Auto puhtaks!

Siin rääkida teemadel mis teiste teemade alla ei mahu

Auto puhtaks!

PostitusPostitas art » 17 Apr 2008, 00:29

Kuna on jõudnud aeg, millal vaja masin läikima lüüa, siis tahtsin küsida kuidas seda keegi teeb? Ehk siis:
1)kas pesete autot ise?Kui jah, siis kuidas. Etapiti ja mis keemia. Vaha ka peale?
2)kuidas puhastada nahksisu?millised keemiad ja kuidas?
3)kuidas puhastada riidest sisu?millised keemiad ja kuidas?

Keegi äkki soovitab mingi pesukoha Tallinnas? (hea hinna ja kvaliteedisuhtega)

Tänud kõigile nõu eest.

Lööge siis oma neljarattalised särama ja lisage pilte 8)
art
 
Postitusi: 338
Liitunud: 02 Dets 2006, 19:03
Asukoht: Pealinn

PostitusPostitas Muri » 17 Apr 2008, 00:44

no seda kohta sa tead, mida ma soovitan :lol:
Minu auto tehti seest küll väga puhtaks, viimasel ajal välipesu kallal saaks nuriseda :)
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas djaxl » 17 Apr 2008, 06:26

Siiani olen enamjaolt oma autosi oma aias ise pesnud ja vahatanud. Vahel olen sattunud ka automaat pesulasse,kuid jah ise tehtud hästi tehtud :)
djaxl
 
Postitusi: 19
Liitunud: 02 Mär 2008, 10:18

Re: Auto puhtaks!

PostitusPostitas Mario » 17 Apr 2008, 09:25

1)Pesen ikka enamasti ise.. Survepesu (kui saab), nuustikuga sihka-sahka. loputus ning kuivatamine käsitsi (siis ei jää veetilkasid).. Kasutan ainult šampooni. Peale pesu vajadusel ka ikka Turtle wax peale. Ja samuti on olemas ka veljepuhastusaine, sellega käin kõik veljed käsitsi üle.. Ajakulu - tohutu :D
2)Nahamüüjatel on letis spetsiaalsed vahendid - nii jopedele, auto istmetele kui ka kingadele.. Soovitaks nendelt uurida. Samas Automaailma letis olen näinud ka miskit sprei varianti silikoonõli, mis pehmendab nahka ja lööb läikima.
3)Õlle, mis tagaistmele ümber läks, sain välja nõnna - ämber vett, korgitäis riidepuhastusainet, hari. Ajasin vee vahule, vahu panin pleki peale, seejärel natu oodata ning harjama. :D Iga natukese aja tagant veidi märja lapiga üle käia ning lõpuks kuivatama.. samas, vee rant võib väga edukalt jääda, kui tervet istet korraga ei puhasta, seega võiks üle käia terve istme.


Tallinna koha pealt jään võlgu :D
Tartus soovitaks vist ikka Jazzi.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Auto puhtaks!

PostitusPostitas liis » 17 Apr 2008, 15:37

art kirjutas:Kuna on jõudnud aeg, millal vaja masin läikima lüüa, siis tahtsin küsida kuidas seda keegi teeb? Ehk siis:
1)kas pesete autot ise?Kui jah, siis kuidas. Etapiti ja mis keemia. Vaha ka peale?
2)kuidas puhastada nahksisu?millised keemiad ja kuidas?
3)kuidas puhastada riidest sisu?millised keemiad ja kuidas?

Keegi äkki soovitab mingi pesukoha Tallinnas? (hea hinna ja kvaliteedisuhtega)

Tänud kõigile nõu eest.

Lööge siis oma neljarattalised särama ja lisage pilte 8)


1. Ise pesen suvilas mingi suva šampooniga.
3. Sisu on polüester, mingi tekstiili vahuga puhastan, tulemus super hea ja kiire. Armatuuri poleerin ka antistaatilise vahendiga, siis ei lähe kiirelt tolmuseks jälle.
liis
 
Postitusi: 254
Liitunud: 12 Veebr 2007, 22:38
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6

PostitusPostitas Ilx » 17 Apr 2008, 15:50

ma tegin sisepuhastust ise maal tolmuimeja ja lapiga :)
Kuna eelmine omanik oli hoolas ja mina ka autos ei läbusta, siis plekke, mida eemaldada vaja, ka polnud :)
Kasutaja avatar
Ilx
 
Postitusi: 286
Liitunud: 19 Juun 2007, 16:01
Asukoht: Tallinn/Mustamäe

1998 Mazda 626

PostitusPostitas rqmon » 17 Apr 2008, 16:32

1) Üldiselt pesen autot ikka ise, kuna pesulate töökvaliteediga pole enamasti rahul (pedant olen :P), vahet pole kas automaat või käsi. Aga ise lasen kõigepealt autolt survekaga suure sita maha, siis pritsin auto olenevalt mustusastmest kas pigieemaldusvahendiga või lihtsalt leotusainega üle, lasen mõned minutid mõjuda, siis survekaga uuesti üle, siis tõmban šampooniga üle (suvalisega üldiselt, kuna pole märganud vahet kallimate ja odavamate šampoonide pesemisomadustes), siis uuesti survekaga, velgedele hapet ja pintslit kõvasti, siis šampooni ja survekalaks, lõpuks kummi ja seemisnahaga auto kuivaks. Olenevalt tujust ja viitsimisest olen ka vaha selga lükand, olen kasutanud kahte sorti vaha, turtle wax-i toonivaha või siis eagle one-i nanovaha. Kaks parimat turul, minu arvates vähemalt.
2) Ei kommentaari kuna puudub nahksisu :(
3) Seest olen istmeid puhastand sonaxi aerosooliga, küllaltki hea, pritsid peale, lased mõjuda pool minti ja siis kuiva lapiga nühid puhtaks/kuivaks. Korra olen ka kasutand fairyvahtu, selle miinuseks aga see, et pärast seda peab auto kuivama jätma ööseks garaaži uksed pärani, muidu pärast üsna rõve niiskuse vonn sees. Hea on fairy puhul aga see, et istmed saab puhtamaks kui aerosooliga (eriti oluline, kui teil on laps tagaistmel, kes pidevalt miskiseid toiduaineid sinna potsatama kipub :D)
rqmon
 


PostitusPostitas pokenaut » 17 Apr 2008, 17:02

1. Oleneb kui palju aega on ja mis aastaajaga on tegu. Kevad-Sügis, kui aega on, siis pesen ise, kui kiire siis Statoilis survepesu(Talvel ainult Statoili survepesu).
2. Nahk küll puudub, aga kasutan tegemisel CarBrite asju.
3. Tolmuimejaga, kui plekk on siis keemilisse, sest muidu võetakse keemilises topelt hind(või ei võeta üldse jutule). Kuna töötasin ise(vbolla ka see suvi) autodesise pesus(kuiv- ja märgpuhastuses(keemiline)), siis tean kui kehv on sealt seda vahtu kätte saada ja ei soovi keemilisse viies topelt hinda maksta.

Terv,
Pokemon
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

PostitusPostitas martin » 17 Apr 2008, 17:47

1) Autod saavad ikka isaga kahepeale puhtaks pestud :). Tavaliselt siis kõigepealt survepesuriga märjaks, seejärel pang shampoonivett täis ja svammiga nühkima. Järgneb kiire loputus ja valmis ta ongi. Ilusa ilma korral, lasen tavaliselt pärast vahaga kah üle. Muideks salongi plastikosad saab väga ilusti ka tavalise silikonõli ja niiske lapiga läikima.
2) Nahaga õnneks või kahjuks kokku ei puutu 8)
3) Õnneks siiani pole autos veel midagi ümber läinud. Seega lihtsalt tolmuimeja abiks.
Ambitious, but Rubbish
Kasutaja avatar
martin
 
Postitusi: 432
Liitunud: 15 Juul 2005, 11:40
Asukoht: Tartu

1996 Mazda 626

PostitusPostitas Mario » 17 Apr 2008, 18:14

martin59 kirjutas:1) Autod saavad ikka isaga kahepeale puhtaks pestud :). Tavaliselt siis kõigepealt survepesuriga märjaks, seejärel pang shampoonivett täis ja svammiga nühkima. Järgneb kiire loputus ja valmis ta ongi. Ilusa ilma korral, lasen tavaliselt pärast vahaga kah üle. Muideks salongi plastikosad saab väga ilusti ka tavalise silikonõli ja niiske lapiga läikima.
2) Nahaga õnneks või kahjuks kokku ei puutu 8)
3) Õnneks siiani pole autos veel midagi ümber läinud. Seega lihtsalt tolmuimeja abiks.

vahest olen ma ka abis ju :lol:
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas martin » 17 Apr 2008, 18:33

Mario kirjutas:
martin59 kirjutas:1) Autod saavad ikka isaga kahepeale puhtaks pestud :). Tavaliselt siis kõigepealt survepesuriga märjaks, seejärel pang shampoonivett täis ja svammiga nühkima. Järgneb kiire loputus ja valmis ta ongi. Ilusa ilma korral, lasen tavaliselt pärast vahaga kah üle. Muideks salongi plastikosad saab väga ilusti ka tavalise silikonõli ja niiske lapiga läikima.
2) Nahaga õnneks või kahjuks kokku ei puutu 8)
3) Õnneks siiani pole autos veel midagi ümber läinud. Seega lihtsalt tolmuimeja abiks.

vahest olen ma ka abis ju :lol:

Nu jah :). Sa tavaliselt oma auto kallal ju :D
Ambitious, but Rubbish
Kasutaja avatar
martin
 
Postitusi: 432
Liitunud: 15 Juul 2005, 11:40
Asukoht: Tartu

1996 Mazda 626

PostitusPostitas kuubalane » 17 Apr 2008, 19:13

ma ka enamasti ise oma masinat pesen..seest aeg ajalt tolmuimejaga ja armatuuri ka mingite spets lapidega..

aga seda vahtu sisu puhastamiseks peaks kyll proovima..
kuubalane
 
Postitusi: 33
Liitunud: 20 Mär 2007, 22:14
Asukoht: saaremaa/tallinn

PostitusPostitas jann » 17 Apr 2008, 21:15

1. Talvisel ajal peamiselt Jazzis (Sõle tn või Kadaka omas), suvisel ajal tööjuures(peamiselt siis kui viitsimist, aega on) või pesulas. Tööjuures kasutan mingit loodussõbralikku pesuvahendit, milles on ka vaha. Igatahes toimib, aga pigi loomulikult maha ei võta :(
2. Nahk sisu pole. Armatuur, aknad saab mingite firmas kasutatavate pesuvahenditega puhtaks löödud. Nimesid ei tea, kuna tavaliselt teeb seda naine mul 8)
3. Sisu olen puhastanud tolmuimejaga, kuna tööjuures tööstuslik tolmuimeja, mis imeb kasvõi istmed välja :twisted: Kord kui kurgivedelik kõrvaistuja juures maha läks, sai fairyt kasutatud, aga jube hais oli tükk aega :? Enam täis peaga lahtist kurgipurki autosse ei pane :D
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

PostitusPostitas Andro » 26 Apr 2008, 17:10

Pesen ise kevadest sügiseni umbes kord kuus. Talvel sai käidud käsipesulas, aga kuna ei ela Tln, siis firma pole siinkohal oluline. Peale seda auto garaazi ja seal olen ta ka üle vahatanud.

Kõigepealt pigieemaldaja, siis suurem mustus maha ja edasi shamooniga pesu. Kiire kuivatus ja vaha peale (Sonax nr 2).
Muude vahadega kogemused puuduvad.
Siit teemast käi läbi kahe firma toodang? On need paremad kui Sonaxi oma?

Sisepuhastus tolmuimejaga ja armatuuri ja muid plastikdetaile olen teinud Sonaxi plastdetailide puhastiga. Minu arvates tööötab hästi!
Kasutaja avatar
Andro
 
Postitusi: 13
Liitunud: 26 Juul 2007, 00:53

2004 Mazda 6 GT

PostitusPostitas cabernet1 » 28 Apr 2008, 08:04

Talvel käin kord kuus harjapesulas ning olen jäänud truuks ühele firmale vanas bussipargis. Suviti aga puhas käsitöö ja seda siis ise.
Nii pigi eemaldus, kui pesu või vahatamine.
Pesen siis, kui mustaks saab :D sõltuvalt siis, millist teed olen sõitnud.
Salongi puhastamiseks kasutan puhastussüsteemi Kirby. Iseenesest kallis, kuid tõhus.
Plastdetaile puhastan soomlaste Korrek - iga. Jätab pinna antistaatiliseks, puhastab hästi ja lõhn on kah hea. Kusjuures eemaldab ka autost tubakahaisu, kui kellelgi on see mingil põhjusel sinna sattunud. :wink:
Tulemus on pisut libe, seega see vahend ei sobi rooli, käigukangi ja käsipiduri kangi puhastamiseks.
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas lines » 30 Apr 2008, 13:14

tahaks lähiajal auto lasta Poleerida. Vajan klubiliste soovitusi kuhu tasub minna ja millised on hinnad

Ehk mõni klubiline tegeleb poleerimisega. Ühesõnaga kui keegi tegeleb siis võib pakkumise Ps i teha

Tänud
Kasutaja avatar
lines
 
Postitusi: 1560
Liitunud: 07 Veebr 2005, 11:36
Asukoht: Tallinn

Re: Auto puhtaks!

PostitusPostitas valek9 » 30 Apr 2008, 16:06

art kirjutas:Kuna on jõudnud aeg, millal vaja masin läikima lüüa, siis tahtsin küsida kuidas seda keegi teeb? Ehk siis:
1)kas pesete autot ise?Kui jah, siis kuidas. Etapiti ja mis keemia. Vaha ka peale?
2)kuidas puhastada nahksisu?millised keemiad ja kuidas?
3)kuidas puhastada riidest sisu?millised keemiad ja kuidas?

Keegi äkki soovitab mingi pesukoha Tallinnas? (hea hinna ja kvaliteedisuhtega)

Tänud kõigile nõu eest.

Lööge siis oma neljarattalised särama ja lisage pilte 8)


1) Autot pesen ikka ise, tavaliselt käsitsi, mõnikord saab tööjuures surve ja erinevate ainetega möllata, pigi eemaldus jne. Vaha tahaks ka peale panna, aga ei ole garaazi kus seda teha.
2) Naha puhastan tavaliselt sellise ainega, nagu super10 ja peale puhastamist läheb kreem peale.
Kasutaja avatar
valek9
 
Postitusi: 236
Liitunud: 15 Dets 2006, 18:27
Asukoht: Viimsi

Re: Auto puhtaks!

PostitusPostitas art » 30 Apr 2008, 17:02

valek9 kirjutas:
1) Autot pesen ikka ise, tavaliselt käsitsi, mõnikord saab tööjuures surve ja erinevate ainetega möllata, pigi eemaldus jne. Vaha tahaks ka peale panna, aga ei ole garaazi kus seda teha.
2) Naha puhastan tavaliselt sellise ainega, nagu super10 ja peale puhastamist läheb kreem peale.


Mis firma toodang see super10 on ja mis kreem täpsemalt peale?
art
 
Postitusi: 338
Liitunud: 02 Dets 2006, 19:03
Asukoht: Pealinn

PostitusPostitas valek9 » 30 Apr 2008, 20:53

Mingi GNLD, see ei ole mingi spets aine, üldpuhastuseks ja seda vist ei müüdagi poodides. Naha kreem on Malco oma.
Kasutaja avatar
valek9
 
Postitusi: 236
Liitunud: 15 Dets 2006, 18:27
Asukoht: Viimsi


Mine Vaba teema

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist