Mazda 626 2.0 85kw 1999 bigr

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Mazda 626 2.0 85kw 1999 bigr

PostitusPostitas bigr » 18 Aug 2007, 23:06

Mazda 626 2.0 85kw 1999 GF sedaan
25 Juuni 2007 sai siis selline olend muretsetud, ehk natukene juba sõidetud kah.
Sõiduk on saanud uued spoilad (nii esi, kui tagu), värvitöö (self-made), rihmad, tihendid, bensupumba, nukkvõllianduri ning küünlad siiani.
Mootor - R4 2.0 85kw FS9
ODO - 171 000+ kilomeetrit
Huvitav on siinkohal see, et kui tehti mootorivahetus (1.8 66kw oli varem), siis aju jäeti samaks ja töötab laitmatult kõik (Esma Autos öeldi, et köhibki paremini :lol: ). Minek on üsna hea, kuna kaalu on autol vähe ning põristab ~8 sekundiga 100 km/h ära. Tippkiirust ei ole proovinud ega proovi kah, küll jõuab veel kunagi.

Mingit madaldust ei tule (kuigi sobiks väga hästi :P ), kuna maale sõites jääks karter üksinda teele, irdunult. Kuid kohe kindlasti tagaakendele toonkile (siinkohal võiksid inimesed soovitada, kas must või läikiv toon, ise ei suuda otsustada).
Audio poole pealt on sees Blaupunkti makk (Acapulco RDM 198) ja 6 Pioneeri kõlli (neli ustes ning kaks tagaakna all). Võimendita ning subakata süsteemi kohta kärtsub küll.
Veljed on natuke hiinlaslikult ümarad ja väiksed (14 tolli) lähevad kah vahetusse.
Sumps on kah imelikult väike, peaks tegelema.
Roostet ei esine (kui kapotil kivilöögid välja jätta) ning näeb ilus, läikiv välja.

Isendi puhul üllatusin tema vaikuses, pikemat sõitu tehes on lausa rõõm roolida ning teel püsib hästi. Ruumi on autos meeletult, taga lösutades on põlvedel veel 15-20 cm ruumi (esiistmeteni). Pilukate autodele väga ebaiseloomulik.

AINUKE viga, mida mina kirun selle auto juures (ja võin kohe südamekergusega öelda, et ainuke) on tema antenn. Raibet ei saa ära keerata/eemaldada ning on rõvedalt pikk, ehk masinpesu tehes on tulemuseks väga kriibitud katus. Olen sirvinud briti mazda foorumeid ning seal kiruvad kah mõnusalt GF-i antenni. Soovitatakse soojalt ära vahetada :shock: .

Küsimused/kommentaarid oodatud :)

Pilte:
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis bigr, 19 Aug 2007, 00:39, muudetud 1 kord kokku.
bigr
 
Postitusi: 19
Liitunud: 24 Juun 2007, 12:36

Re: Mazda 626 2.0 85kw 1999 GF sedaan

PostitusPostitas pokenaut » 18 Aug 2007, 23:24

bigr kirjutas:Raibet ei saa ära keerata/eemaldada ning on rõvedalt pikk, ehk masinpesu tehes on tulemuseks väga kriibitud katus.


Tere Tulemast mazdaperre :)

Kas antenn A-piilari sisse ei käi? Või on eelmise omaniku poolt juba ära murtud ja selletõttu jäigaks ehitatud(sai Premacyle ka selline mingi aeg tehtud kuni uuesti ära murdsin puu okstega).

Terv,
Pokemon
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 626 2.0 85kw 1999 GF sedaan

PostitusPostitas bigr » 22 Aug 2007, 09:03

pokemon kirjutas:Tere Tulemast mazdaperre :)

Kas antenn A-piilari sisse ei käi? Või on eelmise omaniku poolt juba ära murtud ja selletõttu jäigaks ehitatud(sai Premacyle ka selline mingi aeg tehtud kuni uuesti ära murdsin puu okstega).

Terv,
Pokemon

Tänud, tänud :)

Antenni socket on jäik, ehk kui ma lahti võtsin ja uurisin, et kuhu see antenn sisse peaks minema, siis oli tulemuseks järeldus, et metalli sisse ei saa seda antenni suruda (ehk mingit füüsilist ruumi tal polegi sisse minna).



Eile sai rahulikult sõidetud ja järsku kuulsin esiveermikust üht kolinat, kui väiksematest aukudest läbi sõitsin. Noh, loodsin, et pole midagi hullu vast ja tegin Kapauto ülevaatluspunktis veermikukontrolli.
Tulemus oli see, et too kutt naeratas ja hakkas lugema:
*esi vasak sarniir lõtkuga
*esi parem sarniir (siis jäi vait, vaatas otsa ja ütles aeglaselt) Surmalõtkuga
*tagukondid
*pikivardad
*stabika puksid

ära vahetada
siis mõtles natuke ja lisas ka mingid pidurivooliku kinnitusjunnid

Koomiline vend, aga probleem tõsine, sai Esma autost kohe uued jupid muretsetud ja ära installeeritud.

Vana sarniire vaadates ühed mehaanikud ütlesid, et ma suht õnnelik kutt, mõni suurem auk maanteel vmt ja ma oleks väga kõhuli olnud teepeal.
Seekord läks õnneks.. :)
bigr
 
Postitusi: 19
Liitunud: 24 Juun 2007, 12:36

PostitusPostitas bigr » 17 Sept 2007, 13:07

Tallinnas mõnusalt auto katkistunud...
Esimene päev, kui ühiasse jõudsin, sõideti parem esi tiib sisse parklas, patune muidugi põgenes minema.

Nädal pärast seda tekkis öösel parklas üks kingitus juurde stangele, täpsemalt võeti midagi ära:
Pilt

Ja mina ei saa aru, kuidas ja mis moodi AINULT sinna saab kriimu teha, parem esituli on ka nüüd pika kriimuga.
Kõks on nii tugev olnud, et mõlemad pirnid lükkas õhtale ja stange ning tule vahele on tekkinud märgatav pragu.

Tallinn 2:0 mina
bigr
 
Postitusi: 19
Liitunud: 24 Juun 2007, 12:36

Re: Mazda 626 2.0 85kw 1999 GF sedaan

PostitusPostitas Margo » 17 Sept 2007, 13:36

bigr kirjutas:Koomiline vend, aga probleem tõsine, sai Esma autost kohe uued jupid muretsetud ja ära installeeritud.

Enne esindusest juppide ostmist küsi hinda ka sealt: http://www.abv.ee/

Ja nende kõksude osas... Kus sa pargid? Äkki oled lihtsalt kehva nurga peal?

PS. Viimasel pildil ju värv näha. Kui parklas on enamasti samad autod, siis võid väikese detektiivitööga selle auto üles leida.
Kasutaja avatar
Margo
 
Postitusi: 321
Liitunud: 01 Veebr 2005, 16:54
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 626 2.0 85kw 1999 GF sedaan

PostitusPostitas bigr » 17 Sept 2007, 16:56

Margo kirjutas:Enne esindusest juppide ostmist küsi hinda ka sealt: http://www.abv.ee/
.

Tänud

Margo kirjutas:Ja nende kõksude osas... Kus sa pargid? Äkki oled lihtsalt kehva nurga peal?

PS. Viimasel pildil ju värv näha. Kui parklas on enamasti samad autod, siis võid väikese detektiivitööga selle auto üles leida.

Pargin erinevates kohtades ja reas koos teistega, nina nops ei ulatu rohkem välja, kui teistel.

Tore lugu oli see, et ma nägin , et maja küljes on 360' kaamera, läksin küsima siis, et kas linti näeb, mul vaja kedagi ära tappa. Selle peale vastati, et kaamera pole aasta aega töötanud, pandud pättide hirmutamiseks.

Ja selle värvi koha pealt jah... iga päev käin otsimas seda sinist autot, sest tal peab ka märgatav deminerumine olema, saaks kätte.
bigr
 
Postitusi: 19
Liitunud: 24 Juun 2007, 12:36

PostitusPostitas Haljazme » 17 Sept 2007, 19:03

oijah, tunnen kaasa.
Ise juba oma aasta tln'st ära, lõuna-eestis. Muidu siin hea - teed korras ja liiklust vähe. Aga täna kõige ilusama asfaldi peal sain vastutuleva romu käest mingi kivi aknasse. Viha kohe teeb :p Suurt ämblikku ei tekkinud, aga see võib olla aja küsimus. Klaasi pealmisele kihile ikke suisa augu sisse põrutanud, õnneks suht klaasi servas. Aru ma ei saa, kust asfaldil sellised kivid ja kuidas ta vastutuleva masina ratta alt niimoodi mulle koputas.
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel:51717-null-seitse
Kasutaja avatar
Haljazme
 
Postitusi: 627
Liitunud: 09 Sept 2007, 21:09
Asukoht: Aakre - Valgamaa (tööpäeviti - Elva)

2000 Mazda 626

PostitusPostitas Andres323 » 17 Sept 2007, 22:22

Nii OT jätkuks, vennal on TTÜ ühika ees autol esitiib ja uks sisse tagurdatud ning tööautol stange. Lisaks hüpati sõpradega koos ostetud Volgal katus sisse kellegi poolt.
Kasutaja avatar
Andres323
 
Postitusi: 267
Liitunud: 28 Juun 2006, 17:23
Asukoht: Tartu/Tallinn

PostitusPostitas bigr » 23 Sept 2007, 01:30

Andres323 kirjutas:Nii OT jätkuks, vennal on TTÜ ühika ees autol esitiib ja uks sisse tagurdatud ning tööautol stange. Lisaks hüpati sõpradega koos ostetud Volgal katus sisse kellegi poolt.

Sama õnnetu, kui mina :cry:


Eniveis, on kerkinud uus probleem, äkki keegi oskab kommenteerida :roll:

Täiesti suvalisel hetkel, olenemata, kas mootor/radikas on soe/külm -> mõnikord hakkab kapoti alt tossu tulema, sellist paksu valget.

Nimelt, kui uuristama tahan hakata ja kinni pean, kaob toss juba ära. Et väga lühiajaliselt (5 - 10 sec). Seda juhtub nii kahe kuu jooksul kord (sõidan iga päev masinaga).
Tuleb ta radika juurest ja koos sellega salongi ka tugev plastmassipõlemis lõhn.
Esimene kord ehmatas ikka väga ära.

Ei ole konkreetselt midagi muud märganud, mis selle tagajärjel oleks võinud juhtuda, loota ju võib, et pole midagi hullu.
bigr
 
Postitusi: 19
Liitunud: 24 Juun 2007, 12:36

PostitusPostitas Haljazme » 24 Sept 2007, 17:30

hm, nu kui kohe märgatavalt tossab, siis peaks ju suht tigedalt miski põlema. Kui on plastikukärsakas, siis 'bolla tsekkida kõik juhtmed üle ? Et äkki mingi kabla mõneks hetkeks lühises (isolatsiooni maha nühkin'd vibratsiooniga ntx) ? Äkki võiks mõelda sellist liini pidi, et mis seal kapoti all käima läeb lühikeseks ajaks ? Jahutusvent näiteks ... Vägista see tööle ja vaata, mis teeb ... Eks targemad ehk parandavad mind, kui vales suunas olen aidata püüdnud.
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel:51717-null-seitse
Kasutaja avatar
Haljazme
 
Postitusi: 627
Liitunud: 09 Sept 2007, 21:09
Asukoht: Aakre - Valgamaa (tööpäeviti - Elva)

2000 Mazda 626

PostitusPostitas Mario » 10 Mai 2009, 20:23

Kuidas auto vastu on pidanud?
oled jamadest vabaks saanud? :P

mul on viimasel ajal valge auto fetiš.. :lol: ära saa valesti aru. :D
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6055
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 2.0 85kw 1999 bigr

PostitusPostitas bigr » 29 Juul 2010, 21:20

Hahah, ei pane pahaks!

Autol sõi kõik mured juba ammu korda, täiesti muretult siiani sõitnud.
Maadlen ainult parkimisjobudega edasi, kaks korda bumbereid värvinud, ja eelmine nädal jälle! Esi ja tagu sees.
bigr
 
Postitusi: 19
Liitunud: 24 Juun 2007, 12:36


Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist