Shelli HX8 on täielik sõnnik, seda turustatakse puhtalt vaid hinna tõttu. Õiget tootjat ma ei oska isegi nimetada... Kõik, mis kannab GTL logo või nime Professional, on Shelli enda toode. Ülejäänud sisseost... Mannoli õli oleks ka siinkohal etem..
Aga see selleks, pane OE õli sisse.
Õige jah, nüüd meenus, et sul on see kurjavaim eemaldatud. Iseasi on nüüd, kas eemaldati korrektselt ja tehti ka kütusekaartides vajalikud muudatused või tehti paun lihtsalt tühjaks ja ajus toksiti parameeter kinni. Sest viimasel juhul teeb auto ikkagi kõik selle, mis on pauna olemasolu puhul ette nähtud. Parameetri sulgemine ülevaatuse jaoks on lauslollus.
Pihustiseib on diiselmootoril kohustuslik teenindusosa. Ise soovitaks neid teha 50 000km järel, enamik manuaale soovitavad teha 100-120 000km järel aga tolleks hetkeks on need seibid nii õhukesed, et pihusti loksub juba ise pesas.
Seib käitub tihendina plokikaane ja pihusti vahel, sest surved on suured ja mõlemale poolele mõjuvad jõhkrad jõud. Kui pihusti oleks pesas ilma seibita, siis on plokikaane lõpp üpris kiire, sest soe alumiinium on pehme materjal ja terasest pihusti toksib nagu rähn puu otsas.
Seib määrab ära ka pihustusnurga, ehk siis suvalist seibi ei saa panna (näiteks leiad oma tööriistakastis sobiva mõõduga aga õhema-paksema). Siis hakkab ka mootori tööd häirima ja võid fantoomvigu otsima hakata, kuigi kõik see asi on vaid seibis kinni.
Kui seib on kulunud, mõjutab see kindlasti segu kvaliteeti ja survet ning mingi hetk hakkab diisel lekkima pihustiaugust mootori peale.
Mersu mootorid on tuntud selles osas ning BMW pihustite eemaldusest on ka Youtube videosid täis, kuidas ühel autol saab käega kätte, teises videos on auto üles riputatud ja 15 suurt tursket Tatarstani parimat poega hüppavad auto peal.
kogu krempel ripub pihustitpidi ja ühel edukal hetkel kukuvad need 15 poega koos autoga siruli..
Hea õppematerjal, kuidas asja mitte teha.
Seega pigem vaheta seda 1 eurost detaili tihemini ja mootor käib ka hästi.
Kui seib enam ei pea, siis tegelikult on leke kahepoolne - kütusesegu lekib välja, samas tõmbab sama augu kaudu muu sodi sisse. Näiteks pihustitel on ümber ka kummitihendid - õli jaoks. Paljud pihustiurud on ühenduses mootoriõliga ja kui need pihusti ümber tihendid alla annavad, siis hakkab mootoriõli saastuma kiiremini ja kogu see krempel leiab tee lõpuks karterisse.
Oma bussi puhul nägin ka, et kui pihusti avast endoskoopi sisse lükkasin, siis plokikaanes on avad, kust näeb näiteks nookureid ja kuna seal liigub ka õli, siis see õli saastub halbade asjaolude mõjul ning hakkab pihusti ümber šlakki ehitama, kuna seibi august tuleb pidevalt kuuma naftat peale.
Kahjuks või õnneks, kõiki insenerisaladusi siia foorumisse ära ei seleta, aga pika jutu kokkuvõte, et pihustiseib on oluline komponent süsteemide töötamisel ning pigem mitte tähelepanuta jätta. Seibi riknemisel hakkab juhtuma palju asju, mis lõpevad varem või hiljem mõne kallima detaili vahetusega.