Reede mustalindi päevaks!

Siin rääkida teemadel mis teiste teemade alla ei mahu

Reede mustalindi päevaks!

PostitusPostitas Anonymous » 17 Aug 2006, 21:48

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=13582794

Loodaks et siis ka meie klubis on kaastundlikke liikmeid, kui ise liikvele lähen siis panen kah kindlasti peale :idea:
Anonymous
 


PostitusPostitas Mario » 17 Aug 2006, 21:50

ühinen aktsiooniga :!: :!:
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6052
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Anonymous » 17 Aug 2006, 21:58

Mina ka!!
Anonymous
 


PostitusPostitas via101 » 17 Aug 2006, 22:13

Ühinen kui lindi leian.
via101
 


PostitusPostitas Kooma » 18 Aug 2006, 01:31

Tore, et vabariigi valitsus ka lõpuks märkab, et eesti teedel pole kõik just korras. Peaministrilt aga ootaks ikkagi natuke tõhusamaid samme kui ettepanek autole must lint panna. Sellist üleskutset ootaks mingilt auto/transpordiga seotud klubilt või liidult aga mitte toompealt, kes ise on selle taga, et eesti liiklusjärelvalve on viidud praktiliselt nulli ning sellest tulenevalt kehtib meil teedel nn "tugevama seadus".
Kooma
 
Postitusi: 67
Liitunud: 22 Mär 2005, 12:09
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas tomkulibin » 18 Aug 2006, 07:58

Vaadake täpsemalt, kus kohast see ettepanek tuli, kes esimesena välja ütles. Peaminister "omastas" (et viisakas olla) selle ütlemise. Selle kohta juba mingi poleemika:
17.08.2006 13:05
Eile kirjutas Toomas Sildam sellest Postimehes, täna Ansip kutsub ülesse. Hm..seosed, seosed..
Jah on kahju hukkunutest!
Kui palu inimesi on otsa saanud vastu oma tahtmist ja mitte omal süül.
Kahju on neist, aga ei jõua kõiki leinata. Pigem andke eeskuju hea käitumisega ja kõrgema liikluskultuuriga (kuigi palju me sellega ei saavuta, aga ehk siiski).
Leinamine on tagajärg, tegelegem ennetusega!
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8370
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas v6sa » 18 Aug 2006, 08:35

Ühinen Kulibiniga... Musta lindi kandmise asemel tuleb anda reaalset eeskuju.

Musta linti autol pole - minu silmis sai meie logukspeetav peaminister järjekordse tõsise pangega maha. Aga panen kohe, kui järjekordne süütu laip peaks tekkima...

Kui kanda musta linti, siis igapäevaselt. Millal oli viimane nädal, kus keegi liikluses surma ei saanud?
v6sa
 
Postitusi: 17
Liitunud: 08 Dets 2005, 09:44
Asukoht: Harjumaa

PostitusPostitas vvs » 18 Aug 2006, 10:59

Ühinesin üleskutsega ja panin lindi külge ning ei kavatse (loe: on vale) oodata järgmist süütut laipa :!:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Kasutaja avatar
vvs
Moderaator
 
Postitusi: 1579
Liitunud: 30 Jaan 2006, 09:21
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Priit86 » 18 Aug 2006, 13:48

Minul oli juba kes 00:12 must lint antenni küljes!!
Õige mees mõjub naise südamele nii, et tollel on üheksa kuud süda paha .

Tel. (+372) 58 153 686
Kasutaja avatar
Priit86
 
Postitusi: 459
Liitunud: 05 Mär 2006, 17:47
Asukoht: Tartu - Võru

PostitusPostitas roostevaba1 » 18 Aug 2006, 14:27

pangu rohkem mente patrullima, on ka vähem põhjust muste linte auto külge riputada...
mõttetu riigiteema...
roostevaba1
 


PostitusPostitas Reix » 18 Aug 2006, 15:55

ja siinkohal meeldetuletus et must lint käib ikka pooles vardas (antennis), mitte ei lehvi uhkelt tipus :!:
Kasutaja avatar
Reix
 
Postitusi: 174
Liitunud: 02 Veebr 2005, 12:04

PostitusPostitas Priit86 » 18 Aug 2006, 19:27

Reix kirjutas:ja siinkohal meeldetuletus et must lint käib ikka pooles vardas (antennis), mitte ei lehvi uhkelt tipus :!:

ma ei saa midagi teha.. panen keskele... sõites ronib ise ikka tippu!!! :x
Õige mees mõjub naise südamele nii, et tollel on üheksa kuud süda paha .

Tel. (+372) 58 153 686
Kasutaja avatar
Priit86
 
Postitusi: 459
Liitunud: 05 Mär 2006, 17:47
Asukoht: Tartu - Võru

PostitusPostitas Lennu » 19 Aug 2006, 19:33

Siin on kõik kanged jutumehed.Karjutakse välja loosungeid , et sõitkem korralikult, olge kained , andke ülekäigurajal teed jne jne.
Mõelge nüüd natukene ise ka sellele kuidas teie / meie seast paljud niisama sooja õhku suust välja puhuvad.Näinud küllaga linna vahel sõitmas klubiliste masinaid, roolis juht, kes liikluseeskirjadest suurt ei hooli.Maanteedel näinud küllaga klubi kleebistega masinaid , mille roolis olev juht ei pea kiirusepiiranguid millekski.Konkreetseid näiteid ei too , kuna ei mäleta konkreetseid autonumbreid.Eks igaüks teab ise , mis võib teatud olukordades juhtuda - kahjuks saabub see teadmine ALATI tagantjärele....
Lennu
 


PostitusPostitas arvutihdd » 19 Aug 2006, 20:20

KAhjuks on LEnnul 100% õigus.
olgem ausad, kes meist eeskirju järgivad 100% või isegi 50% ?
Koguaeg +10-20 spidol ees, pidev joon sebra ees, milleks ?
Närvesöövad möödasõidud maanteel ning ka linnas.

Ainuke mis seda ohjeldada suudab on politsei nägemine linnapildis ja sagedasemad trahvid.

Purjus juhtide osakaal on viimastel aastatel yle mõistuse, loodan, et keegi klubilistest vähemalt seda kamikaazet ei harrasta.
arvutihdd
 
Postitusi: 263
Liitunud: 18 Okt 2005, 19:00

PostitusPostitas martin » 19 Aug 2006, 21:47

arvutihdd kirjutas:KAhjuks on LEnnul 100% õigus.
olgem ausad, kes meist eeskirju järgivad 100% või isegi 50% ?
Koguaeg +10-20 spidol ees, pidev joon sebra ees, milleks ?
Närvesöövad möödasõidud maanteel ning ka linnas.

Ainuke mis seda ohjeldada suudab on politsei nägemine linnapildis ja sagedasemad trahvid.

Purjus juhtide osakaal on viimastel aastatel yle mõistuse, loodan, et keegi klubilistest vähemalt seda kamikaazet ei harrasta.


Mispärast sa tahad, et politsei ainult karistav organ oleks?
Ambitious, but Rubbish
Kasutaja avatar
martin
 
Postitusi: 432
Liitunud: 15 Juul 2005, 11:40
Asukoht: Tartu

1996 Mazda 626

PostitusPostitas Lennu » 20 Aug 2006, 00:01

Mispärast sa tahad, et politsei ainult karistav organ oleks?


Ma olen vist loll , ei saa selle lause seosest aru.
Pooldan NULLTOLERANTSI!
Lennu
 


PostitusPostitas bmw » 20 Aug 2006, 11:19

nii, nüüd hukkus järgmine inimene, kes oli mu kasuisa sugulanese poeg.


mina tunnistan ausalt et kah mina ületan kiirust aga seda mitte üle 20km/h
ja nappikaid möödasõite ma üldse väldin kuna mu auto ei ole teab mis püss et jõuaksin nõelduda igalepoole.

inimene peaks sõitma vastavalt oma sõiduoskustele ja kogemustele, ja purjuspeaga ei tohi üldse rooli istuda, mina isiklikult olen paljudele sõpradele olnud kaine autojuht, kui sõita vaja kusagile.
Viimati muutis bmw, 20 Aug 2006, 11:21, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
bmw
 
Postitusi: 499
Liitunud: 21 Dets 2005, 15:43
Asukoht: KEILA

PostitusPostitas martin » 20 Aug 2006, 11:19

Mõtlesin sellega seda, et politsei ülesandeks peaks olema ka liikluse sujuvamaks muutmine.
Ambitious, but Rubbish
Kasutaja avatar
martin
 
Postitusi: 432
Liitunud: 15 Juul 2005, 11:40
Asukoht: Tartu

1996 Mazda 626

PostitusPostitas Lennu » 20 Aug 2006, 12:27

Politsei ei muuda liiklust sujuvamaks.Seda võimaldavad teha kohalikud omavalitsused , kes annavad raha teede ja liikluskorraldusvahendite jaoks.
Politsei ülesanne on eelkõige ennetav ja suunav tegevus.Eestis on paraku enamjaolt politsei ülesandeks riigikassa täitmine trahvimise näol.
Lennu
 


PostitusPostitas arvutihdd » 20 Aug 2006, 18:16

martin59 kirjutas:Mõtlesin sellega seda, et politsei ülesandeks peaks olema ka liikluse sujuvamaks muutmine.



Ning sujuvamaks (ohutumaks) muutub liiklus ainult juhtide liiklusharjumusi muutes.

Hinda oma liiklemist juhul, kui näiteks Tallinn-Tartu maanteel näed kaks korda patrulli või ei näe yldse ? Kas mõlemas olukorras sõidad 120- või mitte ?
arvutihdd
 
Postitusi: 263
Liitunud: 18 Okt 2005, 19:00

PostitusPostitas v6sa » 21 Aug 2006, 09:38

arvutihdd kirjutas:KAhjuks on LEnnul 100% õigus.
olgem ausad, kes meist eeskirju järgivad 100% või isegi 50% ?


Krt, kes seda protsenti nüüd nii täpselt arvestada oskab... Eks maanteel tuleb ikka +x km juurde, vahel ka +1x km... Kamsast või traktorist saab kah vahel topeltpidevat ületades mööda sõidetud... Roosat tuld pole viimasel ajal kasutama pidanud ja sebrat oleks kah nagu märganud... Aga eks enda vead jää ikka kõige kergemini kahe silma vahele;)

Kuna üldiselt kiirust ei ületa ja auto on korras, siis politsei nägemine teeb pigem headmeelt. Oma sõidustiili küll tema jaoks muutma ei pea...

Siiski arvan, et rohkem on kasu just isiklikust eeskujust, kui trahvimisest. Just sellest eeskujust, mida SA ise saad näidata. Või seltskonnas kelkiva sõbra käest küsida, MIKS ta sellise tobedusega hakkama sai.... Trahvihirm pole mõjunud. Kui see mõjuks, siis peaks ka praegused trahvid täiesti piisavad olema. Minu jaoks on näiteks 1xxxx EEK trahv katastroof ja sellist jama ma endale lubada ei saa. Lisaks ei näe ma mõtet - trahvi ikka tühja asja eest ei tehta ja juba trahvi saamise eelduseks oleva sigaduse tegemine käib vastu minu põhimõtetele...

Aga, nagu näha, kõrged trahvid ei mõju...

Kas surmahirm mõjuks? Kui trahve hakataks määrama kohapeal 9g/nägu...
v6sa
 
Postitusi: 17
Liitunud: 08 Dets 2005, 09:44
Asukoht: Harjumaa

PostitusPostitas YanZa » 21 Aug 2006, 09:43

kle v6sa pole mõttet siin korrutama hakkata :evil: jätta ikka üks postitus siia :!:
jutt on sul muidugi õige, et enda rikkumisi nähakse kõige vähem ja eks meist ikka mõningad näiteks seda kiirust ületavad jne, kuid minu mõtte on et kainelt r0oli, mitte kui vintis siin olen kõvamees ja oskan iga sugu trikke :oops:
•°zoom-zoom°• tähistab liikumise rõõmu ja vabaduse tunnet
:arrow: #mazdaklubi jutukasse saab siit :wink:
Kasutaja avatar
YanZa
 
Postitusi: 200
Liitunud: 06 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Saaremaa

1987 Mazda 626

PostitusPostitas Margo » 21 Aug 2006, 09:47

Inimesed võiksid mõista, et sujuv liiklemine on kõigi huvides. Hetkel käib aga üksteise ületrumpamine- keegi avastab, et ühtlasest massist natuke kiiremini sõites jõuab ta teistest ette. Samas leidub alati keegi teine, kes sõidab veel natuke kiiremini ja siis veel keegi... Kui kiirustajate "eeskuju" vähem järgitaks, oleks ka liikus sujuvam. Paraku lööb selle asemel välja kadedus ning soov olla sama kiire (õigemini, veidi kiirem) kui äsja möödakihutanu- andmata endale sealjuures aru, et kiirustamine ei anna mingit kasu.

Positiivse näitena võin tuua enda tütarlapse. Sõidab päevas kümneid kilomeetreid Tallinna ja lähiümbruse teid, suht värske juht (load dets '05). Viimasel ajal on ta hakanud näiteks peatusest väljakeeravaid busse vahele laskma, kuna see hea tunne, mis tekib, kui näed, et teine juht on sulle tänulik, soojendab südant (bussijuhid vilgutavad ohutulesid). Oleks kõigil värketel juhtidel selliseid positiivseid kogemusi, muutuks ehk üldine liikluspiltki paremaks.

Liiluseeskirja järgimist ei pea ma probleemiks, kui juhtidevahelised suhted on korras ja üksteisega arvestatakse. Muidugi on ka liikluseeskirjadel oma eesmärk ühtlase liikluskultuuri kujundamisel, aga selle järgimist ei tasuks võtta mõõdupuuna isiku "liiklussuutlikkuse" hindamisel.

Toodud mõtet nulltolerantsi kohaldamisest ei pea ma kaugeltki õigeks- nagu mainitud, ei tohiks politsei olla kõigest karistav organ. Diskretsiooni säilimine karistuse liigi ja määra üle otsustamisel on oluline kasvõi kasvatuslikust aspektist ning seda ideed toetavad ka kehtivad õigusaktid. Lisaks tooks nulltolerants ilmselt kaasa ka hulga muid probleeme (kasvav põgenemiste hulk, korrupstioon).


Lihtsalt minu tagasihoidlik panus mõttevahetusse...
Kasutaja avatar
Margo
 
Postitusi: 321
Liitunud: 01 Veebr 2005, 16:54
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Evert » 21 Aug 2006, 10:26

Ma arvan, et v6sa'l juhtus see kogemata. Tõesti, kes siin meist peegli ees seistes, endale silma vaadates suudab tunnistada end Automi kleepsu vääriliseks? Mina mitte. Aga (ja tõmmake mind nüüd oksa, kui tahate) ma ei põe selle pärast. Minu jaoks on eeskirjade pedantse järgimise asemel olulisem sõita vastutustundlikult ja teisi liiklejaid (alates jalakäijaist lõpetades wannabe schumacheritega) arvestades. Ei tunne ma ka vajadust ise liiklust reguleerima hakata nagu olen kuulnud mõnel pool inimesi kelkimas (taganttulijate "karpi püüdmine", teises reas 70km/h jonnimine jne.).
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas v6sa » 22 Aug 2006, 14:10

Kõigepealt vabandused, minu brauser andis veateateid... Enam ei tee... Ausalt :oops:

Keegi siin väitis, et liikluseeskirja pimesi järgimine pole mõistlik. Täiesti nõus. On hetki, mil oma eesõigusest loobumine või keelatud manööver võivad olla omal kohal. Aga igaüks, kes liikluseeskirjadest teadlikult kõrvale kaldub, peab ka VASTUTAMA. Mitte jalga laskma, kui on lapse ülekäigurajal alla ajanud...
Ja ma ei propageeri siin LE nõuete rikkumist. Liikluse sujuvus ja OHUTUS on peamised, mida mina ise üritan liikluses jälgida. Alati tõenäoliselt ei õnnestu... Aga ma vähemalt püüan mitte mõttetult mööda uhada, mitte ristmikke kinni sõita, mitte teisel rajal alla piirkiiruse sõita jne...

Ja siis mõned mõtted isehakanud politseinike teemal... Üks asi on võtta baari ees võtmed purupurjus suumahherilt. Teine asi on "kutsuda korrale kiirust ületavaid maniakke" oma spidomeetri järgi täpselt 70 km/h teises reas sõites. Aga kui spido valetab näiteks 7 km/h? Siis ju sõidetakse 63 km/h ja sellega takistatakse teisi juba ilmselgelt... Kas teie ikka teate oma auto tegelikku spido viga. Mina enda oma tean. Ja seda nii suve- kui talverehvidega. Minu arvates nagu üks ohutu ja sujuva liiklemise osa - oma liiklusvahendi tundmine...
Või "karpi" surumine: kas see ikka on ohutum, kui idioodi minnalaskmine? Mina olen loobunud, peale ühe idioodi katset minust pimedas paremkurvis möödumisel VASTUTULEVAT jalgratturit alla ajada... Lihtsam on tal minna lasta, kui õnnetuseohtu suurendada...

Pikk jutt, sitt jutt. Mõte oli selles, et otsustamisega kaasneb alati vastutus. Ja vastutust ei saa võtta ilma oma teo võimalike tagajärgede hindamiseta...
v6sa
 
Postitusi: 17
Liitunud: 08 Dets 2005, 09:44
Asukoht: Harjumaa


Mine Vaba teema

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline