.a 2,0
Mazda 6 2003.a 2,0
Mazda Premacy 2000.a
Kasutaja avatar
Prema
 
Postitusi: 351
Liitunud: 22 Dets 2007, 23:23
Asukoht: Saue/Tallinn

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas eksole » 26 Veebr 2012, 15:18

elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas barlanks » 26 Veebr 2012, 21:39

_siim_ kirjutas:Mul paps tegi ka ise,sellise laisa inimese aparaadi.
hüdrasilinder 150 küljest ja el mootor ning pump koos jagajaga,veits keevitamist ja sapika rattad alla ning nüüd on elu nagu lill :D

Maja katla puud on 70cm ja kui peaks sattuma mingi jäme jändrik siis kirvega seal enam miskit küll ei teeks,masinaga liigutad ainult kangi ja pilpad lendavad :D

Meil on ka katla jaoks ikka hullud pakud jäänud/jäetud.Kuuris kuivavad ära ja pärast topid katlasse,võib ju vabalt olla läbimõõt 50cm,ei näe probleemi.Igast jändrikud kütame ära,kui ainult katlasuust sisse mahuvad.Mida neist lõhkuda,kui sisse mahuvad nagunii,parem kuuri kuivama....Topid korralikult täis ja pool päeva/päev pole vaja juurde visata.
Ikka sõidan!
56693420
barlanks
 
Postitusi: 110
Liitunud: 30 Juun 2009, 14:48
Asukoht: Raplamaa

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas cabernet1 » 26 Veebr 2012, 23:18

barlanks kirjutas: Mida neist lõhkuda,kui sisse mahuvad .

Mul vanavanaisa oli ilmselt laisk mees, sest majal aken ja ahjusuu ühel joonel... ilmselt saab palgi aknast sisse lükata ja nii kevadeni rahu majas :D
A vanaisa mul ehitas puulõhkumiseks imemasina. Metallist raam, keskel 3 kw-ne elektrimootor, selle otsas koonus, millesse treitud sisse vint. Muudkui lajata aga pakk ülevalt peale ja küll ta selle lõhki keerutab... Mäletan, et seda kasutati täpselt 1 kord... Läks pakk peale, käis ringi... vanaisa käest kadus sama hooga sinna vahele jäänud nõukaaegne vatikinnas ja keerles lõhki koos pakuga nii, et vatti lendas... Siis pandi imeriist kuuri, kuskohast ta 15 aastat hiljem emexsisse rändas.
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas kanemgi » 26 Veebr 2012, 23:49

Kirvel peab olema korralik vars, siis pole probleemi puid lõhkuda :D
Mul vanaisa oli kõva puutöömees ja tegi igavesti head kirvevarred valmis, lausa lust oli lõhkuda aga ega need varred kah igavesed olnud, sai siis lastud naabrimehel teha uued varred järgi, uued varred olid nagu lauast välja saetud ja otsa löödud kohe.
Need põrutasid käsi kah kõvasti:( saagisin lõpuks varred pooleks :evil:
Ma nii kõva tisler ei ole veel, et ise oskaks põlve otsas varre valmis teha :D, ma läksi poodi ja ostsin korralikud varred järgi ning pole probleemi lõhkuda nendega :D
Hoolistsed oma auto eest ja auto hoolitseb sinu eest. Hooli oma Mazdast!!!
O/M/V: 83-87 aasta 626 mazdasid ja nende varuosi. 53482036
Kasutaja avatar
kanemgi
 
Postitusi: 1359
Liitunud: 04 Jaan 2010, 16:16
Asukoht: Põhja Saaremaa

1987 Mazda 626

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas barlanks » 27 Veebr 2012, 07:44

cabernet1 kirjutas:
barlanks kirjutas: Mida neist lõhkuda,kui sisse mahuvad .

Mul vanavanaisa oli ilmselt laisk mees, sest majal aken ja ahjusuu ühel joonel... ilmselt saab palgi aknast sisse lükata ja nii kevadeni rahu majas :D

Kui tavaahi,siis on muidugi vaja peeneks teha puud.Katlaga majapidamises (millel suur ahjusuu),aga ei näe küll mõtet neid pilbasteks teha.Laiskusega pole siin pistmist.
Mõned jonnipunnid saame ka halumasina lõhkujaga peenemaks teha,kui vaja peaks olema.Kolb surub takka ja küll ta läheb :thumbup: .Aga halumasinat tavamajapidamisse ainuüksi oma puude tarvis pole muidugi mõtet soetada,kalliks läheb.
Ikka sõidan!
56693420
barlanks
 
Postitusi: 110
Liitunud: 30 Juun 2009, 14:48
Asukoht: Raplamaa

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas tomkulibin » 27 Veebr 2012, 09:07

barlanks kirjutas:Maja katla puud on 70cm ja ...
barlanks kirjutas:Kui tavaahi,siis on muidugi vaja peeneks teha puud.Katlaga majapidamises (millel suur ahjusuu),aga ei näe küll mõtet neid pilbasteks teha.Laiskusega pole siin pistmist.

Tegemist on siiski mitte laiskusega, vaid teadmatusega. Ise olen soohatootmisega päris mitu aega tegelenud ja oman peale teooria, ka praktikat. Siinjuures kõikide enamlevinud kütteliikidega(va tuumaernergeetika).
Sissejuhatuseks: te ei põleta mitte kütust vaid selle aurusid! Mida peenemaks on see teie "kütus" eelnevalt purustatud, seda vähem kulub energiat kütuse aurustamiseks, mis soodutsab kuütuseaurude ja põlemiseks vajajliku õhu segunemist, mis omakorda soodutab kõrgekvaliteedilisele/täielikule põlemisele.
Vinduv pakk katlas/ahjus- saab pikalt alla loopimata läbi ajada- on ka ainuke eelis. Tegelikult eraldub puidust see puugaas/kütus vaid üleskuumenenud pinnalt, mida on lõhutud/peenestatud pakul tunduvalt rohkem.
Väide, et peened puud põlevad kiiresti ära- vastab tõele, aga seejuures on tuli "teravam"/temperatuur kõrgem, ehk saadav sooja hulk suurem. Ja seda kiiresti.
Mis vahe on aeglasel vs kiirel põlemisel? Aeglase põlemisega on enamus tekkivast soojusest puu aurustamiseks minev energia, katla soojusvahetuspindadele jõuab vähem sooja. (liiga)Kiire põlemisega tõuseb suitsugaasi temp korstnas, aga ei toimu korstna tahmumist/pigitumist. samas saab soojuskandja/vesi katlas suurema hulga soojust, mille pärast me üldse puid katlasse topime.
Lühidalt põhimõtetest :wave:
Mõnel katlal on isegi juhendisse sisse kirjutatud halupuu soovituslik pikkus/sõltuvalt kode pikkusest ja ka soovituslik halu läbimõõt- u 10 cm/ laiskuse ja kasuteguri optimaalne suhe.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas barlanks » 27 Veebr 2012, 09:41

tomkulibin kirjutas:
barlanks kirjutas:Maja katla puud on 70cm ja ...
barlanks kirjutas:Kui tavaahi,siis on muidugi vaja peeneks teha puud.Katlaga majapidamises (millel suur ahjusuu),aga ei näe küll mõtet neid pilbasteks teha.Laiskusega pole siin pistmist.

Tegemist on siiski mitte laiskusega, vaid teadmatusega. Ise olen soohatootmisega päris mitu aega tegelenud ja oman peale teooria, ka praktikat. Siinjuures kõikide enamlevinud kütteliikidega(va tuumaernergeetika).
Sissejuhatuseks: te ei põleta mitte kütust vaid selle aurusid! Mida peenemaks on see teie "kütus" eelnevalt purustatud, seda vähem kulub energiat kütuse aurustamiseks, mis soodutsab kuütuseaurude ja põlemiseks vajajliku õhu segunemist, mis omakorda soodutab kõrgekvaliteedilisele/täielikule põlemisele.
Vinduv pakk katlas/ahjus- saab pikalt alla loopimata läbi ajada- on ka ainuke eelis. Tegelikult eraldub puidust see puugaas/kütus vaid üleskuumenenud pinnalt, mida on lõhutud/peenestatud pakul tunduvalt rohkem.
Väide, et peened puud põlevad kiiresti ära- vastab tõele, aga seejuures on tuli "teravam"/temperatuur kõrgem, ehk saadav sooja hulk suurem. Ja seda kiiresti.
Mis vahe on aeglasel vs kiirel põlemisel? Aeglase põlemisega on enamus tekkivast soojusest puu aurustamiseks minev energia, katla soojusvahetuspindadele jõuab vähem sooja. (liiga)Kiire põlemisega tõuseb suitsugaasi temp korstnas, aga ei toimu korstna tahmumist/pigitumist. samas saab soojuskandja/vesi katlas suurema hulga soojust, mille pärast me üldse puid katlasse topime.
Lühidalt põhimõtetest :wave:
Mõnel katlal on isegi juhendisse sisse kirjutatud halupuu soovituslik pikkus/sõltuvalt kode pikkusest ja ka soovituslik halu läbimõõt- u 10 cm/ laiskuse ja kasuteguri optimaalne suhe.

Ohjah,ega ma nüüd siin lõpmatuseni vaielda tahagi.Vinduvaid pakke ei pane katlasse,need on ikka kuivad.Ja laastukotte+väiksemat klotsi+ebastandartset puitu saab ka köetud,kõike läbisegi.Läbisegi jändrikega :angel:
Tomile tänud teooria eest.Aga ega me nüüd neid jändrikke-jonnipunne selle peale neljaks ikka ei hakka punnima.Eks neid jändrikke on ka seinast seina,vb sellepärast ka valestimõistmist.
Ikka sõidan!
56693420
barlanks
 
Postitusi: 110
Liitunud: 30 Juun 2009, 14:48
Asukoht: Raplamaa

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas Mario » 29 Veebr 2012, 01:28

tervitused lõuna-itaaliast, Rendest. minu kaugus siis kodumaast 3500km.
peale mõningasi probleeme, sain lõpuks interneetus supremuse ka siinsesse koju.
töökoht on Honda-Opeli esindus Spizzirri Motors, keelebarjäär on ületatud puuduliku sõnavara tõttu käte ja jalgadega. :D itaallased on suitsiidne rahvas - suunatuld ei tunnista keegi, sõidurajad on lihtsalt soovituslikud asjad, seal, kus on 2 realine tee, saab vabalt 4-5 rida teha ja buss mahub ka ära. :D teeületamine on ka nii, et hingad sügavalt sisse ja lihtsalt kõnnid üle. :D
muidu on tipp topp, täna oli 20 kraadi sooja. õlle on 1€, 0.66L pudel, veinid on 2-7€ enamuses. Kallimad on kvaliteetveinid. 5L klaaspudel selline on 6€. hea odav viis tatt kärmelt viltu tõmmata.
Töö on normaalne. Sain katsuda ka esimest korda Fiat Topolino't. Üldiselt on vägev siin. kahe mäestiku vaheline õhk on megamõnus, tekitas mulle väikse nohuparaadi, aga saame sellest üle, olin juba eestis vähe tõbine. Praegu loen, et teil seal lausa lumetormid :shock:
siit linnast on vahemereni paarkümmend km, nädalavahetusel kutsusid leedu neiud endale külla, väike pidu ja klubi ja vist mingi tripp vahemere äärde. :)

Olge tublid ja töökad seal edasi :wave:
facebooki inimesed hakkavad ohtralt pilte nägema.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas Evert » 29 Veebr 2012, 09:34

Krt, minus koorus just 1 pisike kadeduseuss välja... :D
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas jann » 29 Veebr 2012, 12:41

Evert kirjutas:Krt, minus koorus just 1 pisike kadeduseuss välja... :D


+1 :lolno: Tore lugeda, et mõnel siin klubis ka hästi läheb! :clap:
See foorumis toimuv hala ja nutt on täiesti ära tüüdanud.
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas IvarR » 29 Veebr 2012, 15:03

Mario, tagasi tulles too mulle palun üks Pagani Zonda Cinque (võib ka kasutatud olla). Vastu võin sulle oma praeguse autokogu anda :D Mõtle ainult 1 Pagani ~10ne mazda vastu mille seas nii esi-,taga- kui ka neliveduseid :P

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1931
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas Mario » 29 Veebr 2012, 23:58

IvarR kirjutas:Mario, tagasi tulles too mulle palun üks Pagani Zonda Cinque (võib ka kasutatud olla). Vastu võin sulle oma praeguse autokogu anda :D Mõtle ainult 1 Pagani ~10ne mazda vastu mille seas nii esi-,taga- kui ka neliveduseid :P

IvarR

hoian meeles, kuigi siin on ainult väikeautod 99% ulatuses. suuremad autod on siiani olnud Mazda 6 universaal, Porsche cayenne ja täna nägime ka ühte suurt Range roverit. enamus on Fiatid, väiksed Daewoo Matizid ja väga palju on Lancia pisikesi punne, Miura, Jota, jne...
Pagani jaoks pean vist kuskile ülespoole rändama.. Roomaski õnnestus näha vaid ühte Bentley Continentali... :D
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Siin saab kõigest rääkida...

PostitusPostitas aviar » 01 Mär 2012, 00:09

Mario kirjutas:facebooki inimesed hakkavad ohtralt pilte nägema.

Normaalsetele inimestele võiks siia ka mõne pildikese jutujätkuks lisada :wink:
aviar
 
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Veebr 2009, 13:34
Asukoht: Nõmme (Tallinn)

EelmineJärgmine

Mine Teadaanded

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist