Mazda 323 automaatkäigukasti mure

Mazda 323 automaatkäigukasti mure

PostitusPostitas Margot » 17 Apr 2011, 22:31

Mul on aasta 2000 väljalase Mazda 323, automaat. Umbes poolteist kuud tagasi keset sõitu linnas käigukast lõi kõik käigud välja. See tähendab, et pöörded vajusid ära ja gaasi vajutades auto kiiruseks oli maksimum 30 km/h. :( Ühesõnaga, muidu nii krapsakas auto ei liikunud üldse edasi. Mõne aja pärast tulid käigud iseenesest tagasi. Nii tegi kuskil korra paari päeva tagant või isegi vähem.
Käisin kolmes autoremonditöökojas küsimas, et milles viga võib olla. Ühest öeldi, et ostke uus käigukast. Teises ei saadud käigukasti automaatikale seadmetega ligi (kuid sain sealt teada, et mul on täisautomaatne kast). Kolmandas kohas pandi nn "juhtmed taha" ja tuli välja, et mu auto käigukastis rikete avastus 0%. Viimases kohas sõideti veel ringi ja vaadati mulle imeliku näoga otsa, et milles probleem on, kõik oleks nagu korras. Soovitasid mul õli ära vahetada, kuid ei garanteerinud, et siis korda saab. Kusjuures, õli oli normis ja ei olnud ka kummalist haisu, seega ei ole otsest vajadust seda vahetada.
Seega, sisuliselt sain teada, et mu auto käigukastil ei ole viga midagi. Peale viimast remonditöökoja külastust viskas mu auto poole tee peal linnas jälle nn "käigud välja". :(
Nii et mul oleks küsimus kellelegi, kes oskaks öelda, mida ma nüüd tegema peaksin. Kas minema remonditöökotta, kus mehhaaniliselt vaadatakse, milles on viga? Samas ma tean, et kuulduste kohaselt, on odavam osta uus käigukast, kui lasta olemasoleva kasti kõik kohad üle vaadata (kus võib viga olla).
Või sõitma seni, kuni käigukast päris otsad annab? :( Palun abi!
Margot
 
Postitusi: 6
Liitunud: 03 Dets 2010, 13:36
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 323 automaatkäigukasti mure

PostitusPostitas vingo » 17 Apr 2011, 23:31

minu autol oli umbes sama lugu, kuid sõites ta nimodi ei teinud aga sõidu alustamisega kui panin kangi D asendisse siis ta ei hakkanud liikuma, võtsin ja panin kangi uuesti asendisse P ja siis tagasi asendisse D ja hakkas liikvele. Hiljem selgus et elektron klemmid olid mustad, sai neid puhtaks tehtud ja jälle toimis ilusti. Ehk on ka sinu autol midagi taolist :roll:
mida parem läbivus on autol, seda pikem tee on lähima traktorini
Kasutaja avatar
vingo
 
Postitusi: 18
Liitunud: 28 Mär 2010, 20:04
Asukoht: Türi 56671619

Re: Mazda 323 automaatkäigukasti mure

PostitusPostitas tomkulibin » 18 Apr 2011, 07:28

Eelnevate remonrijate kaitseks ütleks, et pagana raske on leida viga, mida hetkel pole võimalik tuvastada.
Viimase postitajaga olen nõus. Kuna kastil on elektrooniline juhtimine, siis ilmselt kuskil juhtmestikus, pistikutes või juhtmoodulis endas nn hulkuv viga peidus/ajutiselt puudulik kontakt näiteks. Aga seda tuvastada hetkel, mil viga pole on suht ulme.
PS Aju salvestab vigu, mis temani jõuavad ja mida aju oma sissekirjutatud programmi kohaselt veaks tunnistab!
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8379
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 323 automaatkäigukasti mure

PostitusPostitas IvarR » 18 Apr 2011, 14:40

Pöördu kasutaja Frets (www.hondahooldus.ee) poole. Tema remonditöökojas ka üks eesti asjalikumaid automaatkastide remontijaid/diagnoosijaid.
Enne kui kasti vahetusele/romulakastile mõtled arvesta ka seda et nende olukord on teadmata. Kui ntx kasti remont on 5000eek ja kasutatud kast on 2500eeku siis mõtle ikkagi ennem remondi peale kui hilisemale võimalikule topelttööle.

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1931
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

Re: Mazda 323 automaatkäigukasti mure

PostitusPostitas Margot » 18 Apr 2011, 18:55

Ma tänan teid kõiki vastuste eest.
Ma ei mõtle kasti vahetusele enne, kui olen saanud teada, mis viga on ja palju selle korda tegemine maksab. Kuna ma suht tume sel alal, siis mind hirmutati juba alguses ära: et käigukasti remont (või ka ainult vea selgitamine) läheb tunduvalt kallimaks maksma, kui osta veidi kasutatud uus kast.
Ja et kui töökojas hakkavad uurima, siis peavad üksipulgi kõik kasti osad üle käima ja oioioi mis arve mulle lõpuks esitatakse... :(

Aga pöördun küsimusega FM Hooldus OÜ poole. Tänud!
Margot
 
Postitusi: 6
Liitunud: 03 Dets 2010, 13:36
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 323 automaatkäigukasti mure

PostitusPostitas KRANTS » 19 Apr 2011, 18:54

ei tea kui palju need automaatkastid margipõhiselt erinevad, kuid mina omasin kunagi automaatkastiga masinat ja sama jama oli. käike pole ja siis tulevad. kaua mööda läheb enne kui käigud tagasi tulevad? Põhjus võib lihtne olla- kasti õli kuumeneb üle ja siis ongi kogu moos. Kui õli maha jahtub, toimib jälle. Minu juhtumis oli süüdi kastiõli jahutus.

Ehk on abiks. :thumbup:
KRANTS
 


Re: Mazda 323 automaatkäigukasti mure

PostitusPostitas Margot » 19 Apr 2011, 23:43

Õhtust.
Kontakteerusin soovitatud automaatkäigukasti remondikohta.
Kahjuks öeldi sealt, et selle kastiga tegeleda ei soovita. Ei pidavat olema lihtne viga leida ja seda siis remontida.

:(
Margot
 
Postitusi: 6
Liitunud: 03 Dets 2010, 13:36
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 323 automaatkäigukasti mure

PostitusPostitas Margot » 19 Apr 2011, 23:51

Käigud vahest tulevad kiiresti tagasi, vahest on nii, et ei tulegi enne kui masina seisma jätan.
Pealegi, ta väriseb nii kohutavalt, kui sõidu peal näiteks valgusfoori ees seisma jään ja käigud lahkuvad... :(
Margot
 
Postitusi: 6
Liitunud: 03 Dets 2010, 13:36
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 323 automaatkäigukasti mure

PostitusPostitas tomkulibin » 20 Apr 2011, 00:00

Margot kirjutas:Õhtust.
Kontakteerusin soovitatud automaatkäigukasti remondikohta.
Kahjuks öeldi sealt, et selle kastiga tegeleda ei soovita. Ei pidavat olema lihtne viga leida ja seda siis remontida.

:(

Veel variant, Mazdaabi: http://www.eurotrans.ee/
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8379
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 323 automaatkäigukasti mure

PostitusPostitas Siim » 20 Apr 2011, 00:38

Või helista mulle.

56616539

Siim
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: Mazda 323 automaatkäigukasti mure

PostitusPostitas KRANTS » 20 Apr 2011, 06:57

Margot kirjutas:Käigud vahest tulevad kiiresti tagasi, vahest on nii, et ei tulegi enne kui masina seisma jätan.
Pealegi, ta väriseb nii kohutavalt, kui sõidu peal näiteks valgusfoori ees seisma jään ja käigud lahkuvad... :(

minul oli ka alguses see jama, et käigud kadusid hoo pealt ja siis piisas korraks teeäärde seisma jäämisest. Käik P peale ja uuesti käik sisse ja liikus. Mida aeg edasi, seda kauem käikude tagasi tulek aega hakkas võtma, kuni lõpuks lõi laksuga jahutusvedeliku välja. Kaotada pole midagi, kui suunad kuskil teeninduses tähelepanu kastijahutuse kontrollimisele. Kahjuks võib probleemiks siiski see saada, et kast on kuumaga viga saanud (kui on probleem jahutuses) ja rahaline investeering võib siiski kindel olla :(
Aga kuna Siim abi pakkus, siis näita talle. Vähemalt keegi oskab ehk midagi kosta.
KRANTS
 


Re: Mazda 323 automaatkäigukasti mure

PostitusPostitas Margot » 20 Apr 2011, 12:09

Mazdaabi: http://www.eurotrans.ee/
Käisin seal, tehti mazdaga tiir ja soovitati osta uus kast või külastada mingit teist remonditöökoda, kes spetsiaalselt automaatkäigukastidega tegeleb.... :(

Helistan Siimule.
Margot
 
Postitusi: 6
Liitunud: 03 Dets 2010, 13:36
Asukoht: Tallinn


Mine 323/MX-3/3/MX-5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron