Konditsioneer mazda 323 99.a

Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas Pöialliisi » 07 Juun 2011, 21:59

Kas kellegil on olnud probleeme kondiga, mis võiks viga olla ja mis remont võiks umbes maksma minna???
Gaasi sees on ja kui kont sisse lülitada, siis tuluke põlema hakkab. Plaan remonti kusagile viia...ei tea mis suurusjärgus summaga peaks arvestama.
Pöialliisi
 
Postitusi: 7
Liitunud: 27 Jaan 2011, 18:04
Asukoht: Pärnu

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas Vanapeer » 07 Juun 2011, 23:04

Mis üldse viga on? :lol:
Vanapeer
 


Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas cabernet1 » 08 Juun 2011, 07:38

Kui tuluke põlema hakkab, siis järelikult lüliti sees asuv pirnike saab voolu. Sellest saame järeldada VAID seda, et lülitis asuv pirn on korras.
Gaasi olemasolu võime eeldada, sind usaldades... Nagu küsiti, milles viga seisneb?
Kui külma ei puhu, saab vigu olla väga palju, sealjuures kasvõi gaasi olemasolu korral selle koguse vähesus... Täitmise hinnakiri jääb vast 40 - 50 euri kanti.
Sellise kirjelduse peale, mis sa olid probleemiks märkinud, saan anda nii täpse vastuse kui et hinnaklass võiks olla üks kuni mitu raha :mrgreen:
Igatahes alla 40 euri vaevalt ja üle 400 euri kah ei usu... Nii, et võta suund mõnda konditsioneeride täitmise ja remondiga tegelevasse asutusse ja saad oma probleemile lahenduse. Ise võin öelda, et minu 5 aastat vana auto kont ei ole enam nii särtsakas kui ta oli uuena. Ilmselt on gaasi väheks jäänud... samamoodi minul manuaalis lausa kirjas, et vaja VÄHEMALT 30 minutit NÄDALAS seda kasutada, et süsteem umbe ei läheks...
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas skyline » 08 Juun 2011, 09:19

Tavalised vead on see, et kas gaasi sees liiga vähe (kont tahab nii või naa iga mõne aasta tagant uuesti täitmist) või on süsteemis leke.
Kuna sai ei kirjelda, kas kliimakompressor ka peale nupuvajutust tööle läheb jne, siis on tõesti raske midagi täpsemat pakkuda.
Hetkel jaman ka oma auto konditsioneeriga, mille süsteemis on kuskil niivõrd pisike leke, et koheselt seda tuvastada polnud võimalik. Nüüd sõidan mõne päeva ringi ja lähen täitmiskohta tagasi kus siis uv-lambiga hakatakse uuesi kontrastaine leket otsima.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas Haljazme » 08 Juun 2011, 16:28

Ise just tulin remondist. Varem jooksis paari nädalaga tühjaks, nüüd leiti õline voolik, tehti uus ja uus vurts sisse, ehk nüüd sai pikemaks ajaks korda, ära võeti 95€.
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel:51717-null-seitse
Kasutaja avatar
Haljazme
 
Postitusi: 627
Liitunud: 09 Sept 2007, 21:09
Asukoht: Aakre - Valgamaa (tööpäeviti - Elva)

2000 Mazda 626

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas Pöialliisi » 08 Juun 2011, 17:15

Tänud vastamast! Konditsioneeri kompressor tööle ei lähe ja külma õhku ei puhu veidikenegi. Peale nupu vajutust pole mingit elumärki peale tulukese süttimise, muidu võiks arvata, et kont sisse lülitamata. Gaasi olemasolu jh kontrolliti ja visises päris kenasti.
Pöialliisi
 
Postitusi: 7
Liitunud: 27 Jaan 2011, 18:04
Asukoht: Pärnu

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas tomkulibin » 08 Juun 2011, 19:19

Pöialliisi kirjutas: Gaasi olemasolu jh kontrolliti ja visises päris kenasti.

See tähendab, et midagi on, aga kui palju, seda mõõdetakse mõõduriistaga, mitte visisemisega :)
Eeldatavasti on seda visinat vähe seal sees.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8379
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas Vanapeer » 08 Juun 2011, 20:07

kui pumpa üldse järgi ei võta, siis on tõenäoliselt:
a) magnetsidur katki
b) kompressori laagrid kuival, kinni jäänud ja võimalik, et kuskil ei tule ehk elektriimpulss läbi.

Tallinnas oli kuskil töökoda ka, kes teostas pumba remonti. Vanas rahas 3000 oli tihendite ja laagrite vahetus, aga see pidavat üsna ropp töö olema, et lihtsam on ära vahetada kompressor - ligikaudselt 1000€. Tasub seal juhtmeid ka logistada. Peenikesed juhtmed kipuvad läbi oksüdeeruma, näiliselt justkui korras, kuid tegelikult midagi ei edasta.
Vanapeer
 


Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas Haljazme » 08 Juun 2011, 20:10

Vanapeer kirjutas:kui pumpa üldse järgi ei võta, siis on tõenäoliselt:
a) magnetsidur katki
b) kompressori laagrid kuival, kinni jäänud ja võimalik, et kuskil ei tule ehk elektriimpulss läbi.


Aga kõige tõenäolisem on ikka, et vurtsu pole piisavalt, siis ka kompressor ei haaku.
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel:51717-null-seitse
Kasutaja avatar
Haljazme
 
Postitusi: 627
Liitunud: 09 Sept 2007, 21:09
Asukoht: Aakre - Valgamaa (tööpäeviti - Elva)

2000 Mazda 626

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas Vanapeer » 08 Juun 2011, 20:14

siis peab seda 0gr olema. 1gr kogusega hakkab juba tööle. olulisem on see määrdeõli, mida 50gr kaasa pannakse. Kui seda on ebapiisavalt, hoiab automaatika pumba sidurit. Küll aga elekter toimib ja mootoripöörded langevad.
Aga enne külmaine täitmist tehakse ALATI vaakumtest. Kui vaakumit ei teki, siis öeldakse kliendile sorry.
See on ikka nahaalne koht, mis laseb suvalt kasvuhoonegaasi õhku ja kasseerib veel 40€ ka takkaotsa :D
Vanapeer
 


Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas Haljazme » 08 Juun 2011, 20:24

Vanapeer kirjutas:siis peab seda 0gr olema. 1gr kogusega hakkab juba tööle. olulisem on see määrdeõli, mida 50gr kaasa pannakse. Kui seda on ebapiisavalt, hoiab automaatika pumba sidurit. Küll aga elekter toimib ja mootoripöörded langevad.
Aga enne külmaine täitmist tehakse ALATI vaakumtest. Kui vaakumit ei teki, siis öeldakse kliendile sorry.
See on ikka nahaalne koht, mis laseb suvalt kasvuhoonegaasi õhku ja kasseerib veel 40€ ka takkaotsa :D


Ei, mul näiteks oli survet veel küllalt sees aga kompressor ei lülitunud, voolik külge ja puhast külmaainet juurde ja kohe kompressor haakis ja radika vent tööle (see on ka normaalne käitumine).

Kuidas saab automaatika aru, et määrdeõli on või ei ole ? Ega ei saagi saada ju. Enivei, mulle käis 150g suisa seda sisse, igal margil omad kogused.

Enne täitmist võib teha lämmastikuga survetesti, kui surve püsib, siis OK. Peale torude-voolikute-pumba eemaldamist imetakse vaakumiga lihtsalt süsteem tühjaks, et seal poleks muud sodi, ja siis uus vurts sisse koos uue õliga.

EDIT: kuna olen sellega viimasel ajal kokku puutunud, siis tean tiba targutada. Nagu minulgi täna, pidavat olema väga sagedaseks veaks alum.torude mädanemine just kinnitusklambrite alt. Ma ei viitsi keemiatunde hetkel meenutada, aga silmaga vaadates ei tekkinud selles teoorias kõhklusi.
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel:51717-null-seitse
Kasutaja avatar
Haljazme
 
Postitusi: 627
Liitunud: 09 Sept 2007, 21:09
Asukoht: Aakre - Valgamaa (tööpäeviti - Elva)

2000 Mazda 626

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas leviathan » 08 Juun 2011, 20:41

Vanapeer kirjutas:siis peab seda 0gr olema. 1gr kogusega hakkab juba tööle

ei hakka miski 1grammiga tööle - kondis on tavaliselt ala ja üle rõhuandur kui on kogus liigaväike et survet saavutada on alarõhk ja ei käivitu süsteem - missiis et lihtsalt ventiilist vurtsu lastes susiseb
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas Pöialliisi » 08 Juun 2011, 20:52

:wave: Kas konditsioneeril on ka eraldi kaitse kusagil...kui on siis kas ei võiks olla hoopis lihtne viga, et kaitse läbi. Ma selles teemas väga võõras ja võin ehk lollilt küsida, siis SORRY, aga teie abiga vähemalt sain teada mõned võimalused. Tänud teile kallid klubikad!
Pöialliisi
 
Postitusi: 7
Liitunud: 27 Jaan 2011, 18:04
Asukoht: Pärnu

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas Haljazme » 08 Juun 2011, 20:56

Pöialliisi kirjutas::wave: Kas konditsioneeril on ka eraldi kaitse kusagil...kui on siis kas ei võiks olla hoopis lihtne viga, et kaitse läbi. Ma selles teemas väga võõras ja võin ehk lollilt küsida, siis SORRY, aga teie abiga vähemalt sain teada mõned võimalused. Tänud teile kallid klubikad!


Seal ei ole miskit elektrit tarbivat, seega ei usu ka kaitsme olemasolu. Soe soovitus, otsi lähim koht, kes kontidega tegeleb, võtavad nii 10€ lekke otsimise eest.
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel:51717-null-seitse
Kasutaja avatar
Haljazme
 
Postitusi: 627
Liitunud: 09 Sept 2007, 21:09
Asukoht: Aakre - Valgamaa (tööpäeviti - Elva)

2000 Mazda 626

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas riisiveski » 08 Juun 2011, 21:10

Haljazme kirjutas:Soe soovitus,

Arvestades praeguseid temperatuure, siis 10 punkti sõnastuse eest :D

Sümptomite järgi on kõide reaalsem vähene külmaine ja soovitav minna seda kontrollima. Ise käsikaudu midagi testima ära hakka, võid veel midagi täiendavalt katki teha.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas skyline » 08 Juun 2011, 21:24

Kui ma nüüd korrektselt mäletan, siis ei sõltu ka korras Mazda konditsioneeri taha haakimine vaid nupuvajutusest. Ka muud hoovad peavad õiges asendis olema, ehk õhuringlus seatud siseõhu peale, temperatuurivalits külma peale ning õhk on suunatud näkku ja jalgadele.
Minu meelest v'hemalt minu autol oli nii, et kui oli välisõhu peal, siis tööle ei hakanudki, tambi nuppu palju tahad.
Ehk pane kõik valitsad paika ja proovi uuesti, kas haagib kompressori taha.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas Pöialliisi » 08 Juun 2011, 21:31

riisiveski kirjutas:
Haljazme kirjutas:Soe soovitus,

Arvestades praeguseid temperatuure, siis 10 punkti sõnastuse eest :D

Sümptomite järgi on kõide reaalsem vähene külmaine ja soovitav minna seda kontrollima. Ise käsikaudu midagi testima ära hakka, võid veel midagi täiendavalt katki teha.

Tänud! :clap: Ehk olekski majanduslikult kõige otstarbekam jääda külmalainet ootama. :clap:
Pöialliisi
 
Postitusi: 7
Liitunud: 27 Jaan 2011, 18:04
Asukoht: Pärnu

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas Pöialliisi » 08 Juun 2011, 21:34

skyline kirjutas:Kui ma nüüd korrektselt mäletan, siis ei sõltu ka korras Mazda konditsioneeri taha haakimine vaid nupuvajutusest. Ka muud hoovad peavad õiges asendis olema, ehk õhuringlus seatud siseõhu peale, temperatuurivalits külma peale ning õhk on suunatud näkku ja jalgadele.
Minu meelest v'hemalt minu autol oli nii, et kui oli välisõhu peal, siis tööle ei hakanudki, tambi nuppu palju tahad.
Ehk pane kõik valitsad paika ja proovi uuesti, kas haagib kompressori taha.

Käisin proovisin ja tulemus ikka sama...keerutab vaid sooja siseõhku.
Pöialliisi
 
Postitusi: 7
Liitunud: 27 Jaan 2011, 18:04
Asukoht: Pärnu

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas Haljazme » 08 Juun 2011, 21:36

skyline kirjutas:Kui ma nüüd korrektselt mäletan, siis ei sõltu ka korras Mazda konditsioneeri taha haakimine vaid nupuvajutusest. Ka muud hoovad peavad õiges asendis olema, ehk õhuringlus seatud siseõhu peale, temperatuurivalits külma peale ning õhk on suunatud näkku ja jalgadele.
Minu meelest v'hemalt minu autol oli nii, et kui oli välisõhu peal, siis tööle ei hakanudki, tambi nuppu palju tahad.
Ehk pane kõik valitsad paika ja proovi uuesti, kas haagib kompressori taha.


No see sõltub ilmselt, kas tavaline kont või kliimaseade. Kliimaseade valib kõike ise (automaat-reziimis siis), aga vähemalt jahutab (siseõhu peale paneb äärmisel vajadusel, kui välisõhku ei jaksa niipalju maha jahutada).
Tavakont samas minu tagasihoidliku arvamuse järgi ei tohiks mingit võimlemist kangidega eeldada, vähemalt pole ise sellist näinud veel ...

Pöialliisi, see sõna oli külmaine, mitte külmalaine :D
Ma kippusin kaubarongi taga oodates tartus laiali valguma ilma kondita, kui see funktsioon autol olemas, on mõttekas ikka korda teha, juba autot müües on see kõva boonus.
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel:51717-null-seitse
Kasutaja avatar
Haljazme
 
Postitusi: 627
Liitunud: 09 Sept 2007, 21:09
Asukoht: Aakre - Valgamaa (tööpäeviti - Elva)

2000 Mazda 626

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas Pöialliisi » 08 Juun 2011, 22:04

Haljazme kirjutas:
skyline kirjutas:Kui ma nüüd korrektselt mäletan, siis ei sõltu ka korras Mazda konditsioneeri taha haakimine vaid nupuvajutusest. Ka muud hoovad peavad õiges asendis olema, ehk õhuringlus seatud siseõhu peale, temperatuurivalits külma peale ning õhk on suunatud näkku ja jalgadele.
Minu meelest v'hemalt minu autol oli nii, et kui oli välisõhu peal, siis tööle ei hakanudki, tambi nuppu palju tahad.
Ehk pane kõik valitsad paika ja proovi uuesti, kas haagib kompressori taha.


No see sõltub ilmselt, kas tavaline kont või kliimaseade. Kliimaseade valib kõike ise (automaat-reziimis siis), aga vähemalt jahutab (siseõhu peale paneb äärmisel vajadusel, kui välisõhku ei jaksa niipalju maha jahutada).
Tavakont samas minu tagasihoidliku arvamuse järgi ei tohiks mingit võimlemist kangidega eeldada, vähemalt pole ise sellist näinud veel ...

Pöialliisi, see sõna oli külmaine, mitte külmalaine :D
Ma kippusin kaubarongi taga oodates tartus laiali valguma ilma kondita, kui see funktsioon autol olemas, on mõttekas ikka korda teha, juba autot müües on see kõva boonus.

Eks minagi üritaks ta ikka korda teha, muidugi ainult sellisel juhul kui remont väga kalliks ei lähe.
Pöialliisi
 
Postitusi: 7
Liitunud: 27 Jaan 2011, 18:04
Asukoht: Pärnu

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas pokenaut » 08 Juun 2011, 23:10

Ei tea küll, et lülitite asend kuidagi kondi tööga seotud on. Premacyl oli kondi nupp 24/7 sees, välisõhk, suunatud jalgadele ja klaasile ning puhur asendis 2. Keerasin ainult sooja/külma ning toimetas ka sooja peale keeratult.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas Pöialliisi » 10 Juun 2011, 16:04

Tänud teile kõigile vastamast....sain asjast veidi aimu teie abiga... auto käis teeninduses...kont täideti ja nüüd töötab. :wave:
Pöialliisi
 
Postitusi: 7
Liitunud: 27 Jaan 2011, 18:04
Asukoht: Pärnu

Re: Konditsioneer mazda 323 99.a

PostitusPostitas Fanatt » 10 Juun 2011, 19:20

Haljazme kirjutas:
Pöialliisi kirjutas::wave: Kas konditsioneeril on ka eraldi kaitse kusagil...kui on siis kas ei võiks olla hoopis lihtne viga, et kaitse läbi. Ma selles teemas väga võõras ja võin ehk lollilt küsida, siis SORRY, aga teie abiga vähemalt sain teada mõned võimalused. Tänud teile kallid klubikad!


Seal ei ole miskit elektrit tarbivat, seega ei usu ka kaitsme olemasolu. Soe soovitus, otsi lähim koht, kes kontidega tegeleb, võtavad nii 10€ lekke otsimise eest.

Kaitse siiski olemas enamustel... elektriga ju lülitub pumba sidur :problem:
Harjutamine teeb harjutajaks, meistriks sünnitakse
Kasutaja avatar
Fanatt
 
Postitusi: 209
Liitunud: 13 Nov 2007, 13:47
Asukoht: Pärnu Mk,


Mine 323/MX-3/3/MX-5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron