626 Coupe 2.0 66kW 88a. Moss/vahetas omanikku

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

PostitusPostitas Moss » 12 Sept 2007, 15:24

Sai foorumiliikme "bmw" käest ühtteist ära ostetud, muuhulgas ka üks armatuurlaud nahatamise "katsejäneseks".

Pilt

Päris korralik LEGO jääb järele kui natuke kruve lahti keerata.

Pilt

Kuna tal oli DOHC ja nende spidoplokid (ehk siis ka juhtmestik ja pistikud) erinev, tuleb raam koos sinnakuuluvaga teise armatuuri alt ümber tõsta.
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas Moss » 15 Sept 2007, 22:56

Kuna hetkel on armatuuri tuunimine käsil, mõtlesin et teeks vähe rohkem kui pelgalt nahatamine. Nimelt häiris mind see, et makialuse sahtli sisu pole kunagi pimedas näha. Saigi siis ostetud siit 5mm UV valgusega LED'e, tegu nn lainurk dioodidega, valguse lehter 140kraadi, 20mA ja 3,6V.

Selline näeb siis sahtel välja OFF-asendis:
Pilt

...ja selline ON-asendis:
Pilt
Pimedas on effekt parem.

Selline näeb välja minu valgete taustadega kelladeplokk:
Pilt
Need taustad pani sellele masinale vist tema üle-üle-üle-eelmine omanik.

Alguses oli plaan võtta need tindiprinteriga paksule joonestuspaberile tehtud taustad üldse ära ning jätta originaalsed mustad. Idee oli selline, et valged numbrid hakkavad UV valguse mõjul helendama, must osa aga püsib enamvähem mustana. Veidi lammutanud, avastasin et eelmine "pimpija" oli tahho ja spido taustad maha lihvinud. Katsetatud sai küll temp'i ja bensunäidikuga kuid nende taga olev pleksiklaas laseb läbi vaid rohelist valgust ning kõik muud värvid neelab ära, UV kaasaarvatud. Saigi siis valged taustad uuesti külge tagasi poogitud ja katsetatud erinevaid dioodide asendeid.

Lõpptulemus siis jäi täna selline:
Pilt

Pildil tundub valgus küll sinine kuid tegelikult on kergelt violetne ning seierid on neoon-oranzid :P Ise päris 100% rahule ei jäänud kuid nüüd juba kannatab välja. Tuleb veel välja mõelda lahendus läbisõidu numbrite valgustamiseks. Selleks et dioodid ise väga silma ei hakkaks, tuli neile teibist poolkaar ümber tõmmata.
Varem oli muidu tavalise pirni ebaühtlane kollane valgus ja tausta lainetus oli näha kui tuled põlesid. Inetu oli noh.

Kummagi eseme valgustuseks kasutasin 4 dioodi (4*3,6V=14,4V ja takisteid polnud vaja).

Lisaks panin ka oma vanale Pioneeri kasettikale dioodid sisse. Vasakult paremale ühe sinise, punase ja rohelise. Kuna aga tegu on kolme põhivärviga, on makipaneelil nüüd kogu värvispekter. Nagu väike vikerkaar oleks :lol: Sellest hetkel pilte pole kuid katsun homme üles panna.

Täitsa fun oli nikerdada ja jootekolb püsib ka käes nüüd :o
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas Moss » 16 Sept 2007, 21:06

Lubatud pilt vana Pioneeri kassetika valgustusest:

Pilt

Seemisnahk

Pilt
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas hullkonn » 18 Sept 2007, 03:36

vägailus jääb see kellade valgus ja ma proovisin endale kahh aretada sinist kelladele aga ei tulnud välja ja aga kuhu sa need pirnid panid mitte sinna originaal pirnide auku??
Jaa ega sa mulle ei saaks makile valgustust panna ntx sinist.

ole mõnus ja areta edasi
Tasa sõuad jääd teistele jalgu!!!
Tafka:53038827[color=#0040BF][/color]
Kasutaja avatar
hullkonn
 
Postitusi: 951
Liitunud: 24 Mär 2006, 10:24
Asukoht: Pärnumaakond audru vald

PostitusPostitas Moss » 18 Sept 2007, 07:18

Pirne jah ei pannud originaalpirnide auku vaid otsisin katse-eksitus-meetodil sobivad kohad. Need asuvad kelladest eespool, enamvähem võrdsel kaugusel tausta ja klaasi ülemisest servast.

Maki kohta ei oska öelda. See makipaneel üsna kitsas koht ja ei julge nagu eriti aga soovitan sul võtta ka mingi vanem kassetikas käeharjutuseks. Mis makk sul muidu on? Uuematel ilmselt selle valguse tegemisega natuke keerukam lugu.

Tnx ja aretan küll veel paar asja juurde :wink:
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas hullkonn » 18 Sept 2007, 12:26

mul muidu medioni mp3 makk...

Huvitav kas sõiduajal segama ei hakka see valgus sest mul endal on pesades diod pirnid ja näitavad päris ergalt juba pesades...

Jaa üks küsimus veel,et mis paberist on need valged kellad prinditud ja mis kõigeparem paber oleks kas fotopaber???mul endal käsil valged kella taustad.
Tasa sõuad jääd teistele jalgu!!!
Tafka:53038827[color=#0040BF][/color]
Kasutaja avatar
hullkonn
 
Postitusi: 951
Liitunud: 24 Mär 2006, 10:24
Asukoht: Pärnumaakond audru vald

PostitusPostitas Moss » 18 Sept 2007, 14:37

Kui valgus hakkab segama, keeran reostaadist vähemaks või panen eraldi takistid.

Mul on need taustad prinditud paksu joonestuspaberi peale aga ma ei tea mis oleks parim alusmaterjal. Fotopaber jääb ilusam kindlasti kui minul olev karvane paber aga peegelduse kohta ei oska midagi pakkuda. Katsetamisevärk.

Maki kohta ei oska endiselt midagi öelda kuna neid Medione ilmselt rohkem kui 1 versioon. Lammuta paneel laiali, siis saadki teada, mis seal sees on.
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas hullkonn » 18 Sept 2007, 14:48

okeyy
makk muidu selline http://www.gsm4u.cz/picture/autoradio_Medion_MD_4295-panel_TN.jpg

jõudu ja nokitsemist
Tasa sõuad jääd teistele jalgu!!!
Tafka:53038827[color=#0040BF][/color]
Kasutaja avatar
hullkonn
 
Postitusi: 951
Liitunud: 24 Mär 2006, 10:24
Asukoht: Pärnumaakond audru vald

PostitusPostitas Moss » 22 Sept 2007, 16:05

Please MTV, pimp my ride!!!
Tegelt suht nigel niiviisi ringi sõita, ei tea ei kiirust, läbisõitu ega seda palju kütet paagis on, samuti raske maki kanaleid vahetada :lol:
Täna peaks asjad enamvähem valmis saama, vana armatuur vaja veel välja võtta ja kahest üks kompott kokku ehitada. Homme ehk siis saab valmis asi autosse.
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas hullkonn » 30 Sept 2007, 01:56

Nuu nii sul juba armatuur autos???ja vaata et tahoka kahh paned paika õieti kuna ma endal jurasin sellega mm tahtis pidevalt valetada,Värvid detailid kahh ära armatuuris?
Tasa sõuad jääd teistele jalgu!!!
Tafka:53038827[color=#0040BF][/color]
Kasutaja avatar
hullkonn
 
Postitusi: 951
Liitunud: 24 Mär 2006, 10:24
Asukoht: Pärnumaakond audru vald

PostitusPostitas Moss » 30 Sept 2007, 11:53

Armatuur suures osas sees jah, alt veel vaja katted panna ja üks soojenduse toru. Katsun päeval ja õhtul pildid ära teha ning netti laadida. Kõige hullem ei jäänudki.
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas Moss » 05 Okt 2007, 16:41

Niih. Täna sain oma juhiload tagasi, hoopis julgem sõita kohe :twisted:

Armatuuri pole ma veel viitsinud lõpuni kokku laduda aga mingi aimu saab:
Vasakul
Paremal
Ise lisatud valgus

Oma järge ootavad siiani ka rool ja käigukangi kott, kasutan sama materjali.
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas Mario » 05 Okt 2007, 16:46

kas selline seemis ära ei pleegi?

muidu ilus on küll :)

ja mis selle naha meetrihind on?
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas risto_626 » 05 Okt 2007, 19:01

Moss kirjutas:Niih. Täna sain oma juhiload tagasi, hoopis julgem sõita kohe :twisted:


õnnitlused :P
aga kas see materjal prahti ja tolmu korjama ei hakka ?
Ära ütle mulle, mida ma tegema pean; sis ei ütle ma sulle, kuhu sa minema pead.
Kasutaja avatar
risto_626
 
Postitusi: 1745
Liitunud: 06 Mai 2007, 19:02
Asukoht: Ida-Viru

1992 Volkswagen Polo

PostitusPostitas Muri » 05 Okt 2007, 19:27

viisakas armatuur:)
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas YanZa » 05 Okt 2007, 20:51

täitsa lahe 8)
pealegi need tuled ventikatorudes oli ka minul plaanis, kuid ma ei jõudnud omas selguseni kas sinine või punane, suvel tekitab sinine jahedust aga talvel punane soojust, muidugi visuaalselt :lol:
•°zoom-zoom°• tähistab liikumise rõõmu ja vabaduse tunnet
:arrow: #mazdaklubi jutukasse saab siit :wink:
Kasutaja avatar
YanZa
 
Postitusi: 200
Liitunud: 06 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Saaremaa

1987 Mazda 626

PostitusPostitas hullkonn » 05 Okt 2007, 22:37

armatuuril see seemisnahk on küll ilus ja valgus kahh täitsa äge.Aga rooli jätad originaali??
Tasa sõuad jääd teistele jalgu!!!
Tafka:53038827[color=#0040BF][/color]
Kasutaja avatar
hullkonn
 
Postitusi: 951
Liitunud: 24 Mär 2006, 10:24
Asukoht: Pärnumaakond audru vald

PostitusPostitas Moss » 06 Okt 2007, 16:24

Selle naha pleekimise kohta ei oska midagi öelda. Arvan, et sellejaoks kuluks rohkem aega, kui mul plaanis seda masinat pidada.
Nahk ise maksis Nevotex'is 250EEK+km/m2. Muidu müüakse üks nahatükk korraga ja need on keskmiselt 4..5m2. Minul õnnestus saada mingi järgi jäänud väike "näidis", maksis veits alla 600 ja sellega saab ilusti armatuuri, rooli ja käigukangi koti ära teha. Kui nüüd liimid, dioodid ja muu pudipadi kokku lüüa, siis 1kEEK läks ära.

Tolmu kohta niipalju et nüüd külmal ja niiskel ajal seda ei tule, pigem kardan et hakkab niiskust imama sest niiskuse vastu seda nahka töödeldud pole ja ma pole kindel kas sellist karvast saakski. Aitab igapäevane autokasutamine. Aga eks suvel paistab. Kui muudmoodi tolmu ära ei saa, siis maalriteibiga puhastan seda....kuniks nahk lõpuks karvutu on :lol:

Valgusega võrede taga on muidu selline lugu et need võivad silma hakata paistma, kui nende asukohta enne hoolikalt läbi ei mõtle. Aga Yanza, sa tee nii et kui puhub soe - põleb punane, külma puhul aga sinine. Kasutad selleks kahte potekat ja üleminekul viskab lillaga valgustooni ka sisse :roll:

Rool, nagu mainitud saab ka samasuguse katte ümber võru. Kodarad ja keskosa jäävad hallid. Ja kollane triip keskele, et noh... nagu ralliroolidel
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas Moss » 01 Nov 2007, 15:12

Täna jõudsin lõpuks niikaugele, et vahetasin õli ära... kui seda nüüd päris vahetamiseks saab nimetada. Nimelt mul masina mootor ikka natuke immitseb õli ja õlirõhu tuluke hakkas kurvides põlema. Selge pilt et vähe oli ka aga ei tahtnud uut õli peale osta kuna niiehknaa oli plaan ära vahetada. Täna siis otsisin autost suvest saati niisama kaasa sõitnud õlifiltri üles ja tegin asja ära. Välja tilkus ca 1...1,5 liitrit mingit musta p*ska. Täitsa piinlik hakkas endal. Peaks talle vabanduse mõttes mingi uue varuosa ostma. Termostaadi näiteks. Ei taha teine ilma papitükita radika ees väga soojaks minna niiehknaa.
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas risto_626 » 01 Nov 2007, 21:19

Moss kirjutas:.. Termostaadi näiteks. Ei taha teine ilma papitükita radika ees väga soojaks minna niiehknaa.


hea teada, et ma pole ainus, kes sellist mägiaivari meetodit kasutab :roll: :D
Ära ütle mulle, mida ma tegema pean; sis ei ütle ma sulle, kuhu sa minema pead.
Kasutaja avatar
risto_626
 
Postitusi: 1745
Liitunud: 06 Mai 2007, 19:02
Asukoht: Ida-Viru

1992 Volkswagen Polo

PostitusPostitas tomkulibin » 01 Nov 2007, 23:52

Moss kirjutas: vahetasin õli ära... Välja tilkus ca 1...1,5 liitrit mingit musta p*ska. Täitsa piinlik hakkas endal. Peaks talle vabanduse mõttes mingi uue varuosa ostma...

Soovitan mõne saja/tuhande km järgi veelkord vahetada õli. Usu mind, selline vabandus meeldiks su autu mootorile väga
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8379
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Moss » 02 Nov 2007, 20:41

kulibin kirjutas: Soovitan mõne saja/tuhande km järgi veelkord vahetada õli. Usu mind, selline vabandus meeldiks su autu mootorile väga


Kas mootoripesu eesmärgil? Mõte ju halb ei ole. Olen kuulnud ka seda, et diislikütusega pestakse. Mingi minut või paar tühikäigul. Oled ehk rohkem kursis sellega?
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas villi » 02 Nov 2007, 21:01

tere. Moss, ei usu oma silmi mida loen.Olen hr. kulibiniga ühtmeelt .Oma MAZDALE võib bookida külge leede,neoone, või mida iganes. Kui jättes mootori, kui auto südame...? :cry:
Kasutaja avatar
villi
 
Postitusi: 281
Liitunud: 17 Okt 2007, 20:27
Asukoht: Lääne-Virumaa

PostitusPostitas tomkulibin » 03 Nov 2007, 21:40

Moss kirjutas:...Olen kuulnud ka seda, et diislikütusega pestakse. Mingi minut või paar tühikäigul. Oled ehk rohkem kursis sellega?

Seda tehti ammu-vanasti, kui inimesed sõitsid paremal juhul mosse või sapikaga ja saalede vhetuse soovituslik välp oli u 10 000km.
Diisli määrimisomadused õli omadustest tunduvalt viletsamad.
Diisli pesemisomadused läbipesu ainetest tunduvalt viletsamad.
Mida jõuab lahti leotada ja välja pesta mõne minutiga(kui et atsetooniga või pihustipesu/karburaatoripesu ainega,aga need lõpetavad moto üpris ruttu, arvan et paar minutit nendega on letaalne).
Nende pesuvahenditega on ka jama(oleme foorumis juba sel teemal diskuteerinud). Lahti leotad küll, aga kui 100% väljaloputamisele ei anna võib juhtuda, et "leotis" koos "leotatuga" sattub kuhugi hoopis halvemasse kohta, ummistab mõne kanali ja sellele järgneb ilmselt mootori või auto vahetus.
Pigem eelistaksin odavaimat mineraalõli ja vahetada teda u 1000 kuni 2000 km järgi, ja nii mitu korda järgemööda.
Oleks motole tunduvalt vähem kahjulik ja tulemus parem.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8379
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Moss » 15 Nov 2007, 21:37

Täna keerasin üle nipli... :oops:

EDIT: Katsun täna pildi ka üles panna.
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

EelmineJärgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron