Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 05 Mär 2011, 13:22

Hmm...mu autol ei ole turbiini. Pidevalt gaasi anda ka ei ole vaja hommikul, kuna liiklus piisavalt rahulik.
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas alari » 05 Mär 2011, 15:04

sõidan ise 2003 a mazda 6. vahepeal oli 27 miinust, auto seisis 3 päeva,siis oli vaja sõitu minna, keerasin süütevõtit ja käivitus nagu peab, ei seisnud garaazis :thumbup:
alari
 
Postitusi: 51
Liitunud: 28 Veebr 2009, 19:09
Asukoht: LÄÄNEMAA

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 05 Mär 2011, 16:22

Sai siis üle pika aja pesulat külastatud ning mis muud, kui pildimasin kätte ja mõned fotod.
Siin nad on:

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Narr lugu küll, aga rõõmu puhtast masinast jätkust kuni kodutänavani, mil üks "idioot" arvas heaks suuremat sorti lombist täie vaardiga läbi kimada.
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas IvarR » 05 Mär 2011, 19:14

eksole kirjutas:Hmm...mu autol ei ole turbiini. Pidevalt gaasi anda ka ei ole vaja hommikul, kuna liiklus piisavalt rahulik.


Automaatkasti puhul on turbiin ikka olemas ;)

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1931
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas Mel » 05 Mär 2011, 23:37

eksole kirjutas:

üks "idioot" arvas heaks


Ydjuhul autu ikka tarbeese,tehti su autukesele liiga :D meitekandis pole autupesul yldse mingit mõtet, siin kruusane tee. :eh: Polegi vaja,et keegi vasta sõidaks,või siis on vääga hull,kui see juhtub.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 05 Mär 2011, 23:46

Mida ma öelda tahtsin, on see, et praegu teel olevatest lompidest ei sõideta täisgaasiga läbi. Normaalne inimene nii ei tee, aga eks teedel liigub igasuguseid. Liiga või mitte liiga, auto värv ja lakid ongi selleks, et roostele alte detaile kaitsta. On need autod enne sellele keemiale vastu pidanud, mida teedele laotatakse, peavad ka edaspidi. Ja kui ei pea, eks siis on remondimeestel tööd ja leiba.
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas Mel » 06 Mär 2011, 00:37

Vaat sa räägid lombist läbi ei kimata täiega,otseloomulikult on see nõme.Ma siin kruusateel võtan isegi siis hoo maha,kui keegi ka juhtub jalutama sel teel või suviti neid matkajid satub siia ysna rohkesti.Aga olgu nendega siis niikui on :D kyrakat parandab aint haud.
Sa nyd selle roostepoisi pärast kyl ei peaks muret tundma,või....
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas pokenaut » 06 Mär 2011, 00:42

IvarR kirjutas:
eksole kirjutas:Hmm...mu autol ei ole turbiini. Pidevalt gaasi anda ka ei ole vaja hommikul, kuna liiklus piisavalt rahulik.


Automaatkasti puhul on turbiin ikka olemas ;)

IvarR

Käigukasti turbiini mõtlesin jah. Kui tähele oled pannud, siis maanteel külmast peast 100'ga sõites on pöörded mingi 2700-2800, kui mootor soojaks saab, siis turbiin lukustub ja pöörded kukuvad 2100 peale.

Inimest ei tohigi LE järgi märjaks/mustaks pritsida. Auto puhtusest rääkides, siis praeguste ilmadega 50km maanteed ja külg on kenasti pruun.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 06 Mär 2011, 10:40

Noh jah. Mis sa siin muretsed või ei muretse selle rooste pärast, uss niikuinii kuskil järab. Aga see selleks. Eks pesula saab mu käest jälle 16 euri. Aga kruusateedega on jah igavene häda ... kevadel ja sügisel on nad porimülkad, suvel tolmavad, talvel on lausjääs, teagi kohe kuidas olla või mida teha. Tuleb võtta neid sellisena nagu nad on ja oma tegemisi selle järele sättida.
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 12 Mär 2011, 15:56

Kurja!!
Pimeduse kaitsva varju all on keegi käinud minu auto kallal ja sealt omavoliliselt ühe jubila pihta pannud, Nimelt on kaasa võetud katuseraami kinnituse kate. No kas ei võta vanduma!!! Ehh, kas keegi teab, kuskohast võiks asenduse või uue saada. Esindusest küll pakuti uut müüa, aga 12€ selle pisikese plastmassist nublaka eest on ikka üle mõistuse palju küsitud. Kurja, kurja ....
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas JaanusM » 12 Mär 2011, 16:49

eksole kirjutas:Kurja!!
Pimeduse kaitsva varju all on keegi käinud minu auto kallal ja sealt omavoliliselt ühe jubila pihta pannud, Nimelt on kaasa võetud katuseraami kinnituse kate. No kas ei võta vanduma!!! Ehh, kas keegi teab, kuskohast võiks asenduse või uue saada. Esindusest küll pakuti uut müüa, aga 12€ selle pisikese plastmassist nublaka eest on ikka üle mõistuse palju küsitud. Kurja, kurja ....

Eks ta sul selle 12€ pärast minema viidigi ma usun.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas Meelis1986 » 12 Mär 2011, 17:46

Kui see on vana 6 samasugune siis lammarist saab neid tasuta. :wave:
Endal panid ka pihta ja küsisin ja öeldi võta niisama. :wave:
Kasutaja avatar
Meelis1986
 
Postitusi: 701
Liitunud: 06 Jaan 2008, 14:47

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas aviar » 12 Mär 2011, 17:52

eksole kirjutas:..., aga 12€ selle pisikese plastmassist nublaka eest on ikka üle mõistuse palju küsitud. ....

Eks need jublakad on ka kinni nagu nad on ehk peaaegu lahti. Pesin enda autot ja katust kuivatades märkasin, et 1 kate on puudu. Esimese mõte oli et, kust nüüd uue saab. Siis tuli naabrimees ja ütles, et äkki kadus kuidagi pestes ära. Vaatasime natuke ümber auto ringi ja oligi puuduolev kate nagu maast leitud. :D Olid teisedki kinni nii nagu tahaks kohe-kohe jehhat panna. Siis otsustasin, et edasiste kadude vältimseks liimin kõik 4 superliimiga kinni. :thumbup: Niikuinii ma selle autoga katusel midagi ei vea ja sedaanil on katuseraam ikka überkole.
aviar
 
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Veebr 2009, 13:34
Asukoht: Nõmme (Tallinn)

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 03 Mai 2011, 20:16

Hmm...tekkinud on anomaalia. Asi selles, et armatuurlauas turvapadja märktuli plingib. Jant juba kolm-neli päeva. Mõtlesin, et peaks teenindusse minema ja järgi uurima, et milles asi, kui jättis plinkimise järele. Kaks päeva ei midagi, kui eile alustas jälle. Kusjuures, nuta või naera, päeva jooksul täiesti suvaliselt, vahest plingib-vahest mitte. Ja mingit korrapära ka nagu ei tundu olevat. Milles jant võiks olla? Või on äkitsi ühel hetkel padi mul näos??
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas riisiveski » 03 Mai 2011, 22:56

Suure tõenäosusega annavad istme all olevad pistikud valeühendust või hakkab ismes olev andur (kas ja mis asendis istmel istutakse) üles ütlema.
Mina vaataks igaks juhuks istme alla, äkki on seal mingeid lahtiseid asju, mis juhtmete vastu käivad ja sellist on/eiole situatsiooni põhjustavad.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas pokenaut » 04 Mai 2011, 00:49

100% istmealused juhtmed. Endal sama probleem, juhid erineva kasvuga ja siis sõidetakse istmega edasi-tagasi, kord nädalas tuleb pistikut liigutada.

EDIT: Mõnikord harva on tagaistuja ka pistikut varbaga toksanud ja siis võib tuli vilkuma hakata/kustuda.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas Muri » 05 Mai 2011, 15:54

Ma kinnitan ka pokenaudi sõnu :D
Oli minulgi sama jama ja sama põhjus :)
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 05 Mai 2011, 18:25

Tänud heade nõuannete eest!!
Pusisin ja sebisin nende pistikute ja juhtmete kallal istmete all. Jeever, miks neid seal selline posu olema peab?
Aga asja sai. Nüüd juba kaks päeva ei ole mitte plinksatanud ka see tuli armatuurlauas.
Tuleb välja, et kõik geniaalne on lihtne ... pole vaja isegi teeninduses paarikümmet € välja käia, et asi korda saaks. Tänud veelkord :clap:
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas leviathan » 06 Mai 2011, 00:19

eksole kirjutas:Tuleb välja, et kõik geniaalne on lihtne ... pole vaja isegi teeninduses paarikümmet € välja käia, et asi korda saaks.


mis sul juba garantii läbi,aastaarvu järgi ei tohix olla või läbisõit üle 100k , et ise sebid istme all?
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas Funk » 06 Mai 2011, 12:22

leviathan kirjutas:mis sul juba garantii läbi,aastaarvu järgi ei tohix olla või läbisõit üle 100k , et ise sebid istme all?


Kui autol oli esmane registreerimine 2008.a algul ehk kuni maini, siis kolm aastat läbi.
Kasutaja avatar
Funk
 
Postitusi: 189
Liitunud: 19 Juun 2010, 18:40
Asukoht: Pärnu

2004 Mazda 6

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas leviathan » 06 Mai 2011, 14:25

Funk kirjutas:
Kui autol oli esmane registreerimine 2008.a algul ehk kuni maini, siis kolm aastat läbi.


kui pealkirja teemal vaataksid, siis mis 2008 a sa räägid
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 06 Mai 2011, 21:18

Vot-vot-vot, mine sinna teenindusse!!
Kui ise hakkama ei sa, siis ehk viingi.
Nii palju mul aega ka ei ole raisata, et teenindusse viia ja seal pool päeva vedeleda.
Sorry, aga mõni asi on viimastel aastatel sügavalt alla käinud. :thumbdown:
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas leviathan » 07 Mai 2011, 01:42

eksole kirjutas:Vot-vot-vot, mine sinna teenindusse!!
Kui ise hakkama ei sa, siis ehk viingi.
Nii palju mul aega ka ei ole raisata, et teenindusse viia ja seal pool päeva vedeleda.
Sorry, aga mõni asi on viimastel aastatel sügavalt alla käinud. :thumbdown:


ei taha miskit pahasti öelda - aga kui kuskilt miskit per--e keerad oma susimisega, siis äkki ka garantiiga võid lehva-lehva teha. teatavad tingimused on ka ju raamatus kirjas (vähemalt mul on , küll eelmine mudel 6-est)
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas Mel » 07 Mai 2011, 05:55

leviathan kirjutas:
eksole kirjutas:Vot-vot-vot, mine sinna teenindusse!!
Kui ise hakkama ei sa, siis ehk viingi.
Nii palju mul aega ka ei ole raisata, et teenindusse viia ja seal pool päeva vedeleda.
Sorry, aga mõni asi on viimastel aastatel sügavalt alla käinud. :thumbdown:


ei taha miskit pahasti öelda - aga kui kuskilt miskit per--e keerad oma susimisega, siis äkki ka garantiiga võid lehva-lehva teha. teatavad tingimused on ka ju raamatus kirjas (vähemalt mul on , küll eelmine mudel 6-est)


Mina kyl ei usu,et ta nyd niiväga igat asja kohe näppima hakkab.Asi nyd see väike pirn ä vahetada. :D
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 07 Mai 2011, 10:01

Garantii ja nii edasi.... Kõik on tore, aga ...
Samas ma arvan, et ei ole mõtet iga tühja-tähja pärast teenindusse tormata.
Mazda ostsin ma mitte selleks, et mõne teise automargi kombel teed teenindusse ja tagasi kulutada, vaid sõitmisest mõnu tunda ja pean mainima, et ei ole siiani oma valikut kahetsema pidanud.
Selleks, et istme all olevad pistikud korraks lahti võtta ja taas kinni panna, ei ole mõtet ju ometi teenindusse sõita. Seda enam, et seal ei pruugi kohe jutule saada. Ukse ees see pisike sebimine võttis aega vast mingi 10 minutit, millise ajaga ei oleks ma kodust teenindusse sõitagi jõudnud. Igatahes asi toimis ja tänud hea nõuande eest riisiveskile, pokenaudile ja Murile. Minu arust siin selleks head nõuanded ongi, et ise pisiasjadega hakkama saada.
Kokkuvõtteks, mina olen rahul ja probleem lukku, pole mõtet enam selle kallal arutada.
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

EelmineJärgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist