626 Coupe 2.0 66kW 88a. Moss/vahetas omanikku

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

PostitusPostitas Moss » 21 Juun 2007, 00:23

84 +/-3 @ 50

Keegi Mazdat ei taha endale osta? Mul kõrvalistuja pink terendab mõneks kuuks. :oops:
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas jann » 21 Juun 2007, 23:34

Moss kirjutas:84 +/-3 @ 50

Keegi Mazdat ei taha endale osta? Mul kõrvalistuja pink terendab mõneks kuuks. :oops:


Mis juhtus? Unustasid ära, et oled linnas või jäi kogemata piirangu märk nägemata?
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

PostitusPostitas Moss » 30 Juun 2007, 17:06

Kodulinnas jah. Sõidan (sõitsin) suht tihti tegelikult nii, et +20...+40 , kui teisi liiklejaid ümber pole, liikluse olemasolu korral teiste tempos. Sõelumise mõttetuses veendusin juba aastat paar tagasi ehk siis väga suureks rullnokaks ja liiklushuligaaniks ennast ei pea...
Aga lihtsalt ükskord saab õnn otsa, eks see sihuke vene ruleti laadne värk ole. Kiruda pole peale enda siin ka kedagi. Tuleb lihtsalt üritada ennast tagasi hoida edaspidi.
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas Moss » 28 Juul 2007, 16:04

Nõndaks. Auto kalla vahepeal midagi suurt eriti teind pole, natuke näppisin esisilda ja enam rool ei kisu niipalju. Tuleb natuke veel mudida ja siis saab juba asja päris heaks. Tagasild on varem paika seatud. Sai need roostes poldid õõtsades liikuma küll kui oli eelnevalt pitsiga punaseks lastud.

Üldiselt masin sõidab nagu muiste, pole mingeid probleeme 5tuh km jooksul olnud, mis sõitnud sellega olen.

Sedaenam kahju on tõdeda, et peas käivad vahepeal müügimõtted. Põhjuseks kohe-kohe algav "sundpuhkus" liiklusest. Ei tea kas 4kEEK'iga oleks masinale huvilisi.... Masinal muidugi vigu leidub ning ühtegi ma varjama ei hakka potensiaalse ostja eest.

Väike pildike hellitusnimest kah, mõnejaoks võibolla on see natuke liiga must huumor... :P

Pilt
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas risto_626 » 28 Juul 2007, 21:52

a kas sul pole kohta, kus teda seniks hoida, kuni load jälle käes on? kahju kah, kui sa ta maha müüd. :cry:
Ära ütle mulle, mida ma tegema pean; sis ei ütle ma sulle, kuhu sa minema pead.
Kasutaja avatar
risto_626
 
Postitusi: 1745
Liitunud: 06 Mai 2007, 19:02
Asukoht: Ida-Viru

1992 Volkswagen Polo

PostitusPostitas Moss » 31 Juul 2007, 00:47

Eks ikka oleks. Leiaks ka inimese, kes seda niikaua liikumises hoiaks, ma usun. Aga kui load tagasi saan, hakkavad juba esimesed lumised ilmad ja talvemõnude nautimiseks on uus mänguasi ära sebitud. Eks näis. Kui mu väikevennas taipaks load kiiresti ära teha, jääks masin perre. Kuigi jah - 4 tõshi kohalikus valuutas kuluks ka marjaks ära....
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas hullkonn » 04 Aug 2007, 03:58

nujahh tahtsin kahh vahepeal bemmi hea taguvedu aga nüüdseks maha matnud selle teema,sest bemme nii palju ja kole rondistund kahh..rullnokk teeb oma töö
Kasutaja avatar
hullkonn
 
Postitusi: 951
Liitunud: 24 Mär 2006, 10:24
Asukoht: Pärnumaakond audru vald

PostitusPostitas risto_626 » 04 Aug 2007, 19:06

hullkonn kirjutas: ...bemmi hea taguvedu...

mes seal head on? :shock: talvine sõit, eriti tänapäevastel euroteedel on ikke paras üritus. olen ise sõitnud ja tunda saanud. üks tuttav vahetas kah bemari välja, kuna sellel eurokiilakal ei kannatanud üle 60...70 sõita, sest pe*rse tahtis vähimagi gaasiandmise peale oma teed minna. nüüd on audiomanik :)

isiklikult ei vahetaks esivedu enam mingil juhul välja :D
a jah, eks too rohkem maitse asi.

risto626@veendunud esiveo pooldaja 8) :wink:
Ära ütle mulle, mida ma tegema pean; sis ei ütle ma sulle, kuhu sa minema pead.
Kasutaja avatar
risto_626
 
Postitusi: 1745
Liitunud: 06 Mai 2007, 19:02
Asukoht: Ida-Viru

1992 Volkswagen Polo

PostitusPostitas Moss » 04 Aug 2007, 21:33

Esivedune on kindlasti libedaga lihtsam juhtida kuid tagavedu on oluliselt põnevam!
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas Mario » 04 Aug 2007, 22:15

Moss kirjutas:Esivedune on kindlasti libedaga lihtsam juhtida kuid tagavedu on oluliselt põnevam!

põnevam sellele, kes oskab.. :P
mina isiklikult suutsin viimasel talvel terve Lõunakeskuse ringtee oma F-iga läbida külg ees, kasutades selleks küll kässarit kuid ikkagi,, viimane tagavedu oli mul Lada 21063.. :D ei taha rohkem :)

samuti esiveo pooldaja..
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas risto_626 » 05 Aug 2007, 17:04

Moss kirjutas:Esivedune on kindlasti libedaga lihtsam juhtida kuid tagavedu on oluliselt põnevam!


seda küll, kuid mina ise eelistan võimalikult turvaliselt ilma mingite üllatusteta sihtkohta jõuda, ERITI talvel. :P
Ära ütle mulle, mida ma tegema pean; sis ei ütle ma sulle, kuhu sa minema pead.
Kasutaja avatar
risto_626
 
Postitusi: 1745
Liitunud: 06 Mai 2007, 19:02
Asukoht: Ida-Viru

1992 Volkswagen Polo

PostitusPostitas raido357 » 05 Aug 2007, 17:22

risto_626 kirjutas:
Moss kirjutas:Esivedune on kindlasti libedaga lihtsam juhtida kuid tagavedu on oluliselt põnevam!


seda küll, kuid mina ise eelistan võimalikult turvaliselt ilma mingite üllatusteta sihtkohta jõuda, ERITI talvel. :P



Esiveoga saab ka sõita nagu tagaveoga, trikk: kasutage talvel taga suht kulunud suverehve, sedasi sõitis mu klassivend :lol: ( OK, see oli jääraja peal ning olgem ausad, mossega saavutas ka palju kiiremaid aegu, kui selle esiveoga millel taga olid suverehvid, juhitavus oli null, ainult nii palju kui esimesed rehvid kinni suutsid pidada ja edasi vedada masinat. Rahulikult sõites polnud väga viga.

Auto oli 323 BF facelifted 1.5 55kw.
Kasutaja avatar
raido357
 
Postitusi: 333
Liitunud: 20 Dets 2005, 20:53
Asukoht: Tel. 56481187 -> Haapsalu

1989 Mazda 323

PostitusPostitas Moss » 10 Aug 2007, 19:46

Terve täisringi külgees esivedusega? :roll:

Aga jah, ostke minu auto ära. Esivedune ja puha... :P

Praegu tehnikapoolelt niipalju et võiks tagapiduritele natuke paremad trumlid vaadata ja uued klotsid. Siis võtaks need ka normaalselt. Lisaks võiks vahetada mootoris õli ja natuke esisillas nokkida veel, siis enam rool ei kisuks vasemale. Vahepeal sai seda veidi vähendatud aga päris ära ei kadunud. Lisaks võiks põhjaalused torud välja vahetada. Tuledest ei põle esimesed gabariidid ja tagurdustuled. Aknapesu vett ka ei viska klaasile.

Võin need vead ära likvideerida aga siis tõuseb auto hind 5 tuh. EEKi peale. Jääb ainult kehvapoolne välisilme siis.

Muide hammasrihm on vahetatud 27tuh. km tagasi. Välp on vist vähemalt 60 tuh?

Moss
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas msnuser » 10 Aug 2007, 22:03

tere ka minu poolt siis.tõesti tore auto ja seda poleerimis vaha sa said ilmselt mõned tunnid lihvida? :lol: sai endalegi sedaani kõrvale kupee toodud aga mul ta 2,2l motoga pole sellest veel pilte pannud kusagile aga eks ma kunagi panen ka põhi rõhk on hetkel sedaanil.
edu sulle selle korrashoidmisel.
ehitan et areneda:)
56264113
Kasutaja avatar
msnuser
 
Postitusi: 391
Liitunud: 26 Jaan 2007, 16:54
Asukoht: Saaremaa.

PostitusPostitas msnuser » 10 Aug 2007, 22:12

Pilt
et siis siin esmakordne esitlus.
ehitan et areneda:)
56264113
Kasutaja avatar
msnuser
 
Postitusi: 391
Liitunud: 26 Jaan 2007, 16:54
Asukoht: Saaremaa.

PostitusPostitas Moss » 11 Aug 2007, 00:57

See kupee sul ikka päris hästi sirab. Väga mammu näeb välja.

Tegelt ei nühkinud nii kaua, terve auto tegemiseks läks üks tunnike. Ma ei teagi täpselt mis plöga see oli. Kandsin riidelapiga peale, natuke hõõrusin ja roosa muutuski punaseks. Rohkem mul vaja pole. Kestab mingi 5...10 pesukorda/suuremat vihma. Siis on auto jälle pooleldi roosa.

Viimati sai kolmapäeva hommikul seda nühitud... enne oma 23aastase sõbra matusele minekut :? Ärge teist keegi täispeaga sõitke, eriti veel tsikliga.
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas risto_626 » 11 Aug 2007, 22:41

kaastunne :cry:
Ära ütle mulle, mida ma tegema pean; sis ei ütle ma sulle, kuhu sa minema pead.
Kasutaja avatar
risto_626
 
Postitusi: 1745
Liitunud: 06 Mai 2007, 19:02
Asukoht: Ida-Viru

1992 Volkswagen Polo

PostitusPostitas Moss » 07 Sept 2007, 19:51

Nüüd sai tõsine kopp ette sellest peegeldavast armatuurlauast. Niiviisi võib jalakäija veel alla ajada vms... Sestap saigi muretsetud tükk musta nahka ja esmaspäeval peaks ka teise armatuurlaua saama. Eks näis siis kas õnnestub see katmine. Tulemus loodetavasti näeb välja nagu rallimasinate armatuurlaud. Tolmust saab seda küll keerulisem puhastada olema kuid praktiline ja TURVALINE külg ennekõike. Kui valmis saab, viskan pildid ka siia. :wink:
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas Moss » 09 Sept 2007, 00:57

Paistab, et siduri lahutusmehhanismiga on mingi kala. Kui auto sain, libises sidur läbi kui täistallaga kiirendada. Vahetasin ketta ära. Täna õhtul niisama ringi tiirutades panin nii muuseas tähele et siduripedaalil vabakäiku nagu absull pole. Vähem kui tund hiljem sain sellele ka kinnitust et midagi on paigast ära. Nimelt üritasin ühte kraavipervele balanseerima jäänud Vectrat välja tõmmata aga sidur ei suutnud esimest käiku kinni hoida. Mõtlesin et tõmbab rehvi põlema aga muffigi. Seisis kohapeal ja haises ainult. Ei hakanud pikalt piinama ka teda.
Kui nüüd natuke mälusopis sobrada, tuleb meelde et viimanekord ei saanud sidurisilindrit käsitsi sisse ka lükata vaid pidi vedelikku välja laskma. Äkki on torud/voolikud kuskilt muljuda saanud ja vedelik ei taha eriti tagasi joosta? Sarnaseid kogemusi kellelgi äkki?
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas IvarR » 09 Sept 2007, 11:09

Pakun et kõige lihtsam on võtta ja torustik ära vahetada. Lühike teine ja täiesti ise teostatav ju sinu puhul. Kui sa sidurit vahetasid siis panid kogu uue sidurikomplekti või ainult ketta?
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1931
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas tomkulibin » 09 Sept 2007, 12:05

Kui peasilindri juurest toru kinnitus lõdvaks lasta, kas siis saad töösilindrit sisse lükata?
Kui saad, siis probleem peasilindris/vahetada.
Kui ei saa- siduri korv vahetada(eeldades, et ketas 100% korras.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8379
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Moss » 09 Sept 2007, 12:58

kulibin kirjutas:Kui peasilindri juurest toru kinnitus lõdvaks lasta, kas siis saad töösilindrit sisse lükata?
Kui saad, siis probleem peasilindris/vahetada.
Kui ei saa- siduri korv vahetada(eeldades, et ketas 100% korras.


Kas selle peasilindri juures oleva toru kinnituse all mõtledki seda ühendus stutsi?

Ivarile: Siduriremondi käigus sai ketas uued katted ja Mazdaabist soetatud teine kasutatud korv. Muu stuff jäi vana. Kui torustik vaja vahetada, eks siis tuleb see ära teha. Peaksin hakkama saama küll aga hetkel vaakum remondikoha suhtes. Kuigi jah, paistab et tuleb suurem torujüri töö ette võtta. Põhjaalused torud on ka mega roostes. Varsti panen tagumised pidurid ka toimima ja siis ei tahaks küll äkkpidurdusel suure survega torusid puruks vajutada. Tuleb hakata uurima, kust vasktoru saaks. Kütusemagistraal on jämedam kui pidurite oma, vist 8mm läbimõõduga - selle leidmine keerukam vist.
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas tomkulibin » 09 Sept 2007, 16:51

Pidurimeistrid "firmade" alt
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8379
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Moss » 09 Sept 2007, 20:31

kulibin kirjutas:Pidurimeistrid "firmade" alt


Sealt käis mul masina siduriketas uusi katteid saamas. Eks homme lähen võtan sealt hinnapakkumise.

Täna sai veits seda siduriasja nokitud. Peasilindri juurde ei saanud väga hästi ligi ja lasin alt nipli lahti. Sain kolvi tagasi sisse suruda ja nüüd pedaalil tühikäik olemas. Eks jälgib tähelepanelikumalt seda asja edaspidi ja vaatab kaua saab sõita. Enne oktoobrit torusid väänata pole võimalik.

Muuseas sai täna ka uued küünlad peale keeratud, mis kuuaega juba kindalaekas kaasa reisisid, lisaks küünlajuhtmete otsad üle vaadatud (üks oli oksiidine) ja jagajakaane klemmid sees liivapaberiga üle käidud. Enam ühtlaselt madala pöördega kruisides "konna" ei hüppa.

Peaks veel õhtul pimedas küünlajuhtmeid kontrollima minema, lasen aknapuhastusvahtu juhtmete peale, vaatan kas hakkavad üle lööma. Lisaks peaks ühe nr. tule pirni ja ühe tagumise gabariidi pirni uue panema.... ja tegelikult esimesed gabariidid ka ei põle... ja siis ei põle tagurdustule pirnid kuna lülitile ei andnud enam juhtmeid külge joota... ja enne talve peaks aknapesu süsteemi korda tegema... ja uue termostaadi peaks ka ostma, praegu tõuseb temp.i seier üle 40 kraadi ainult ummikus seistes... ja siis peaks selle ka välja selgitama, miks jahutusventikas oli koos lähituledega töötama pandud ja mitte anduripealt nagu kord ja kohus. Lisaks on kopp ees sellest, et parempoolse ukse kesklukk ei taha alati toimida. Vähemasti tean ma nüüd miks alarm öösiti röögib - parempoolse ukse lüliti ei toimi korralikult. Ja üldse ei saa ma aru, mida ma veel siin passin kui nii palju teha on :lol:

Kena pühapäeva õhtut teile kõigile. Bondi film hakkab varsti TV3'st :wink:
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas hullkonn » 10 Sept 2007, 00:20

mul samalugu palju asju nokitseda aga mõtled et lihtne parandada aga aega läheb ikka küll ja veel nelja sõnaga öeldes läheb autoga tegeledes aeg kiirest.mul kahh muuseas pesurid ei töödanud aga sõber romula aitas ja nüüd on vinks vonks jaa klaasipesuvedeliku peab kahh olema vähemalt veerand paaki mul vähemalt oli niii enda mazdal.
Tasa sõuad jääd teistele jalgu!!!
Tafka:53038827[color=#0040BF][/color]
Kasutaja avatar
hullkonn
 
Postitusi: 951
Liitunud: 24 Mär 2006, 10:24
Asukoht: Pärnumaakond audru vald

EelmineJärgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

cron