Käiguvahetused kõrgematel pööretel?

Käiguvahetused kõrgematel pööretel?

PostitusPostitas Ardo » 06 Juun 2008, 23:06

Kahe päeva jooksul proovitud kahte erinevat MX.3'e ning mõlemal sama keiss - käiguvahetustel üle 4000 pöörde ei liigu kang vabalt vaid enne vahetust on mingi takistus või nõks. Eriti ilmneb vahetustel piiraja lähistel.

On's see normaalne?

Ardo.
Ardo
 
Postitusi: 291
Liitunud: 19 Jaan 2007, 23:38
Asukoht: Tallinn, Lasnamägi

PostitusPostitas Mario » 07 Juun 2008, 00:46

ilmselt on sünkronisaator veidi nihkes... kas vahegaasi andmisega asi muutus või ei?
kastis tuleks õli ära vahetada ja määrida ka liigendeid, siis oleks asi kindla peale parem, aga kui tegu oli V6-mootoriga, siis võib seal veelgi murelapsi olla... :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6056
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Ardo » 07 Juun 2008, 01:19

Mario kirjutas:ilmselt on sünkronisaator veidi nihkes... kas vahegaasi andmisega asi muutus või ei?
kastis tuleks õli ära vahetada ja määrida ka liigendeid, siis oleks asi kindla peale parem, aga kui tegu oli V6-mootoriga, siis võib seal veelgi murelapsi olla... :)


V6 jeps... :roll:

1-2 käik on probleemne, 2-3 mitte nii väga (või ei olnud mul võimalust seda piisavatel pööretel proovida).
Ardo
 
Postitusi: 291
Liitunud: 19 Jaan 2007, 23:38
Asukoht: Tallinn, Lasnamägi

PostitusPostitas Mario » 07 Juun 2008, 01:31

omal ajal sai ka paari V6-t vaadatud ja näpitud..
sis kõik omanikud ütlesid nagu ühest suust, et sünkro viga.. sünkro on muidugi kallis jubin ka minu teada.. kodanik Kulibin kindlasti oskab sulle öelda, millise mosse pealt võiks maha keerata miski jubina :lol:

aga jah, kindlasti normaalne see ei ole.. :?
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6056
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Ardo » 07 Juun 2008, 02:00

MX-6 peal on sama kast? Proovitud MX-6'l polnud mingit probleemi, pöörded piirajas, esimeselt teisele vahetada. :roll:
Ardo
 
Postitusi: 291
Liitunud: 19 Jaan 2007, 23:38
Asukoht: Tallinn, Lasnamägi

PostitusPostitas tomkulibin » 07 Juun 2008, 02:22

Arvan, et kastid ikkagi erinevad, aga raske kangi liigutamine ja raske käiguvahetus on erinevad asjad, sellele tuleb ise pihta saada, kummaga tegu.
Raske kang= liigendite puhatus+ määrimine.
raske lülitumine= sissejuhatuseks vahetaks õli, kui ei päästa olukorda, siis ilmselt sünkronisaatorite vahetus. Hind oli vist u 800.- per tükk, korda 5 käiku(kui juba kasti tükeldada), lisame kasti eemaldamine/paigaldus + remont ja võimalik et kas sünkronisaatori muhvid, mõned laagrid...
Arvan, et mõistlik oleks soetada tervema kastiga isend, või kohe kasti(+vahetus) hinna jagu odavamalt soetada auto(kui müüja oma kuludega ei soovi asja parandada.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8374
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Käiguvahetused kõrgematel pööretel?

PostitusPostitas R-go » 12 Nov 2011, 00:53

Nii siia teemasse kah kaks sõna.
Täna on minu käsutuses äia GF/GW.
No kui ma peaksin selle autoga iga päev sõitma siis oleks mul parem käsi nagu Argo Aderi oma :D .
Oma GE-l võin käike vahetada ühe sõrmega,aga sellel on lihtsam jalaga kangi liigutada.
Tom tõi välja variandi ,et liigendid määrdunud(kakased :) ),kudapidi/kustkaudu saaks neid puhastada ja määrida mingi libisemist soodustava ainega?
Mina ei tea midagi,aga mõni ei tea sedagi ;)
Kasutaja avatar
R-go
 
Postitusi: 743
Liitunud: 20 Nov 2009, 22:22
Asukoht: Tallinn

Re: Käiguvahetused kõrgematel pööretel?

PostitusPostitas Siim » 12 Nov 2011, 01:02

Seekord pilti ei saa,aga põhja all on vaja kangi teisest otsast üks polt välja keerata,roostest puhtaks lihvida ja taavetiga uuesti kokku panna,läbi aegade mazda viga.
Seal teises otsas muud polegi kui see 1 polt :D ja teises otsas on käigukangi nupp kus on 1 2 3 4 5 ja R ja teiselpool otsas polt :D

Krt mutter on ju ka :D 12 võtit vaja sinna :D
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa


Mine 323/MX-3/3/MX-5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist