Mazdaga euroopasse

Toimuvatest üritustest teadaandmise koht

Mazdaga euroopasse

PostitusPostitas karli » 17 Okt 2007, 19:44

Tere
2008 suvel plaan ette võtta sõit. arvatavasti et lõuna Itaalisse. Kas keegi on käinud ja teab mis võiks ees oodata( kulud, katsumused, jne :)) Samas kui kellegil veel samad plaanid võib ju seltskonda suurendada.
Zoom-Zoom
karli
 
Postitusi: 63
Liitunud: 19 Okt 2006, 13:45
Asukoht: Läänemaa

PostitusPostitas Fabulous » 17 Okt 2007, 20:27

tere tere.

samuti plaanis võtta ette trip 08 suvi. kuhu täpselt pole veel teada. praegu olen vaatand selliseid kante nagu on bosnia jne. (olen käind seal 2005 suvel häälega). kui juhtub, et plaanin ka seltsi astuda, annan teada.
Teen pilte vajadusel :) kontakt: 53857073
https://www.facebook.com/Pacman.Photography
Fabulous
 
Postitusi: 652
Liitunud: 15 Aug 2007, 17:01
Asukoht: Utrecht/Leiden - Niederand/Estland - tallinn

PostitusPostitas GEDOHC » 17 Okt 2007, 21:23

ära parem MAZDAGA tripile mine...
iial ei tea....
GEDOHC
 
Postitusi: 271
Liitunud: 12 Juun 2005, 21:48
Asukoht: tallinn

PostitusPostitas Muri » 17 Okt 2007, 22:46

aga ma oleks isegi huvitatud :lol:

lihtsalt sinna ja tagasi, või mis plaanid on 8)
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas karli » 18 Okt 2007, 10:13

Minul plaan sõita siis läbi euroopa, sihtpunktiks itaalia lõunaosa. Edasi tagasi sõiduks peaks kuluma ca 5 päeva (info Trip.ee st). Kohapeal oleks ka ikka 3-5 päeva, rand päike vein jne. ööbimsikohtadeks oleks odavama poolsed kämpingud, motellid, telk ka igaksjuhuks kaasa. Uurisin minekut ka läbi soome ,saksamaale, kuid Tallink küsib päris soolast hinda, arvan, et rahaliselt tuleb mööda maismaad odavam (läti, leedu, poola jne), muidugi pikk sõit on väsitavam, kui laevas kerge õlu libistada.
Plaan on igatahes olemas , tore, kui rahvast juurde saab, kindlam ja lõbusam reis tuleb.
Zoom-Zoom
karli
 
Postitusi: 63
Liitunud: 19 Okt 2006, 13:45
Asukoht: Läänemaa

PostitusPostitas lines » 18 Okt 2007, 10:33

sarnane reis sai Juunis tehtud. Sihtpunkt oli meil Hispaania (oli üüritud korter). Meie ajaplaaneerimisele pani tugeva põntsu Poola läbimine, kuna keskmiseks kiirusseks kujunes seal u 60-70 km/h. Aga samas kui jõudsime Saksa siis saime aja ilusti tagasi sõita (saksa teed sõiduautodele veel tasuta aga ka kõige paremas korras). Ööbisime teeäärsetes kämpingutes ja tanklates. Kuna eesmärk oli Hispaanias puhata ja õigeks ajaks kohale jõuda siis ka teepeal eriti ringi ei vaadanud. Alates Pantsusmaalt on kiirteed tasulised ja kahjuks mitte eriti odavad (Prantsusmaa läbimine ja 1000 km Hispaania kiirteed läks maksma u 2500.- eesti krooni/üks ots). Ise sõitsime kahe juhiga, saime hakkama aga kolmega oleks ehk parem olnud. Eestisse tagasi jõudes olime läbinud 8600 km ja jube rahul. Kui millalgi oleks võimalus sama pikk reis ette võtta siis oleks nõus.

Läbisime siis minnes: Eesti-Läti-Leedu-Poola-Saksa-Parantsusmaa-Hispaania.
Tagasi tulime: Hispaania-Prantsusmaa-Itaalia-Sveits-Austria-Saksamaa-Poola-Leedu-Läti -Eesti

Sellest reisist võiks pikalt rääkida nii et kui miskit huvitab siis anna teada.

Kasulikum loomulikult kasutada Diisel autot ja see peab ka paika et Välismaa kutusega saab rohkem läbisõita kui eestis ostetud küttega. Kindlasti ka kaasa võtta GPS. kämpingute leidmine polegi nii kerge kuna kiirteel viitasid pole siis oleks vaja hankida riikide kämpingute kaardid. Kämpinguid on tegelikult palju aga tuleb õigest kohast otsida osata.
Kasutaja avatar
lines
 
Postitusi: 1560
Liitunud: 07 Veebr 2005, 11:36
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas diesel6611 » 18 Okt 2007, 13:43

täitsa huvitavad plaanid mul 2008 suveks load käes et võiks kah osa võtta :)
osatan,müün,vahetan 56306790
Kasutaja avatar
diesel6611
 
Postitusi: 121
Liitunud: 17 Juul 2007, 21:58
Asukoht: Jõgevamaa Umbusi

PostitusPostitas MoGuL » 18 Okt 2007, 15:35

karli kirjutas:Minul plaan sõita siis läbi euroopa, sihtpunktiks itaalia lõunaosa. Edasi tagasi sõiduks peaks kuluma ca 5 päeva (info Trip.ee st).

Ei tea muidugi palju põhja-lõuna Itaalia ots ise on, aga Firenze-Tallinn järjest sõites on about 24h (õemees sõitnud, ta käinud seal palju kordi)

Aga plaan on mõnus. Hetkel ei julge suveks veel mingeid plaane ise teha, aga eks näis :)
MoGuL
 


PostitusPostitas Muri » 18 Okt 2007, 17:38

karli kirjutas:Uurisin minekut ka läbi soome ,saksamaale, kuid Tallink küsib päris soolast hinda,


a kui ma ise tulemas olen, küll ma soodsa variandi välja pakun :lol:
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kaadu » 18 Okt 2007, 18:32

minu pikim reis on mazdaga olnud tallinn-riia-vilnius... kui auto ikka korras on siis kannatab sõita küll.... oeh sellekohapealt on mul küll hää auto...

Aga nüüd tuleb aasat lõpus veel pikem reis- põhjanabale :twisted: külma ja pakase kätte....

Sellega seoses siis kes on käinud muljetage....

Millalgi kunagi tulevikus on plaan üks suurem eurotuur ka ette võtta... aga see on veel liiga kaugel tulevikus...
Kaadu
 


PostitusPostitas roostevaba1 » 19 Okt 2007, 01:36

opeliga sai poromaal küll ära käidud :)
ma ei usu, et mazdaga sitem oleks :)

tervitusi siis jõuluvanale :D
roostevaba1
 


PostitusPostitas tomkulibin » 19 Okt 2007, 07:50

Kaadu kirjutas:..Aga nüüd tuleb aasat lõpus veel pikem reis- põhjanabale :twisted: külma ja pakase kätte...

Külmal maal saab autuga küll hakkama(nägin küll liikuvaid transpordi vahendeid, ka jaapani päritoluga), aga ainult teedel. Ilusamad kohad on paraku võsas(loodus) ja saadaval kohaliku transpordiga:
Pilt
Olin seal vaid 3 päeva, aga ega -30 ei tahagi kaua kodust ära olla(nn täiendõpe/koolitus edasijõudnutele). Mis siis, et eestis oli pea sama külm sel ajal.
Asukoht: Ivalost u 40 km põhjapoole
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8366
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Kaadu » 19 Okt 2007, 08:43

Ega ma sinna jõudmiseks ainult plaaningi mazdat... egas ma metsa mõelnud mina :lol:
Äkki kirjutad mulle oma reisist pikemalt? :roll:
Kaadu
 


PostitusPostitas Rain » 19 Okt 2007, 09:54

Ise Mazdaga ( antud korral küll MPV-ga ) käinud kah ühel pikemal reisil. 5 inimest, 7 kohaline mpv, millel siis keskmisest rivist kaks istet välja võetud, et saaks taga jalgu sirutada :)

3 nädalat ning trajektoor Eesti-Läti-Leedu-Poola-Ukraina-Rumeenia-Bulgaaria-Kreeka-Albaania-Montenegro-Serbia-Ungari-Slovakkia-Poola-Leedu-Läti-Eesti. Kilomeetreid kogunes ca. 8000. Tasulisi teid polnud, midagi hullu kah polnud. Eestist panime varahommikul minema, ööseks jõudsime poola-ukraina piirile ca. 200km kaugusele ja siis tegime unepeatuse kuskil kämpas , kus pulmasid peeti ja magada eriti ei saanud :)

Poola-Ukraina piiri ületamine võttis ca.3 tundi aega kuna järjekord oli pikk aga erilisi probleeme meil ei tekkinud. Mingi piiriületamise kaardi täitmine tekitas nati aga ei midagi ületamatut. Ukraina selline lihtne riik, nagu eesti omal ajal. Igal võimalusel saad petta :P Meid üritati söögikohas petta aga saime ennem jaole :)

Ukraina-Rumeenia piiril uuriti auto seest läbi aga katusel olevasse boxi ei vaadatud mitte ühelgi piiril. Küsiti veel, et kas kalashnikove kah on :D

Rumeenias ja Bulgaarias on lahedad kuurortlinnad. Kreeka nagu kreeka ikka, ilus maa aga suurtest linnadest hoidke eemale. Liiklus on närviline ja aega nõudev. Albaaniasse sisenedes ja väljudes tuli nn. "saaste" maksu maksta :) Eks ta üks lihtne raha saamise viis oli aga me ei viitsinud vaielda kah, küsisime tseki mille ka saime aga ega sellega pole miskit peale hakata :)

Albaania on väga ilus riik aga teed on viletsad. Turistid pole seda veel liiga palju külastama asunud , kuigi sakslasi nägi seal ikka mõningaid. Hakkama saad kas itaalia keelega või kehakeelega :)

Montenegro rannik, vapustav. Seal on ka lahedad kuurortlinnad, kus rannajoon on baare ja vabaõhuklubisid täis. Oi ja kui palju ilusaid naisi :P

Kõik muud riigid tagasiteel sai läbitud enamvähem magamata, nii et nende kohta ei tea miskit rääkida antud reisiga seotut.

Üldiselt soovitan seda ringi! Maad mis ei ole veel päris euroopa riigid aga siiski väärt külastamist. Varsti muidu on nad tavalised turismimaad.
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas karli » 19 Okt 2007, 19:59

Tore, et rahval on huvi, klubiliikmed kuskil liivarannal, päris huvitav:) Kogume mõtteid ja ideid ning teeme ära.
Zoom-Zoom
karli
 
Postitusi: 63
Liitunud: 19 Okt 2006, 13:45
Asukoht: Läänemaa

PostitusPostitas Jyri I » 20 Okt 2007, 12:03

mõte teil hea!
Olen korduvalt ristelnud nii Saksas, Sveitzis, Austrias, Itaalias (kuni Sitsiiliani) autoga.
Igal juhul minge!
GPS aknale, krediitkaart tasku, magamiskott taha, RedBull külmikusse.
Aga igal juhul allasõit teha nii: Pald>Kapells > Rootsi > Taani > Saksa > Austria > Itaalia ....
Pald>Kapells kasutada BSL.ee , mitte Tallinki, sel paremad ajad/hinnad.
Sedapidi läheb veits kallimaks, aga 24 h oled Tallinnast -põhja Saksas ilma igasugu jamadeta.
Mul on olemas mitmeid kalkulatsioone. Võime talvel kuskil pubis õlle taga asjast rääkida!

päikest,
Jüri
Always Blue Sky
Kasutaja avatar
Jyri I
 
Postitusi: 71
Liitunud: 21 Mai 2005, 17:15
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda MX-5

PostitusPostitas Muri » 20 Okt 2007, 12:36

Jyri I kirjutas:Aga igal juhul allasõit teha nii: Pald>Kapells > Rootsi > Taani > Saksa > Austria > Itaalia ....
Pald>Kapells kasutada BSL.ee , mitte Tallinki, sel paremad ajad/hinnad.
Sedapidi läheb veits kallimaks, aga 24 h oled Tallinnast -põhja Saksas ilma igasugu jamadeta.
Mul on olemas mitmeid kalkulatsioone. Võime talvel kuskil pubis õlle taga asjast rääkida!

päikest,
Jüri


tallinnast saab ka rostocki, ainult, et mingi 30 tunniga :lol:
ja kupsidega saab soodsalt :roll:
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Jyri I » 20 Okt 2007, 14:27

>MURI
tallinnast saab ka rostocki, ainult, et mingi 30 tunniga Laughing
ja kupsidega saab soodsalt

______________
Ma ükskord tsekkasin seda otsa (muidugi Tallinki lehel on hind olemas, ei viitsi vaadata) - aga edasi-tagasi auto+4 nägu + kajut + söök = ca 25.000
Nõks palju...
BSL on Pald>kapell auto+4 nägu ca 3.000
+
Taani ülesõidud ca DK 200 / auto x 2 silda

Aga eks seda peab täpselt paberitest vaatama

Kohtume bubis!
PS Täna RockCafe on ehtsa rock'nrolli päralt!
Always Blue Sky
Kasutaja avatar
Jyri I
 
Postitusi: 71
Liitunud: 21 Mai 2005, 17:15
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda MX-5

PostitusPostitas karli » 20 Okt 2007, 16:35

uurisin tallinnki lehelt, helsingi-rostock üks suund 6589 (auto+4 inimest). Tallinn- Helsingi 1500. seega tallinnast saksamaale saab kokku 8089 eeguga. Esai tagasi ~17000, muidugi ei sisalda see sööki. per nase siis 4250. Arvan et mööda maismaad saab soodsamalt saksa.

Kahjuks täna ei jõua rokkima,

Et tehke veel reklaami, kui seltskond koos istume õllekannu taha ja paneme täpsemad plaanid kirja.
Zoom-Zoom
karli
 
Postitusi: 63
Liitunud: 19 Okt 2006, 13:45
Asukoht: Läänemaa

PostitusPostitas Muri » 20 Okt 2007, 17:01

karli kirjutas:per nase siis 4250...


aga kui see jagada nüüd pooleks, sellise variandi saaks ma võimaldada :lol:
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas karli » 21 Okt 2007, 10:14

see juba mõistlikum hind. Kui kokku saame siis paneme täpsemalt paika, niikaua saab kodutööd teha, erinevate varjantide plussid ja miinused kokku panna. Veel aega ju ka on , nii et terve talv aega mõelda. Kevadel võiks juba täpsemalt rääkida. Olen ise Tsehhis käinud, öö Poolas, polnud nii jube sõit midagi, Warssavi jõuab ca 10 tunniga. :)
Zoom-Zoom
karli
 
Postitusi: 63
Liitunud: 19 Okt 2006, 13:45
Asukoht: Läänemaa

PostitusPostitas IvarR » 21 Okt 2007, 20:11

Endal on plaan minna 2008a suvel Nürburgringile kuna selleks ajaks on auto valmis ja tahaks mõne ringi ikka ära sõita seal. Natukene õlle ka juua ning siis kunagi tagasi ka tulla. Ja piletid peab ikka Muri abil saama kuna ei ole viitsimist kartautoga (kogu vedrustus on hetkel ainult 35profiiliga rehvi päralt ) läbi euroopa sõita. Muidu peale poolat on hambad puruks :S. Äkki mõni kiirem auto soovib ka osa võtta? Saaks laeva peal ka mõned õlled võtta jne ;)
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas HrHunt » 21 Okt 2007, 22:09

IvarR kirjutas:Endal on plaan minna 2008a suvel Nürburgringile kuna selleks ajaks on auto valmis ja tahaks mõne ringi ikka ära sõita seal.


Tahtsin juba see suvi minna. Aga ei leidnud soodsat praami rootsi. Eelarve läks liiga jõhkraks kätte ja põrutasin hoopis lõunasse ja nürka+MPS asemel oli mägiteekesed+Jimny :)
Aga see suvi peaks nürkale ronima küll jah. Järsku võtaks siis varakult plaani hakkaks pappi koguma. Ise tahaks viedi euros ringi sõita ka. Kui sul väga suurt viitsimist pole võib ka nii, et koos kimab täie tinnaga sinna, sõidab autod sodiks ja pärast igaüks ise vaatab kui otse koju longib :D
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ilx » 09 Nov 2007, 13:39

See suvel Euroopasse sõiduidee meeldib mullegi
Ja kambakesi on ka mõnusam minna.

Üks miinuseid muidugi see, et mida suurem seltskond, seda suuremad lahkhelid võivad tekkida juba sihtkohas, kuna igalühel erinevad huvid.
Keegi tahab vaatamisväärsustega tutvuda, keegi tahab rannas peesitada, keegi tahab lihtsalt kuskil kohalikku õlut/veini lürpida jne :))
Kasutaja avatar
Ilx
 
Postitusi: 286
Liitunud: 19 Juun 2007, 16:01
Asukoht: Tallinn/Mustamäe

1998 Mazda 626

PostitusPostitas Muri » 09 Nov 2007, 15:05

Ilx kirjutas:Üks miinuseid muidugi see, et mida suurem seltskond, seda suuremad lahkhelid võivad tekkida juba sihtkohas, kuna igalühel erinevad huvid.
Keegi tahab vaatamisväärsustega tutvuda, keegi tahab rannas peesitada, keegi tahab lihtsalt kuskil kohalikku õlut/veini lürpida jne :))


vaatamisväärsused liiguvad niikuinii rannas ja õlle/veini saab ka seal kõrvale võtta :lol:
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Üritused

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist