Mazda 6 2007, 2.3l AT ostuabi - mida ülevaatamisel märgata?

Kui on vaja abi millegi ostmisega siis siin saad abi küsida.

Mazda 6 2007, 2.3l AT ostuabi - mida ülevaatamisel märgata?

PostitusPostitas urmas » 30 Apr 2013, 19:51

Tere!

Surfan foorumis ja otsin-uurin maad 2007 aasta 2.3 mootoriga automaatkastiga isendi kohta. Tuli nimelt üks kiire pakkumine ning tundes omanikke (2 eelnevalt), siis tundub usaldusväärne. Siiski...

Hetkel kahjuks palju infot pole auto kohta, aga üldistatult tean, et:
    2007 august ostetud mingi "juubelimudel"
    2.3 mootor
    Automaatkast (tekkis küsimus, kas Eestis müüdud kuutel on ainult neljased või on ka viieseid kaste?)
    Bose helisüsteem + igasugu muud vidinaid
    läbisõit ca 69'000km (kindlalt õige ls:))

Homme lähen autot uurima. Tean, et pean jälgima 3-4 käigule üleminekut, kuna nõksatus seal vahel tähendab tõenäoliselt uut kasti. Tean, et roostet Mazdadel ka jagub.

Teie, foorumikaaslaste, abi palun mõne vihje andmisel, mida kindlasti veel jälgida ja autost arvata, et saada kindlus, et ämbrisse ei astuks ostuga :)

Igasugune mõte ja tähelepanek on teretulnud :)
urmas
 
Postitusi: 8
Liitunud: 05 Jaan 2011, 14:32
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 2007, 2.3l AT ostuabi - mida ülevaatamisel märga

PostitusPostitas Mario » 30 Apr 2013, 20:36

kõik elekter, mis küljes, peab ka töötama. :)
a la "juhe on tagant ära" või "pirn läbi põlenud lihtsalt" pole vabandused. :)

rooste kohta sa juba tead, automaatkast peaks ikka viiene olema. Pre-face on 4käiguline.
veermikust klobinaid kostuda ei tohi ja kõik vajalik peab ka küljes püsima. Olen näinud ka masinat, kus on lausa stabikas ära võetud, sest keegi ei ole viitsinud 12€ liigendit osta ja lihtsam oli tundide viisi auto all mütata ja stabikas üldse ära võtta. :D

üldiselt muu on juba kuluosa teema. muidugi hea, kui omanikul on midagi ikkagi ette näidata hoolduse koha pealt.
edukat proovimist!
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6053
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 6 2007, 2.3l AT ostuabi - mida ülevaatamisel märga

PostitusPostitas urmas » 30 Apr 2013, 20:50

Ma vaatasin selle check-listi ka üle, mis alamteemas kleebitud on:) Pani muigama, kuid tegelikult peaks igat autot nii vaatama ja hindama iga mõne aja tagant- lihtne viis auto seisukorras veenduda.

Automaadi osas olen aru saanud, et kui hästi hoitud/ kasutatud (ei ole ragistatud külmalt sisse-välja ja antakse aega soojeneda ning transportimiseks valitakse pigem veoautod :D), siis kastid isegi kestavad. Aga on oht just nendel, mida on valesti kasutatud.

Mida ma aga ei loe kusagilt välja on nende kastide iseloom. On need edukad sõidukivedajad ning mis 5k AT + 2.3l mootorid kütusekuluks Tallinna linnas tekitavad? Sellega on juba arvestatud, et säästumasin see pole.

Ja mis on selle masina hoolduskulud aasta peale? 60k ja 80k hoolduse keskel tundub just olevat. Esimene on ilmselt mootoriõli ja käimakasti õli + muud vedelad ja nende tihendid? Aga just see püsihooldus nende isenditel..
urmas
 
Postitusi: 8
Liitunud: 05 Jaan 2011, 14:32
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 2007, 2.3l AT ostuabi - mida ülevaatamisel märga

PostitusPostitas zoomzoom » 01 Mai 2013, 15:23

ei erine see mazda tavahooldus miskit teiste samaklassi masinatest. suht lollikindel aparaat. käigukasti probleem ilmneb algstaadiumis ainult töösooja kastiga, st ca 10km sõitu vähemalt.
kütusel kulu on seinast - seina. linnas pigem 12 kanti.
See postitus on heaks kiidetud Chuck Norris'e poolt!

Panen kildu,
Panen kivi,
Laotan asfalti kah!
Kasutaja avatar
zoomzoom
 
Postitusi: 374
Liitunud: 26 Mai 2012, 20:13
Asukoht: Keila

2006 Mazda 6

Re: Mazda 6 2007, 2.3l AT ostuabi - mida ülevaatamisel märga

PostitusPostitas riisiveski » 01 Mai 2013, 16:49

Mul on suht sarnane auto, ainult 2006 aasta oma. Läbisõit ca 126 Mm.
Käigukast on 5-käiguline ja minu autol ei ole veel selle toimimises probleeme tuvastanud, kuid selle üheks eelduseks (kui on soov autot hoida) on teha käigukastis õlivahetus.

Rooste poole pealt veendu, et keregarantii kehtiks ja selle kohta tasuks võtta esindusest kirjalik kinnitus, kui see kehtib. Siis oleks veel mõned aastad roostega võitlemine tasuta.

Muidu on murevaba auto. Mingeid asju vahest ikka tuleb teha, aga palju mitte. Hoolduse hind sõltub sellest, kus teha. Varuosad on üldiselt mõistliku hinnaga. Ja kütusekulu sõltub vajutamisest - möödunud talvel 100% linnasõit koos soojendamistega oli 13,5 l/100km, aga reaalne keskmine minul on 9,2 l/100km läheduses.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6 2007, 2.3l AT ostuabi - mida ülevaatamisel märga

PostitusPostitas urmas » 16 Mai 2013, 19:36

Tundub, et ma seda soovitut siiski ei saa..

Aga selline masin? http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1042078 Ilus edev eputrilla tundub olevat :)

-edit-
Tegelikult on asi lihtne- otsitakse autot (mitte mina isiklikult) hinnaga kuni ca 6-7000€ (võib ka odavam olla loomulikult) ja veidi edevust, automaatkast ja hea sound on teretulnud. Ja no turul on igasugu asju, kuid pinnale jäävad justkui Audi A3/4 ja Mazda 6.

Kuna kindlat valikut pole langetatud, siis ei ole piiranguks ka manuaal. Seega soovitused on tegelikult teretulnud.
urmas
 
Postitusi: 8
Liitunud: 05 Jaan 2011, 14:32
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 2007, 2.3l AT ostuabi - mida ülevaatamisel märga

PostitusPostitas tomkulibin » 16 Mai 2013, 22:54

Müügikuulutusest
kontrollitava taustaga
ja varjatud numbriga- kahtlusi tekitab...
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8370
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 6 2007, 2.3l AT ostuabi - mida ülevaatamisel märga

PostitusPostitas S.R. » 17 Mai 2013, 07:38

riisiveski kirjutas:kuid selle üheks eelduseks (kui on soov autot hoida) on teha käigukastis õlivahetus..


Paluks mitte unustada ka filtri vahetust, olen mitmeid kordi kokku putunud olukorraga kus filtri kohalt leidnud känkra mida vaevu suutnud nimetada filtriks. Inimene seejuures veel hädaldas et kuidagi imelikult käitub kast, pakun et see filter oli vahetamata vast 3 tsüklit!
Kui vaja abi siis küsi, kui oskan siis kindlasti aitan!
Kasutaja avatar
S.R.
 
Postitusi: 177
Liitunud: 14 Juul 2012, 10:02
Asukoht: Pältre külake Eesti kagu nukas.

Re: Mazda 6 2007, 2.3l AT ostuabi - mida ülevaatamisel märga

PostitusPostitas zoomzoom » 17 Mai 2013, 10:19

Kuuel tegelt nn igavene õli, niiet tehas eeldab, et seda polegi vaja auto nominaaleluajal vahetada...

Ps: pakun kuue kiloga oma kahe liitrist kuute tuliuue käimakotiga...
Uuemad pildid ja autu ajalugu minu aututeema all...
See postitus on heaks kiidetud Chuck Norris'e poolt!

Panen kildu,
Panen kivi,
Laotan asfalti kah!
Kasutaja avatar
zoomzoom
 
Postitusi: 374
Liitunud: 26 Mai 2012, 20:13
Asukoht: Keila

2006 Mazda 6

Re: Mazda 6 2007, 2.3l AT ostuabi - mida ülevaatamisel märga

PostitusPostitas polukoli » 18 Mai 2013, 08:44

Soovi on, siis endagi kuuene saadaval. Otseselt müügis ei ole, kuid kui keegi tunneb, et tahab, siis miks mitte: topic15334.html ;)
Kasutaja avatar
polukoli
 
Postitusi: 170
Liitunud: 05 Nov 2010, 21:06
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 6

Re: Mazda 6 2007, 2.3l AT ostuabi - mida ülevaatamisel märga

PostitusPostitas fleik » 18 Mai 2013, 16:04

urmas kirjutas:Mida ma aga ei loe kusagilt välja on nende kastide iseloom. On need edukad sõidukivedajad..


minu 2.0l automaatkast sai küll edukalt hakkama nii 150km/h Poola kiirteel kui ka linnasõidul. Vahetused toimisid kiirelt ja korralikult ning kui möödasõitu vaja teha oli, siis 2 käikku alla vahetada läks väga hopsti
fleik
 
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Apr 2013, 12:22
Asukoht: Tartu

2008 Mazda 6


Mine Ostuabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist