Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas R-go » 25 Juul 2012, 00:22

risto_626 kirjutas:kle, kuidas sul selle stanksiga on, millest mulle rääkisid? :) eks sis kohapeal leiutaks selle ka välja, kuidas see sisse mahutada. :think: väikse auto rõõmud , fukk ma ütlen :mrgreen: muidu võiks nii nagu need tüübid 03-ga, aga tagaustega vähe tuuga.

Tõmba kaablivitsadega oma auto tagastange külge.Küll kõik aru saavad, et see tjuuning on :lol:
Mina ei tea midagi,aga mõni ei tea sedagi ;)
Kasutaja avatar
R-go
 
Postitusi: 743
Liitunud: 20 Nov 2009, 22:22
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas risto_626 » 25 Juul 2012, 01:05

ka variant :crazy:
Ära ütle mulle, mida ma tegema pean; sis ei ütle ma sulle, kuhu sa minema pead.
Kasutaja avatar
risto_626
 
Postitusi: 1745
Liitunud: 06 Mai 2007, 19:02
Asukoht: Ida-Viru

1992 Volkswagen Polo

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 25 Juul 2012, 07:50

siis tõmmaku juba ette. Mazda stangega Polo oleks lahe vaatepilt :D
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas jann » 26 Juul 2012, 13:39

Mario kirjutas:siis tõmmaku juba ette. Mazda stangega Polo oleks lahe vaatepilt :D


Humoristid :D Tee siis pilte ka juba :mrgreen:
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 29 Juul 2012, 23:29

es olä siin keskit pildistada.. stanget njetu.
eks homme lähen nimekirjaga ülemuse juurde ja uurin natuke detailide hindasid, ehk on tal mingi käpp kusagil, et saaks uue stange vähe odavamalt, kui 100€ ...
aga see selleks. naise sünna oli nädalavahetusel. kõikseemees autodesse ja Kuramaale. :) paak sai silmini ja kokku sõitsin selle peale mahtunud 59 liitriga 883km. Niisama töristamist oli ka natuke ja eks no oli vaja ka iga natukese aja tagant jälle paar km sõita ujuma :D
Reede hommikul sai sisse kruvitud hoopis Denso K20PR-u11 küünlad. Selgus, et need on veel paremad, kui siiani kasutatud BCPR6ES. Tühikäik on ilusam ja 9000km sõitnud küünlad, olid seekord natuke juba koledamad... Denso küünla hind on mõned sendid kallim NGK omast ja paistab, et toimib, sest Suzukil on ta originaalvaru ning kestab sukisuki mootoris 105000km. Eks näis.. Ehk julgen siis hoopis mazdameestel seda kasutama hakata. igatahes internationali foorumis keegi ütles, et nende riigis on see Denso NGK iriidiumi asendusküünal, meie riigis miskipärast ei näe ükski kataloog seda. :D ise avastasin ka selle puhtalt küünalde võrdlusega. Kõik klapib - takisti, keermesamm, pikkus, elektroodi õhuvahe. kallasingi paagi 98't täis ja elu nagu lill. lätis igatahes üks Outlander must jagu ei saand ja mul oli auto rahvast ja asju täis... :)
Ja noh, eks süvenes pisut ka tugipatjade probleem. Läti teed on teada ja eks seal seda vatti ikka sai omajagu. vähemalt oli fun.
Väike klõps puhkepausil Tabiveres. Kiire suplus saadjärves ja uuesti tuld.
Pilt

Veljevärv on kaa põhimõtteliselt olemas ning sügise lõpus hakkan nokitsema ühikas. nagunii muud tarka teha pole. :D
Kui homme meeles on, luban teha ära ka gaasitesti uuesti nüüd. :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 18 Aug 2012, 11:45

paneme ühe augustikuu postituse kah...

jälle üks paagitäis läbi uhatud, seekord oli rohkelt linna ja paugutamist aga paistab, et kütusekulule ei mõju see küll kuidagimoodi :D
Ei ole jõudnud töö kõrvalt eriti autoga tegeleda ja nii ta mul solvuski ükshommik, kui autot käivitades metallikolin pihta hakkas... ühe mootoripadja ma olen vahetanud, aga selgus, et läbi on kõik ülejäänud 4 tk viiest. Peab raha korjama ja kõik ära vahetama. Kõige hullem on rihmajami juures olev. Mootori taga olev on lihtsalt pehme, käigukasti otsas olev on pehme ja mootori ja sillatala vaheline padi on lihtsalt kadunud :lol: Pole siis ime, et mootor vastu keret tambib... a noh, ajutiselt sai asi ära lahendatud ja käiguvahetusel ei kolksu vähemalt...
vaja üle vaadata veel paar asja enne talve.
keretöödeni ka ei jõua ilmselgelt, kõik vajalik on olemas peaaegu, aga maalreid napib siin linnas ja hetkel pole võimalik 100€ detaili eest ka välja käia :? Kooli algus on ka ukse all ja vaja asju varuda...
Seetõttu saigi eile ikka süda kõvaks tehtud ja ribadeks stange eest minema visatud.
Uus stange maksis 70€ ja minu üllatuseks see odav B-osa istus peaaegu ideaalselt. ilmselt on ülemine osa vormitud facelifti järgi, sest tulede kõrval "sarved" painduvad järsemalt, aga kapotiäär on sirge. seda on ka pildil näha tegelikult, iluvõre kroomvõre otstes on kapoti ja stange vahel suured vahed... aga see mind ei morjenda. :)
Esialgu siis sõidan musta stanksiga. LED-päevatuled on ka ostetud ja lähevad peagi külge, kui leian aega juhtmestikku ehitada ja relee asendada, teen nii, et süütelukust tuleb juhtvool ühele releeotsale, et põlevad ainult LEDid ja kui tulede lülitit keeran, siis kustuvad aga on võimalik lülitada udutule lüliti alt. :) Ei ole ju keeruline tegelikult :D Skeemgi Yenkas valmis vorbitud.
Jäid näppu ka ühed luubiga Audi udutuled, nendega on ka mõte, et teha midagi, aga nad on piklikud ja ei sobi hästi mulle ja võre taha ei kompunni ka neid kuidagi... Oma siniseid udukaid ka enam ei pane. Ära viskan või annan niisama ära, kui keegi tahab.
Installisin uued karvased jalamatid ka omale (bemmi omad)...
Talvel värvin veljed siiski valgeks, mitte kuldseks. Uued rehvid ka põhimõtteliselt olemas, selle hooaja panen oma 2mm veel ära, siis aega nokitseda.
Selline ta siis praegu on.
Pilt
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 31 Aug 2012, 15:54

Niih, mõnda aega musta stangega sõidetud ja sõidan edasi. :D
Päevatuledeni pole ikka jõudnud ning enne kooli enam ei siple ka.
Sain vahepeal rikkaks, tellisin paar mootoripatja ära:
Pilt
:lol:
tegelikult on õiged asjad ikka kordi odavamad, 12 ja 53€ vastavalt. Aga noh, pilt sai hea D
ja paari päevaga peaks kätte saama, koolis igav ei tohiks hakata.
Kui kellelgi 16" normaalseid suverehve on, võib ka märku anda. Tahaks vähemalt paari hooaja rehve, kuigi olen ka selle praeguse 2mm 2 aastat ära sõitnud :)
Ostsin omale nüüd karbiga Denso küünlaid varuks, paar jooksu on nüüd olemas, paar õlivahetust on kaetud.
Õlid hankisin ka uued. Padjad tehtud saavad, siis mahlad ka kõikjal uueks panna ja elu ilus.
Keretööd jäidki siis tegemata. osalt raha ja osalt aja tõttu ning nüüd pean tegema hädaremonti, et kevadel jälle ülevaatust läbiks.
Muidu hea pill on. Viimase paagitäiega (sain peale 60.78 liitrit) panin külma kõhuga 898.9km ja siis oli törtsti tee ääres kah. Enam polnud tilkagi võtta torust. Sellest enamik on maanteed, veerandi jagu linnas ka kiirendamist (linnas ma sõidan neljandaga üldiselt). Uskumatud numbrid jälle mõne jaoks, aga õnneks pole ainuke automudel, eile lugesin mitut autolehe testi, kus ühel ligi 4 liitrit alla tehasenumbrite saadi, teisel 1.5 liitrit. :)
Olen nüüd sügavalt veendunud, et need Densod on vähe etemad, kuigi NGK oli ökom. Denso puhul on tühikäik parem ja auto hoiab veeredes ka tühikäiku üleval, NGK puhul kippus ära kukkuma.
Võiks öelda, et ideaalseades masin on mul hetkel. :) Ruumi jagub, muusika paitab kõrva. Veljed värvin koolis igavusehetkedel ära. Lähevad siiski valgeks, ei hakka kuldseid plönne tegema. Muidu on liiga Subaru.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 11 Sept 2012, 23:08

überkallid mootoripadjad ka lõpuks jõudsid, rändavad mul siin kaasas viimased paar päeva, homme üritan siis töökojas tõsise tööpäevaku teha. lisaks selgub, kas ma suudan kõrvalistuja istme kaaluanduri ellu äratada või ei. :) pöidlad pihku. et kas hakkab tööle või saan kõigi ülejäänud 5 padjaga pikki piilumist.
Praegu pole eriti midagi pajatada, kalla ja talla meetod endiselt. Paagitäied lähevad kuidagi kähku vabadel päevadel, nii võib enne aasta lõppu veel odole 300 000 ära tulla :lol: :lol: :lol:
nädalavahetusel väike tripp Rakverre, autole nänni tooma.

seniks :wave:
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 12 Sept 2012, 07:31

kangesti otsitud/oodatud asjad neh... ilma roosteta asju on raske leida siin riigis.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas skyline » 12 Sept 2012, 10:55

Mario kirjutas:überkallid mootoripadjad ka lõpuks jõudsid, rändavad mul siin kaasas viimased paar päeva, homme üritan siis töökojas tõsise tööpäevaku teha. lisaks selgub, kas ma suudan kõrvalistuja istme kaaluanduri ellu äratada või ei. :) pöidlad pihku. et kas hakkab tööle või saan kõigi ülejäänud 5 padjaga pikki piilumist.

Palju see überkallis siis oli? 12 euri? :) Aasta tagasi lasin oma autol ka 2 patja vahetada, ei olnud kallid.
Mario, su autol ei ole kuidagi kuut turvapatja, ehk 5 ei saa sealt kuidagi lahti lüüa. Kunagi oli juba sellest juttu, et istme sees on padi vaid istme välisküljel, sisekülgedel üksteise vastu plahvatavaid patju pole tootjal mõtet panna. Ehk padjad on juhi roolil, kõrvalistuja nina ees ning kummagi esiistme välisküljel. Kardinad jm värgid tulevad juba uuematel mudelitel.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 12 Sept 2012, 12:04

sina vahetasid 2, mina vahetan 5.
ma tahtsin 5 asemel jah 3 kirjutada :D näpp vääratas. aga kes teab, vb ei õnnestugi plaanitud modi, auto on igatahes töökojas juba laiali. mootor ripub ja salong on väljas :D masendav nänn tuli sealt välja.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 18 Sept 2012, 21:37

nonii..
ühesõnaga, pettesütiku ehitamine ebaõnnestus. Mazdal on seal ikkagi kaval impulssgeneraator sees, mida mul ei õnnestunud emuleerida, seega SRS tuli jääb edasi hoiatama..
eelmise nv. lolluste tulemina siis kulutasin täna üüratud 156€ ja ostsin uued rehvid.
minu autoajaloo viimase 10 aasta jooksul vist teine kord poeuusi rehve osta. 2 aastat anti garantiid ka veel. On küll taastatud rehvid, aga Michelini materjal ja Michelini rehvipõhi, seega oletan et peaksid kestma küll. Üks tuttav sõidab samade rehvidega juba kolmas hooaeg ja ütles, et ole midagi paha kosta. Keegi nahk on need poes ainult rehvivahaga üle käinud, esimene kurv oli ikka maru libe, aga paremaks läheb, ei unda, ei kahise. Isegi vett juhivad. :D Seega päris hea investeering vist.

Pilt

Peav Leviathani käest uuesti küsima, milline juhe läbi kaksata, tuledeautomaatika vaja ringi sättida. :)
Muidu kalla ja talla. Nüüd viimane paagitäis on ikka tehtud seal punase ala lähedal, venitas 640km ikka välja :D Aga see-eest on torud ikka väga puhtad nüüd.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 23 Sept 2012, 13:35

Peab mingil ajal hakkama jälle mõõtma ja mõõdistama..
nüüd on siuke anomaalia, et ei taha jälle tühikäiku hästi hoida.. maanteel 2 käiguga sõita paar km, siis hakkab jälle käima..
kuskil on mingi heeringas sisse pugenud juhtmesse.. ja tühikäiku hoiab laisalt, kui hakkab soojaks käima, väristab jubedalt rooli.. kõikmõeldav on vahetatud/puhastatud, v.a pool ja pihustid ja juhtmed... uusi juhtmeid proovida järgmiseks.
õlid said ka neljapäeval uued sisse, aga tundub, et tasuta saadud täissünti mu veerand-milkut sõitnud masin enam ei kannata.. igahommikune suitsupilv, tere tulemast. peab poolsündi peale tagasi minema, see kestis vähemalt 8000km ära, enne kui vedelaks muutus. :)

rooste lammutab ka järjest isukamalt. :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mel » 23 Sept 2012, 17:52

aga vähemalt portose maalitud e.tiib ikka säilub :wink:
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3584
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 23 Sept 2012, 22:27

see ongi kõige kõvem detail üldse. isegi 3.a vana parklamõlk on seal siiani vaid täkkeks jäänud..
pole midagi parata. müügikorda pole ka mõtet teha, esiteks see maksab raha, ning teiseks - vaatasin, odavaim Facelift GW on juba 1300€... nujah, pole küll 100kW ja Scanic paketiga, aga tühja sest.. asi on põhimõttes. Samas, minu auto on siis selle pea 5 aasta jooksul kaotanud vaid 3 korda hinda, siin sõbra 2004.a Audi on juba ligi 6-7 korda odavam :D Mazda hoiab isegi hästi hinda siis ju :D
Et plaan on ikka siia veel vähemalt 2 ülevaatust peale teha, edasine on juba küsimärk. uued autod tahavad ostmist :D :D
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 25 Sept 2012, 18:31

Tsiteerides klassikuid - ära näpi asja, mis töötab!
Mõtlesin, et siis seekord võtan ikka gaasisiibri tuppa. Okei, mõeldud-tehtud.
Kapott lahti, võtmekast kõrvale ja tuld.. Natuke jahutusvedeliku möllu ka, et oli vaja voolikud lahti lasta ja.. Võtan ära ja mis ma näen - kollektori ja gaasiklapi vaheline tihend on molekulideks haihtunud vahepeal. Nurkades veel oli.. :D
Pole siis ime, et tühikäik lainetab. Imeb õhku laisalt. hea küll, puhastasin-leotasin siibri ära, hakkasin tagasi panema, mõtlesin, et panen kuidagi tagasi nende jäänustega, aga vot - grammike võltstissi vahele ja kokku. Tund aega hiljem siis krudisin kokku, hakkan käivitama - käivitub ja sureb. Pekki. Mis ma nüüd valesti tegin?
Okei, vaatasin uuesti - oih, gaasiklapi asendianduri pistik lahti jäänud, no ikka juhtub.. aga midagi ei muutunud. tegin ajule ka reseti ja mõtlesin, et äkki, no äkki.. Aga ei.
Kakkusin siis lahti ja vaatasin, et jah, uuest tihendist ei pääse ikka, puhastasin, tõmbasin üleni silikooniga kokku ja siis läks käima. Tühikäik nagu naelutatud. :D
ei tea, kas oli klemm kõrvuni?
aga nii palju, kui töökojast ära sõitsin ja ühika ette sain, siis hakkas jälle jalutama üles-alla ja läksin võtsin tihendimaterjali. homme on õhtu sisustatud. vähemalt leidsin üles, miks ta vahepeal tötutab.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas pokenaut » 25 Sept 2012, 18:36

Mario kirjutas:ei tea, kas oli klemm kõrvuni?
aga nii palju, kui töökojast ära sõitsin ja ühika ette sain, siis hakkas jälle jalutama üles-alla

Mario nägu töökoja ees: :mrgreen:
150m pärast: :eh: :? :(
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 25 Sept 2012, 19:26

jeesh. nii oligi.
aga noh, Egon andis oma varudest tihendimaterjali, ajaviide olemas, silikoon selle kohapeal ei toida ja jälgede järgi ütleks, et just altpoolt tõmbab tugevamalt, sest sealt on tõmbejäljed. Et jamh, :mrgreen: oli täpselt nii kaua, kuni hakkasin järjest valjenevat susinat kuulma :D
Aga ei hullu, uus mänguplaan on valmis, loodan, et tihend pidama jääb, uurisin originaali hinda ka. ääm, lihtsam ja odavam on raudasbestist välja lüüa see tihend. :D Tihendi eest taheti 30€ saada Tartus igatahes, rohkem ei tulnud isu telefoni toru tõsta.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas madoc » 26 Sept 2012, 22:51

Kas lasid sisselaskesse carb cleanerit ka sisse või jäi äkki tühikäigumootorisse mingi kogus puhastusvedelikku?
Ma ei usu, et sul õhuleke nii suur oli sealt vahelt, et sellepärast mootor käima ei läinud. Kui olen ise puhastanud, siis esimene käivitus ongi raskem, peab puhastusvedeliku enne ära põletama.
Peale resetti töötab mootor alguses hästi ja hoiab ka tühikäiku, aga üldiselt tulevad probleemid tagasi mõne aja pärast(teatud hunnik km läbides), kui probleemi tegelikku allikat ei paranda.
Aga kui ma eksin, siis anna teada 8) Vb pean ma ka seal midagi endal tihendama, sest vaakumi sisin on mul gaasiklapi juures kuulates vali. Minu tihend on täiesti terve ja käima pole läinud ainult siis, kui MAF´i pistik on lahti ununenud.
Kasutaja avatar
madoc
 
Postitusi: 99
Liitunud: 04 Okt 2009, 18:46
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 27 Sept 2012, 00:49

eih, mul oli mootor soe ning carb cleaner aurustus kohe ära...
Mazda on selline tore loom, et läbi aegade pole süsteemi muudetud - kui tekib viga ja ära parandad, siis viga kaob ise-enesest. Seetõttu, igakord kui mingi pistik lahti on jäänud ja käima paned, siis pane pistik kokku ja käivita ja lase tal paar minutit käia tühikäigul. Ta õpib ise ära kõik asendid ja kus on süüde kõige parem. Osadel autodel jällegi aitab kui minut aega gaas põhjas hoida...
Et jah, kuna ilmselt ka silikoon oli vana, siis see ei kivistunud paari tunniga ja seetõttu oligi, et peale seda, kui käima sain lõpuks, hakkas sisin jälle pihta, aga vähemalt ei suretanud välja. Enne oli leke ikka sedavõrd suur, et õhku oli rohkem ja käivitas ning 4000rpmi ja siis suri välja.
Mazda on tegelt suht lollikindla elektroonikaga, et tõesti, kui pistikud on kinni, siis peab viga olema mehaaniline. Andurid väga harva, kui surevad.. Täna olin ainult liiga laisk, oli vaja paari õppejõu autod üle kaeda, ühel sisemine poolassi ots vahetada ning Kaitseliidu DAFi panin kah tööle! Seejärel üks seltskondlik sõit Tartusse ja nii see õhtu ära läks.. homme hakkan tihendit tegema, materjal juba sügeleb käes. :P
Suht värdjas tihend saab olema aind, sest originaali pole ning seal joonestamine on ka paras akrobaatika. Saab näha.
Vähemalt nägin, et sisselaske kolle on seest üsna õhukese tahmakihiga ning EGRist tulev hoovus põrkab vastu gaasiklappi ja siis alles kollektorisse, seetõttu ka gaasisiiber teiselt poolt nii šitane oligi..
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 28 Sept 2012, 00:25

lõpuks sai siis saaga oma lahenduse.
Tihendi ehitamine võttis ei rohkem ega vähem, kui 3 tundi.
Kuna olin laisk ja ei tahtnud kollet maha keerata, siis seal peal nikerdasin. Gaasiklappi ei tahtnud ka päris lahti keerata voolikutest, ja noh, aega oli ka nagunii.. Uus tihend vahel nüüd ja väga mahedalt käib edasi. Hoopis teine asi. See "lurin", mida ma siiani olin pidanud kolvikulumise sümptomiks (nagu Saabidel), on kadunud ja ei ole ka enam jõnksutamist käiguvahetusel. Kõik toimib nii nagu vaja. Peale installi võtsin akult klemmi maha, lasin süsteemi tühjaks, seejärel klemm peale ja auto käima. Tühikäigul peab laskma töötada paar minutit, siis aju õpib kõik andurid uuesti selgeks ja nende järgi hakatakse segu tegema. Nii ongi korrektne reset tehtud. Peale seda siis tõesti natuke aega "jahtis" ja sai oma soovitud tühikäigu kätte.
Muidugi jah, mingi väike tõmmelus on ikka, kui sõidust tulla ja lasta käia, siis mõnel korral on ikka kuulda, et nagu löök jääb vahele.. Peaks järgmiseks juhtmed välja vahetama, ehk muutub.
Aga muidu tipptopp, rõõm, et 136 ja pool hobust on kodus tagasi. :) Elu läks vähekene rõõmsamaks.
Kahjuks ei ole ühtegi pilti jagada ei tööst, ega materjalidest.. Bardahli Carb Cleaner ja miski Temosil tihendimaterjal sinist värvi. Vaibanuga ja terav kärn, rohkem polnudki vaja.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas kanemgi » 28 Sept 2012, 09:12

Väga huvitav lugeda su möllamist ja ajuderagistamist mazda kallal :D
Millal musta stange värvimisse saadad, kui mulmidagi kahe silma vahele pole jäänud :D
Hoolistsed oma auto eest ja auto hoolitseb sinu eest. Hooli oma Mazdast!!!
O/M/V: 83-87 aasta 626 mazdasid ja nende varuosi. 53482036
Kasutaja avatar
kanemgi
 
Postitusi: 1340
Liitunud: 04 Jaan 2010, 16:16
Asukoht: Põhja Saaremaa

1987 Mazda 626

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 29 Sept 2012, 20:59

ei saadagi.
pole niipalju raha ning silma ei paista see nagunii :P
hetkel vähe tähtsamaid asju teha - uksed, tagaluuk... odavalt neid ei leia, veel vähem lähedalt.. ei ole ka finantsi, et Rakveres käia ja sealt tuua ühtteist...

Avastasin ka, et küünlajuhtmed ei ole enam päris head.. ühel juhtmel on takistus veidi suurem.. nüüd siis mingi aeg uued tooma poest.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 18 Okt 2012, 20:59

Pilt
selline mu koll siis on.
tegin paar päeva tagasi ka tagaratta koopaäärte rullimise. Nüüd mahub vale ETga velg veidi paremini ära. :) Muidugi jah, mõlemad logarid pidin ära katkuma, katki olid nad juba nagunii. Koobas puhtaks pesta survega ja siis laseb bituumenit otse peale. Kärab küll.
Peale kallamise ja tallamise muud eriti teinud polegi.
Täna hakkas töö juures igav.
Kui mõned mehed kulutavad raha, siis mina otsustasin ikkagi säästuäss olla ja teen omale luubiga udukad ise.

Tuledoonoriks oli siis selline avariiline masin:
Pilt
Peale esitulede osandamist jäid alles luubid. Tükk aega seisid need mul töölaual, ootasid oma aega. tegelikult oli ka üks udutuli aga kuna sellele leiti paariline ja läksid ikkagi paarimehele, siis mina hakkasin mängima oma luupidega.
Sellised nad on:
Pilt
Tükk aega kulus, et välja nuputada, kuidas see asi hermeetiliseks ja veekindlaks saada. Kuniks paar päeva tagasi meil elektrik ühele Suzuki SX-4'le udutuled paigaldas.. SX-4'l on seal mustad kopsikud, eemaldad, ja pesa valmis... Mina siis hiivasin need kopsikud omale.
Pilt

Ning nüüd on õnn õuel. Kopsikust tuleb välja lõigata täpselt see ring, mis on niiöelda "süvend". :) Jääb ilus ja soliidne äär luupi ääristama. Sinna saab ka vajadusel veidi kunsttissi määrida, et saada veel parem veekindlus.
Pilt
Täna rohkem ei erutunud, kuna päev otsa oli muud rassimist, siis mõtlesin, et jagan mõtet. Töö käigust saab ka pilti ja eks kui lõpp-produkt valmib, saab muljetada.
Kasutab see siis H7 lampi ning teen ta täielikult reguleeritavaks, et mitte pimestada. Eks näis, kas mu idee ka õnnestub. :) hetkel on nagu Sepo Seeman selles ehituspoe reklaamis - käed sügelevad :D
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas zoomzoom » 18 Okt 2012, 22:31

Ootame huviga!
:thumbup:
Ehk saan inspiratsiooni oma pamperi tühimike täitmiseks.
:angel:
See postitus on heaks kiidetud Chuck Norris'e poolt!

Panen kildu,
Panen kivi,
Laotan asfalti kah!
Kasutaja avatar
zoomzoom
 
Postitusi: 374
Liitunud: 26 Mai 2012, 20:13
Asukoht: Keila

2006 Mazda 6

EelmineJärgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist