Mazda Premacy 2,0D 66kw 00a Adalbert

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Re: Mazda Premacy 2,0D 66kw 00a Adalbert

PostitusPostitas tomkulibin » 12 Jaan 2022, 07:59

Ehk laseks eelsüüte küünalde olukorra üle kontrollida? või on miski muu kala?
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda Premacy 2,0D 66kw 00a Adalbert

PostitusPostitas Adalbert » 27 Jaan 2022, 21:31

Kurat seda teab, mis kala seal olla võis. hetkel külmasid ei ole, ( alates -15 oli probleemne käivitumine ) ning käivitub taas poolest pöördest.
olles vaadanud masina üldist seisukukorda siis jah: eelmine omanik ei ole tagasi hoidnud :D masin ikka suhteliselt väsinud.
arvan ise et külmaga käivitus probleem võib olla hõredast ja nõrgast mootorist.
N: kui maanteel lasta mingil põhjusel kiirus maha 50neni ja käiku madalaks mitte vahetada, siis korjab ikka väga pikalt, ennem kui hoo taas ülesse jaksab korjata.
1200-1700pööret kõrge käiguga jõudu üldse ei ole, sealt edasi hakkab juba nagu liikuma isegi :D

Hetkel peamine, masin püsib ühes tükis, punktist a, punkti b viib :D ja seda õnneks mõistlikult väikese kütuse kuluga.
siis väga torisemiseks põhjust ei näe. kuna aga kere on vanale jaapanlasele "kohaselt" ikka väga krobeline ( loomulikult olen näinud väga siledaid ja korda tehtud masinaid :D )
tagumised tiiva servad, tagakoobaste juures kassile parajad sissepääsud. siis erilist motivatsiooni seda keret taastada ei ole.
Masin on olnud minu istumise all 3 kuud ja 1 nädala ning liikunud ligi 17000km
Mutreid võin ju keerata, aga it on noorte teema.
Adalbert
 
Postitusi: 31
Liitunud: 28 Okt 2021, 19:35
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda Premacy 2,0D 66kw 00a Adalbert

PostitusPostitas tomkulibin » 28 Jaan 2022, 08:56

Adalbert kirjutas:...1200-1700pööret kõrge käiguga jõudu üldse ei ole, sealt edasi hakkab juba nagu liikuma...

Turbo hakkabki alles pöördeid üles korjam selles pöörete vahemikus. Pealegi ka vajalik õlipumba tootlikkus on siis madalavõitu... Ka EGR klapile ja sisselaske kollektori ummistumisele on madalad pöörded soosivad, ehk nn töristamine pole hea mootorile, hoia teda pigem 2-2,5 tuh pööretel.
Mul vanema generatsiooni turboga mootor(bensukas) hakkab "ärkama" alles 2700rpm...
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda Premacy 2,0D 66kw 00a Adalbert

PostitusPostitas Adalbert » 28 Jaan 2022, 22:50

tomkulibin kirjutas:
Adalbert kirjutas:...1200-1700pööret kõrge käiguga jõudu üldse ei ole, sealt edasi hakkab juba nagu liikuma...

Turbo hakkabki alles pöördeid üles korjam selles pöörete vahemikus. Pealegi ka vajalik õlipumba tootlikkus on siis madalavõitu... Ka EGR klapile ja sisselaske kollektori ummistumisele on madalad pöörded soosivad, ehk nn töristamine pole hea mootorile, hoia teda pigem 2-2,5 tuh pööretel.
Mul vanema generatsiooni turboga mootor(bensukas) hakkab "ärkama" alles 2700rpm...

Oot 66kw masinal on turbo? :O
see on lisa mida ma kapoti alt veel leidnud ei ole :D
Mutreid võin ju keerata, aga it on noorte teema.
Adalbert
 
Postitusi: 31
Liitunud: 28 Okt 2021, 19:35
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda Premacy 2,0D 66kw 00a Adalbert

PostitusPostitas tomkulibin » 29 Jaan 2022, 09:19

Adalbert kirjutas:...Oot 66kw masinal on turbo? :O
see on lisa mida ma kapoti alt veel leidnud ei ole :D
https://www.ultimatespecs.com/car-specs/Mazda/7608/Mazda-Premacy-20-TiTD.html
https://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_Die ... _(2.0_DiTD)
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda Premacy 2,0D 66kw 00a Adalbert

PostitusPostitas Adalbert » 31 Jaan 2022, 21:14

Taaskord olen vist loll :D ja ei suuda netist leida hoiatustule tähendust.
pilt ei ole just kõige parem, aga ehk oskab keegi aidata :)

Pilt
Mutreid võin ju keerata, aga it on noorte teema.
Adalbert
 
Postitusi: 31
Liitunud: 28 Okt 2021, 19:35
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda Premacy 2,0D 66kw 00a Adalbert

PostitusPostitas kipu33 » 31 Jaan 2022, 22:12

Tere!

See ilus tuluke sul kütusefiltri veetaseme andur.
Järelikult filtris liialt vett sees mis sinna kinni püütud. soovitan filter ära vahetada peaks korda saama
:wave:
"If you can't get someone out of your head, then maybe it`s supposed to be there."
Kasutaja avatar
kipu33
 
Postitusi: 277
Liitunud: 03 Nov 2010, 23:19
Asukoht: Pärnumaa/ Tallinn

Re: Mazda Premacy 2,0D 66kw 00a Adalbert

PostitusPostitas Adalbert » 31 Jaan 2022, 22:56

kipu33 kirjutas:Tere!

See ilus tuluke sul kütusefiltri veetaseme andur.
Järelikult filtris liialt vett sees mis sinna kinni püütud. soovitan filter ära vahetada peaks korda saama
:wave:


Tänud vastamast :) ma ise otsisin peaaegu terve päeva onu google abiga ning sellist tulukest ei leidnud.
uus filter autos olemas, filtri asukoht autol aga suht kehva koha peal ( sügaval kapoti all )
Mutreid võin ju keerata, aga it on noorte teema.
Adalbert
 
Postitusi: 31
Liitunud: 28 Okt 2021, 19:35
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda Premacy 2,0D 66kw 00a Adalbert

PostitusPostitas Adalbert » 31 Jaan 2022, 23:00

nüüd 1 küsimus veel:
kui vahetada 2000a 2,0 d premacy l kütuse filtrit:
kas pean filtri kütet täis valama ( väga paljudel diislitel on kõrgsurvepump mis imeb ) või on premacy l paagis peale lükav pump?
küsimus tekkis eelmisest diislist ( vana v70 2,5tdi , millega olen sõitnud palju ja millel ei olnud paagis peale suruvat pumpa, oli vaid nn imev pump mis eeldas filtri diisliga täitmist )
VB on loll küsimus , aga ma ei ole ennast mitte kunagi targaks pidanud :)
Mutreid võin ju keerata, aga it on noorte teema.
Adalbert
 
Postitusi: 31
Liitunud: 28 Okt 2021, 19:35
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda Premacy 2,0D 66kw 00a Adalbert

PostitusPostitas tomkulibin » 31 Jaan 2022, 23:53

Ma peale mootori vahetust jätsin pihusti otsad lõdvale ja ketrasin starteriga, kuni küte pritsima hakkas. Pumbal vist oli kah miski koht, kust sai õhku välja lasta, sealt sai vaakumpumbaga kütus üles imetud. Vist oli kütuse tagasivoolu toru, aga ei mäleta täpselt...
Kui filtri koos kinnituskronsaga maha võtad, on vast veidi mugavam
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda Premacy 2,0D 66kw 00a Adalbert

PostitusPostitas Adalbert » 18 Mär 2022, 00:48

krt, üles ei leia. mis tagasillas kinni külmub :twisted: juhipoolne külg.
kui auto seisab sabaga päikese poole, siis hommikuti ( hakkan liikuma tavaliselt 9 ) on asi enamvähem ok, kui aga hommikupäike peale ei paista, siis oleks nagu raudkang keevitatud silla ja kere vahele amordi saan ehk välistada, kui astuda konksu peale ( kaal 85kg ) ning hakkan "hüppama" siis tagasild üütsub üles alla kuigi korralik kolin on vasakus küljes.

Pakuti, et stabikavarda puksid lähevad kinni, : minu arvamus, siis peaks mõlemad küljed ju jäigad olema.

nüüd küsimus targematele ( olen selle autoga avastanud igasugiseid "säästunippe" kuidas remonti edasi lükata :D )
kas on võimalik, et stabikavarda poolne kondi puksi koht võib jäigaks kinni külmuda ( juhul kui puksi asemel vesi ) nii et trassil ka 75km hiljem löökaugud läbi kere peksab?
Mutreid võin ju keerata, aga it on noorte teema.
Adalbert
 
Postitusi: 31
Liitunud: 28 Okt 2021, 19:35
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda Premacy 2,0D 66kw 00a Adalbert

PostitusPostitas tomkulibin » 18 Mär 2022, 07:54

Lase stabika kont õõtsa kõljest lahti. Kui tekkib miski muutus, saad edasi avastada.
PS märg amort eeldab tema vahetamise vajadust.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda Premacy 2,0D 66kw 00a Adalbert

PostitusPostitas Adalbert » 23 Mai 2022, 21:36

Tere taas siit pere

aega viimasest kirjutamisest siia on parasjagu möödas, aga ega autoga midagi erilist peale sõitmise teinud ka ei ole.
nüüd aga hakkab kätte jõudma see aeg ( juunis lõppeb ülevaatus ) kui pean hakkama mõtlema auto vahetamise peale.

Nagu ka eelnevalt olen maininud, siis uut ülevaatust see auto enam seaduslikult ei saa, liiga palju roostet ja ka auke keres.

esmased vead ( neid on muidugi rohkem ): juhipoolne esimene pidur pimedaks tehtud ( suport ei liikunud ja kulutas piduriketta ühe külje pealt ära paariks kuuks ei näinud pointi uut ketast osta ja pidurit remontida ) , jahutusvedelik lekib ( u 100km vajab juurde valamist u 2 liitrit, kuna ilmad on soojad siis vee kanistrid on pagassis )
all on mingisugused valuveljed koos suve üleleavate lamellidega, praeguste ilmadega käivitub poolest pöördest, aga alla 1500 pööret on väga uimane, sealt edasi natukene liigub ka isegi :D
minu istumise all on liikunud u 38 000 km (ja seda poole aastaga ), remontinud olen minimaalselt ( ostsin teadlikult masina, millega saan liikuda kuni jaanipäevani ning ülevaatusele ei lähe )


nüüd siis postituse mõte:
Kui siin on kellelgi vaja mingeid juppe, mis ei takista autoga kaalule sõita ( ausalt kere on läbi ja taastamine suht mõtetu ) siis andke märku.
salong on väsinud aga kasutatav, el aknad ja peeglid töötavad.
samuti on võimalik kaubale saada : kui on huvi õppida auto taastamist :)
ehk saadaval vajadusel kogu auto
Mutreid võin ju keerata, aga it on noorte teema.
Adalbert
 
Postitusi: 31
Liitunud: 28 Okt 2021, 19:35
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda Premacy 2,0D 66kw 00a Adalbert

PostitusPostitas tomkulibin » 24 Mai 2022, 07:12

Adalbert kirjutas:... saadaval vajadusel kogu auto
Pakud kaaluleminemise hinda?
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda Premacy 2,0D 66kw 00a Adalbert

PostitusPostitas Adalbert » 24 Mai 2022, 11:50

Selline hinnanägemus iseenesest on tekkinud küll
Kui ongi huvi terve auto vastu, siis ostumüügi lepinguga saan masina üle anda juuni lõpu poole

autoga saab tutvuda : Tallinn-läänemaa
Mutreid võin ju keerata, aga it on noorte teema.
Adalbert
 
Postitusi: 31
Liitunud: 28 Okt 2021, 19:35
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda Premacy 2,0D 66kw 00a Adalbert

PostitusPostitas Adalbert » 01 Juul 2022, 23:09

Noomoodi siis.

Konkreetse teema võib lukku ära panna.
21.okt-täna, on masin teeninud ausalt jah probleeme on olnud aga teeserva ei ole ta mind kunagi jätnud.
selle ajaga on ta liikunud 43000km ja on auga väljateeninud igavese puhkuse.

hetkel veel seisab ta minu hoovis, ja lähipäevadel liigub ümbertöötlemisele ( kui on sinna jõudnud, annan ka varuosade teemas teada )

Olge tublid ja ehk edaspidi kohtub taas :)
Mutreid võin ju keerata, aga it on noorte teema.
Adalbert
 
Postitusi: 31
Liitunud: 28 Okt 2021, 19:35
Asukoht: Läänemaa

Eelmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist