Melli lõputu võitlus roosteussiga

Välimusega seotud probleemid

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 26 Dets 2022, 18:57

Sügaval nõuka ajal oli mul poogen,kas on neid saada või mitte :) .Nüüd neid kõik kohad täis,aint kuidagi naljakalt üle hinnatud.Tea kas on see sellest,et jupid odavad ja samas töökindel ja üli öko. Muidugi tänapäeva järgi tehtud poola,hiina jupid võrreldes vene ajaga,on ikka kaka mis kaka.Ostsin poolakate roolikarbi,sellega ei saand üht paagi täitki,kui tiguvõll pooldus.Nüüd lähengi hüdroroolile üle,see mingi balkangaar tõstukilt pärit.Õnneks on YT pingali igast infot täis,ei peagi suurt ise välja mõtlema,aint vaja järgi ahvid.Kõvemad vennad,need juba aretanud elektri mootori rooli mehhanismile.Sain põkaga kaasa selle hüdro majanduse,niiet mul jäägi muud üle.Lihtsalt nats niikui võõras selline käkerdis,et must ka nüüd saanud traktori rist.Sain vähe suuremad rattad kui tal muidu ette nähtud.Ja need tahaks ketitada,muidu pole sellega miskit siin peale hakata.Sellega seoses tuleb jälle kabiini ümber teha,ukse ava suuremaks laiemaks.Mõne fordi v john deer,fergusson jne.vbl oleks vähe lõbusam aga kindlasti kulukam
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 11 Jaan 2023, 02:34

Viimasel ajal suurelt mõtlemine selleks jäänud ongi,lihtsalt vist niikui ei viitsi enam jantida.Leidsin,et niiviisi ust retsides,oleks ikka lihtsam kui hakata tervel kuudi esi otsa ette poole tooma,30cm jagu.Ss oleks tulnud mõlemad esi uksed ringi teha jne,noo milleks
Pilt
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas tomkulibin » 11 Jaan 2023, 08:52

Uks avamise kõigus ratta pihta ei hakka käima?
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 11 Jaan 2023, 12:46

Eiei selle rahvapärane nimetus on,illusioon sama vahe kui nii,muutub veel suuremaks kui ukse avan,kuna ukse inged on uksest nii 4-5 cm eemal.Muidugi mõista mängib siin suurt rolli ka ratta ET kui seda saab siin nii nimetada
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 25 Jaan 2023, 12:14

Pilt

Jamasin mis jamasin nende suurte 30 banduuradega ja lõpuks ikka läksid alla vanad 24 tollised kombaini rehvid.Ei viitsinud ja tglt polnud ka erilist mõtet,traka muutus kole torniks ja eba stabiilseks,tea mis krdi piss mul pähe lõi :mrgreen: Ja niikui ikka kipub olema,kui värvimiseks läheb,ss selgub,et seda värvi polegi ja tuleb võtta riiulist seda mis on.

Pilt

Eks selle arvelt läks ketti ka pea poole-m.arvelt vähem.Nvn pean kaks tk.omavahel kokku liitma,need ketid küll kuidagi kangemast traadist väänatud.Üritan vist kuidagi nii tõmmitsatega pingule tõmmata ja ega enne tea kui mõned tiirud tehtud.Kas jäävad nagade taha pidama v lendab juba esimese driftimisega mõtsa
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 25 Jaan 2023, 18:04

Pilt

Ega siin äkki kellegil vedele,vm.garage mõnd norm.kas ss resiiver või võimendi,loomulikult ikka raha eest.Selline mul sattus JVC A-K 200 aga see tõeline fossiil ja pole tal Dolby Surround ega muid häid omadusi.Lihtsalt 4 kanaliga stereo mis üürgab küll,aga sellest jääb nats väheks :think: Tel.ja tahvlist saab signaali kätte läbi RCA mis ühte tikku kokku voolab ja kui ss võiks olla kuni 8 oomi
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas psyaddict » 27 Jaan 2023, 01:28

Mul andis vōimendi just saba, peale 5 aastat niiskes ja tolmuses garaazis olemist.. sai mingi vähem iidse sony ressiiveriga asendatud, a tollel pole heli ikka see :/
RX-7 Turbo II 1989
626 GW
323 BG
Luce 1500 1969
B2200
Wankel mootorite remont TEL: 55518288
Kasutaja avatar
psyaddict
 
Postitusi: 709
Liitunud: 17 Okt 2012, 15:50
Asukoht: Tallinn

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 27 Jaan 2023, 18:00

Pilt

Krt traka pedeks küll muutuda ei tahaks :wtf:

Pilt
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 02 Veebr 2023, 11:37

Pilt

Muutsin kõvasti värvikapi filtri pealset ruumi,et peale tulevat õhku kiirendada või krtteab kuda seda nimetada.Äkki õhu voolavuse parendamine vm.Täiesti tume maailm,need igast õhu kanalid jne.võitle justkui nähtamatuga ja niiongi.Ja ennem jälle mitte midagi teada ei saa,kui aint katsetused.Mis tähendab aja materjali jne.kulutamine,muidugi mõista seda ma omal lubada ei saa.Kõiksee värk selgub ikka töökäigus,paremaks peaks minema igatahes.Küllap üritan mõelda ja tegutseda vastavalt,niikui mu võimalused lubavad.Kui on ikka lahjad ventilaatorid ss tuleb vastavalt nendele,teha olux lihtsamaks.Tglt põhi olemuselt komplekt töötab,mul vist mingi uss ikka närib,et äkki saab ikka paremaks :problem: Algselt oli plaan teha ka kilest,nii proovi mõttes,aga seal siiski ikkagi suured jõud mängus.Katsu seda kilet ss saada niiet,see minema ei lendaks.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas tomkulibin » 02 Veebr 2023, 23:26

Ma mikskipärast arvan, et ventikast kaugemas otsas on filtripealne kanal kitsam(kõrgustpidi) ja seega ka takistus suurem, et ehk siis seal võib liikuva õhu hulk olla väiksem :think:
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 03 Veebr 2023, 20:30

tomkulibin kirjutas:Ma mikskipärast arvan, et ventikast kaugemas otsas on filtripealne kanal kitsam(kõrgustpidi) ja seega ka takistus suurem,


Ongi karvane tunne,et tuleb vb veel x muuta ja see ss viimast korda.Toruga tuleks tuua filtri keskele ja suunata ülevalt alla ja selle otsa koonus kolu.Kui see ka ei anna soovitud tulemust on minu maailmas miskit mäda :roll: Mul need su käest saadud kolud ja torud ootel,kuivas ruumis.Ühe 2x3m filtri võiks ka veel juurde tekitada,niikui algselt oli mõeldud,aga noomaitea mis ma sellega enam niiväga tõmblen.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas tomkulibin » 03 Veebr 2023, 21:08

ventilaatorist toru kuni kaugema kohani, külgedele(horisontaalselt) kummalegi poole avad. Ventika poolsed avad väiksemad, tagumises otsas suuremad- nn kasvava suurusega. Ehk selliselt saaks ühtlasema jaotuse :think:
Avade summarne suurus peaks olema nii suur, et ei tekita ventikale koormust.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 06 Veebr 2023, 09:37

tomkulibin kirjutas: Ventika poolsed avad väiksemad, tagumises otsas suuremad- nn kasvava suurusega. Ehk selliselt saaks ühtlasema jaotuse :think:


Nojaa,eks kordamine olla tarkuse ema,aga see teooria mind väga ligemale soovitud tulemuseni ei vii.Ja ega seda vist ei juhtugi,tglt praktikas asi enmv.toimib,mul vaja lihtsalt mängida,katsetada jne.Et äkki ikka saab midagi etemaks vm.ega ise ka enam tea,see niisama kui elektergi,mida ei näe.Tõenäoliselt on ventilatsiooniga tegelevatel mingid õhu hulga,mahu,kiiruse mõõtmise vidinad,mul pole selliseid tuttvusi.Kõikse värk käib lihtsalt iseenda kõhu tunde järgi,teen näen kurja vaeva ja tulemus tuleb ss niikui tuleb.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 14 Veebr 2023, 18:05

See võiks mu elu ehk natsa lihtsustada,tk tegemist kohe teisega.Seeonsee kui tuleb ära kasutada igast vana rauda,hullult vaja puhastada,käiata,lõikuda jne.

Pilt
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 19 Veebr 2023, 22:20

Pilt

See külla nats narr lugu,kui esi poritiiva alumine kinnitus polt-kruvi on oopis teistpidi ehk salongi poolt sisse keeratud :clap:

Pilt

Krdi klounid need sakslased ikka :think: Esi stange kinnitus polte tuli ka tk.aega otsida,kui oli aint 2 tk.noo vbl.kui tõstukil oleks olnd,oleks ka vb veidi aega võitnud.Vasak pool,oli polt peidus akna pesupaagi taga ja p.pool õhupuhastaja kopsiku taga.Korrosiooni tõrjet ka nats naljakalt teostatud,see oli kuidagi koondunud aint suts siia sinna,mitte sinna kuhu vaja.Nii imelik kui see ka poleks,nii väga hullu roostet niikui polegi,kuigi on veel need rooste soodustamis küljekarbi katte plastikud :problem: 30 a vana Vectra 2000 16V
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 26 Veebr 2023, 11:53

Pilt

Aastatega neid siit läbi voolanud mitmed sajad,kõigil ei ole olnud vajadust embleeme eemaldada.Ja vahest on olnud ka nõue,et need tuleb tagasi kleepida jne.Siit oleks puudu omajagu,tuli lihtsalt selline naljakas tunne,et võiks nii enmv,kokku koguda need mida olen teinud,küüneviha sisse ajanud.Et kui kellegil vedeleb ja raatsib mulle annetada....ostma neid väga ei tõttaks,kui ss mingi niiö.sümboolse... mazdasi on palju puudu ja volkareid ja tglt ega enam väga mäletagi
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 11 Mär 2023, 18:05

Pilt
Proovisin sellist varjanti,et ostsin 2 v.poole tagatiiva ja ss üht lõikusin,tagusin ja retsisin niikaua,kui enmv.hakkas sobima.
Pilt
Peab ütlema,et täitsa heasti sai tehtud,arvan küllap ikka lihtsamalt,kui oleks ise kõike pidanud painutama jne.Muidu pm.nii on saanud teha,et ega tervet uut tk.pole kunagi külge veisinud,ikka saab lõigata natsa vähemaks ja ss need üle arused tk.nendest on saanud painata ja väänata sise kaare servad.Siin tuleb veel rattakoopasse puurida õlitus auke,need on tehases ununenud teha,et saaks seestpoolt ka kaitsta
Pilt

Pilt

Pilt
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas hardo » 21 Mär 2023, 15:26

Mel kirjutas:Et kui kellegil vedeleb ja raatsib mulle annetada...


Chevrolet Lumina APV silt jääb üle. Annan Kipu33 kätte, siis on tal põhjust oma kupeed vahepeal vaatama tulla :lol:
hardo
 
Postitusi: 28
Liitunud: 21 Dets 2018, 00:52

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 31 Mär 2023, 10:01

hardo kirjutas:
Mel kirjutas:Et kui kellegil vedeleb ja raatsib mulle annetada...


Chevrolet Lumina APV silt jääb üle. Annan Kipu33 kätte, siis on tal põhjust oma kupeed vahepeal vaatama tulla :lol:


Aint ma pole mitte üht Luminat teinu, Pontiac Trans ja mingi TransAm vm.

Pilt

Peale MB sai endale lubatud,et ei võta mingit analoog risu kaela :think:

Pilt

Nii P....s kosu ei tohikski üldse taastada,juhul kui peale mu tehtut juhtub midagi,kes ss süüdi...makstakse sulas ja unustame peale garagest väljumist
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas tomkulibin » 01 Apr 2023, 08:36

Teisel pool sama seis?
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 01 Apr 2023, 20:23

Onjh ja vbl isegi mõnevõrra hullem,mingid torud jne.ka veel segamas
Pilt
Pidin lõikama ava veel suuremaks,et pääseks puhastama ja mingi osa keevitasin tagasi.Krt kus ma olin ikka kaval,gaasi lambiga kuumutasin ja kohapeal peksin enmv õige kujusse
Pilt
Ja nii ligilähedase kuju ka saavutasin,ega seal palju ruumi polegi
Pilt
Mul need topelt pleki tk kuidagi ei meeldi,aga nii orig.oli,no päris alla serva ikkagi topelt ei tee.Luugi hinge polte kuumutasin induktsiooniga ja keevitasin ja krdid ikkagi pooldusid,jälle lisa tööd
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas eksole » 02 Apr 2023, 20:36

Tegelikult ma arvan, et sellisel moel üles parandatud autod ei tohiks liikluses osaleda - pole neil turvalisust ei endile ega teistele.
Mel ise oma tööga allright, aga....
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas maaks » 03 Apr 2023, 08:43

eksole kirjutas:Tegelikult ma arvan, et sellisel moel üles parandatud autod ei tohiks liikluses osaleda - pole neil turvalisust ei endile ega teistele.
Mel ise oma tööga allright, aga....

See on ikka päris kindel, et enne keevitustöid on asi kordades hullem kui pärast :-)
Selliseid pilte vaadates mulle tundub, et Mel hindab enda aega/tööd liiga odavaks - muidu veereks sellised asjad emexisse (ja ei ohustaks kedagi) :lol:
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 03 Apr 2023, 18:45

Jh ega väga tahagi enam garage minnagi,ma üritasin omanikule selgitada ilusti ja koledaste,aga ei...ei mõjunud.Oli mul lollil vaja uhkeldada,oi kus kunagi sai tehtud,oma Mazda näit.20a.tagasi ja ikka veel ühes tk.Küllap see saigi mul saatuslikuks.
Jõudsime ikka lõpuks arusaamisele,et sellel ei ole mingit mõtet.Põhja tal ka otse loomulikult ei ole ja muud kandvad osad ka lännu.Niiet,see nüüd 20a.jooksul esimene x kui ma tõstan käpad üles,et vsjoo...tea mis sellest nüüd järeldada,onsee lõpu algus vm.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 05 Apr 2023, 09:00

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

See x läks nii,ei viitsinud sellega enam võidelda,kuigi raha nr.oli nii enmv.ja oleks vb saanud isegi juurde krudida.Kogu tehnika,torustik,sillad oleks tulnud eemaldada ja grilli vahele.Ja ss oleks saanud õues puhastada,see hull rooste tolm ja see must tõenäoliselt pigi ollus hakkasid vastu.Ja no tglt ikkagi raibe mis raibe,samas on raha see mis paneb sellised asjad liikuma.Ja muidugi muid asju on ka kogunenud liialt palju.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

EelmineJärgmine

Mine Välimus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline