Mazda CX-5

Arvamused mazda mudelite kohta postitada siia.

Mazda CX-5

PostitusPostitas maaks » 06 Apr 2022, 11:19

Omab keegi/ on keegi proovinud CX-5-t? Kas on/oli midagi mis häirib kasutamise juures?
Kombo bensiin, manuaalkast + awd/4wd on päris harudane, seetõttu on CX-5 päris heas seisus "eelvalikus".
Naine tahab uut autot :wink:
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda CX-5

PostitusPostitas eksole » 06 Apr 2022, 17:12

kütusekulu
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda CX-5

PostitusPostitas Mario » 06 Apr 2022, 19:55

Sõbra naine oli sama valiku ees.
LÕpuks käisime mingi miljon autot läbi ja oli selge, et kasutatud autode turult me head autot ei saa.
Lõppes asi sellega, et ostis esindusest uue erepunase 2022 Mazda 6 universaali ja 2.5 mootoriga. Keskmine kütusekulu sellel automaadiga bensukal 6.2 ja tundub, et peab paika. Tartust Tallinna ja tagasi näitas keskmiseks 5.8 mööda maanteed.
CX5 on lihtsalt kitsas. Üksi-kaksi sõita on okei aga lastega on juba see mure, et nende jalad nühivad rõõmsalt vastu esiistmeid ning kasutatud masinatel esineb õlikulu juba teatud läbisõitude juures. Skyactiv on äge asi, aga kui ajalugu ei tea, siis natuke riskantne ost.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda CX-5

PostitusPostitas maaks » 07 Apr 2022, 17:01

eksole kirjutas:kütusekulu

Kõrgema kütusekuluga kui "tavaline sõidukas" ma olen arvestanud. Sõitmist on suht vähe :-(
Mazda lubab (kombineeritud)keskmiseks 7,6 l/100le (uue WLTP standardi järgi), seda siis 4wd mudelil 121kW. Võrdluseks uus 6 (universaal) oleks 6,9L/100le, ehk siis 10% rohkem - mitte midagi erilist. RAV4-le lubatakse 7,5L/100le (4wd), 129kW.
Ma taga istujate pärast eriti ei muretse - kui müüdaks, siis ostaks 2-e istmelise üldse :-)
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda CX-5

PostitusPostitas Mario » 07 Apr 2022, 22:11

No siis ei ole vist küsimustki.
Sellisel kujul linnamaasturid on suht mannetud - RAV4 on peldik, CRV on peldik, VAG grupi salvokelkudest ei räägi, need enamik aega istuvad tarkvara pärast tee ääres või esinduses... Volvo on ka äge aga kui pidin paar tundi V90 Crossiga veetma, oli asi selge, et ka see auto on kahjuks mannetult kitsas. Olen vaid 183cm pikk... :/ Lisaks on hiinlased veermiku ära rikkunud...
Mazda tundub suht okei ja kindel valik. TÜV kontrollides kaunis kõrgete kohtade peal kvaliteedi osas.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda CX-5

PostitusPostitas maaks » 08 Apr 2022, 09:08

Milles see "peldik" olemine RAV-i puhul väljendub? Mis aastakäigu masinast üldse jut?
Ma pidasin silmas kõige viimast kerelahendust, mis võrdluse selle CX-5-ga (vähemasti paberil) ilusti välja kannab (4x4 ja MT =luxury varustustase):
Pilt
RAV-il on seest see nõme kõrvalistuja "põlveriiul" kah ära koristatud :-) , see eelmiste mudelite puhul oli suur No-No.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda CX-5

PostitusPostitas Mel » 08 Apr 2022, 10:12

Peris kohutav selliseid asju lugeda :? kui suur enam tootjatest rõhuvad just salongi mugavusele ja nüüd tuleb välja,et niijanaa peldikud rsk.Mu naene vurab 5a vanuse honda jazz,nhjh võrreldes nüüd eelmise mis 19 a.vana ja mille alles jätsime.Äkki läheb veel vaja ja vbl saab ka uusi värvi lahendusi jm.proovida.Kere ka nitsevoo,eks natsa olen seda sättinud ka,on uus rsk jäigem niikui sport auto ja salongi on tehtud ruumi,et ei saaks lahtiseid mõttetuid asju kaasa vedada.Selle eest on kohvitopsile kohe spets koht valmis tehtud,ma ütleks,et see on küll suur auto muidugi aint seestpoolt.Ma olen üsna suur,üle 2m.ja noo ruumi on jääb naiselegi,kui mind sofrina kasutatakse ja mahub 40+kg bernikas ka veel taga istmele :wtf:
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda CX-5

PostitusPostitas Mario » 10 Apr 2022, 00:55

maaks kirjutas:Milles see "peldik" olemine RAV-i puhul väljendub? Mis aastakäigu masinast üldse jut?
Ma pidasin silmas kõige viimast kerelahendust, mis võrdluse selle CX-5-ga (vähemasti paberil) ilusti välja kannab (4x4 ja MT =luxury varustustase):
Pilt
RAV-il on seest see nõme kõrvalistuja "põlveriiul" kah ära koristatud :-) , see eelmiste mudelite puhul oli suur No-No.

nad kõik on peldikud. olenemata aastaarvust. Välimus on kõige hullem. Ka Hyundai, mida ma hooldasin ja remontisin üle 10a, on ilusamad vaadata....
jõuetud, saamatud ja variaatorkastidega õudused. ei saa seal küll mazdaga midagi võrrelda - kasutusmugavus ja istumisasendite vahe on ikka mäekõrgune. Tõsi, rav4 on viimased paar põlve juba hübriid ja ainus argument seda kasutama, oleks see, kui selle võidaks Coopi mänguga, ehk siis tuleks "tasuta" kätte. Ei ole muidugi Mazda ka mingi imeloom, on veel mugavamaid autosid aga hinnasildid algavad seal juba numbriga 5 ja 6... :D Kuna mul on ka elektriauto litsents ja ma tohin akusid avada ja remontida, siis Toyota on neist samuti kõige debiilsema lahendusega ja tulevik on üpris tume selle automargi jaoks. Aga see jutt kuulub teise foorumisse.
Lihtsalt meeldib, kuidas Mazda hetkel arendab 6-silindrilisi diisel- ja bensumootoreid ja seda päris edukalt, samas kui kõik kammitsevad oma elektrindusega kõik hobujõud ära. CX5 küll ei saa seda rõõmu aga see-eest tuleb uusi suuri Mazdasid lisaks.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda CX-5

PostitusPostitas eksole » 10 Apr 2022, 10:24

Mario kirjutas:
maaks kirjutas:Milles see "peldik" olemine RAV-i puhul väljendub? Mis aastakäigu masinast üldse jut?
Ma pidasin silmas kõige viimast kerelahendust, mis võrdluse selle CX-5-ga u ... aga see-eest tuleb uusi suuri Mazdasid lisaks.

Ehhhh :thumbup:
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda CX-5

PostitusPostitas maaks » 11 Apr 2022, 11:47

Mario - sa ei lugenud mida ma kirjutasin, manuaalkastiga RAV4-l ei ole mingit variaatorit kusagil :D
PS Hyundai toodab täiesti pädevaid autosid - mu 2005a välja lastud Tucson on ikka veel täiesti OK (210kkm läbisõit). Kahjuks uut Tucsoni (Sportage) MT ja 4wd ei toodeta muidu oleks kindlasti kaalunud.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda CX-5

PostitusPostitas maaks » 21 Apr 2022, 14:47

Selline kirjutis jäi silma:
https://www.accelerista.com/proovisoidu ... x-5-proov/
Enda proovisõiduaeg jõuab kah varsti kätte, siis saab kommenteerida mis mulje jättis.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda CX-5

PostitusPostitas Mario » 21 Apr 2022, 20:40

maaks kirjutas:Mario - sa ei lugenud mida ma kirjutasin, manuaalkastiga RAV4-l ei ole mingit variaatorit kusagil :D
PS Hyundai toodab täiesti pädevaid autosid - mu 2005a välja lastud Tucson on ikka veel täiesti OK (210kkm läbisõit). Kahjuks uut Tucsoni (Sportage) MT ja 4wd ei toodeta muidu oleks kindlasti kaalunud.

ju see pisike pisiasi jäi kahe silma vahele jah. lihtsalt jagasin arvamust ja endiselt seda meelt, et Rav4 on täielik hallimassi saast. Akudega on ka neil probleemid, kes hübriidi armastavad...
manuaalkastid on paraku jah ajalugu. BMW ei paku ammu, VAG lõpetas ka selle aastaga ära - kallis toota ja kallis remontida. DSG muidugi on järgmine nurisünnitis, aga see selleks. Esiveolise ristimootoriga kasti mahutas ZF ka 9 käiku ära ja näiteks uuem Pacifica oma 3.6 liitriga on adekvaatne loom - jõuab minna ja joob vähe, aga soetushind.....
Praegu muidugi enam neid baasversioone ei toodeta, sest materjal on kallis ja toodetakse vaid kalleid mudeleid. Üks klient käis täna rehve vahetamas ja kurtis ka, et juba aasta otsa ootab oma uut Kiat, et pidi järgmine kuu nüüd lõpuks kätte saama, kuigi ka uskus, et helistatakse veel neljaski kord, et sorry... :D VAG grupp seisab täielikult ja ooteaeg on 20 kuud hetkel. :P
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda CX-5

PostitusPostitas maaks » 22 Apr 2022, 09:01

IRW, meil on sinuga "mõistlikust" kütusekulust täiesti erinev arusaam kui sa Pacifica mängu tood :D
Spritmonitoriga võrreldes oleks RAV justkui natuke janusem.
https://www.spritmonitor.de/en/overview ... &gearing=1
https://www.spritmonitor.de/en/overview ... ower_e=129
Võrreldes mu 2,0L 2010a M6-ga: viimase 365p keskmine =7,57L/100-le kulutus kütusele oluliselt ei muutuks.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda CX-5

PostitusPostitas maaks » 02 Mai 2022, 09:18

Proovisõit CX-5-ga tehtud. Sõites jättis päris hea mulje. Seest on õige natuke väiksem kui RAV (millega sama päeva hommikul väikese tiiru tegin), aga saab hakkama. Rool ja roolimine on tuntavalt parem kui RAV-l. Juhikohal natuke segas (põhjendamatult) "turske" keskkonsooli ülaserv, mis laseb (minul) gaasipedaali kasutada ainult siis, kui iste kõige tagumises asendis. Tagaistmel oli seepärast ruumi tunduvalt vähem kui konkurendil.
Sõidutunnetus oli Mazdal peajagu üle, AGA suures osas tingis selle RAV-i täiesti ilge variaator - korraks proovisin ka käsitsi käike lapata, aga vead on kerged tulema ja lõpetasin kohe :-) Selles mõttes on dünaamiliselt liigeldes Mazda automaatkast väga palju parem kui Toyotal, AGA mu valik saab olema manuaalkast ja see ei puhu pilli.
Proovisõiduautol oli newground (vist!) varustus, millel oli see kiiruse ja liiklusmärkide kuvamine hologrammina - see oli päris äga, aga sellega kaasnesid mingid jubedad värvilised ventavade ümbrised, mida õnneks vision (MT, AWD) varustuses ei pakuta.
Nüüd siis tuleks mingi aeg ära otsustada "kes" ja kas päris uus või "otse saksast" vähekasutatud vana.
Tarneajaks pakkus Mazda 7 ja Toyota 6 kuud, kui kedagi huvitab.
PS Laupäeva mahutus tegelikult ka proovisõit Suzuki S-Crossiga (esiveoline DSG-ga, aga müüakse ka MT ja AWD). See oli täitsa äge liikur! Muidugi palju väiksem (ja odavam) kui CX-5 või RAV4, aga juhiistmel õnnestus minul saada palju parem isteasend kui suurematel konkurentidel. Tagaiste ei olnud kahjuks (minul) kasutatav (katus liiga madal ja jalaruum puudulk), aga väga paljud inimesed on väiksemad kui mina ja neile ilmselt sobiks. Roolimine ja sõidutunnetus oli mazdaga võrreldav (!), sisustuses aga kõva plastik, mis ühelt poolt peletab edevaid ostjaid, teiselt poolt oleks lihtne hooldada ...
Naisele mul selle Suzuki istmed ei meeldinud - toetas väidetavalt valest kohas ja kohati liiga kõva (valest kohast), aga ta ongi väga "pirtsakas" :lol:
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda CX-5

PostitusPostitas tomkulibin » 02 Mai 2022, 14:27

maaks kirjutas:... istmed ei meeldinud - toetas väidetavalt valest kohas ja kohati liiga kõva (valest kohast), aga ta ongi väga "pirtsakas" :lol:

Ma tean, millest sa räägid. Omma naesele sai tema argiliikuri istmed personaalselt ümber ehitatud....
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda CX-5

PostitusPostitas maaks » 27 Mär 2024, 10:32

Panen siia kah info ülesse: USA tagasikutsumine probleemsete termostaatidega 2018-2022 CX-5 (+sama termostaadiga Mazda 3, Mazda 6, CX-3, CX-30), äkki kellelegi kasulik.
https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2023/ ... 4-0001.pdf
Ei puuduta SKYACTIV-G 2.5T mudeleid!
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda CX-5

PostitusPostitas Mel » 27 Mär 2024, 17:57

tomkulibin kirjutas:
maaks kirjutas:... istmed ei meeldinud - toetas väidetavalt valest kohas ja kohati liiga kõva (valest kohast), aga ta ongi väga "pirtsakas" :lol:

Ma tean, millest sa räägid. Omma naesele sai tema argiliikuri istmed personaalselt ümber ehitatud....


Jumalauta kuhu suunda see maailm liigub :D
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa


Mine Mazda mudelid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist