Väike palve 626 omanikele 92-97 aasta masinad

Väike palve 626 omanikele 92-97 aasta masinad

PostitusPostitas IvarR » 14 Mär 2005, 12:19

Tere
Selline küsimus et kuna endal on huvi 5 ukselise variandi vastu ja pole ettekujutustki mis selle kere mazda head ja halvad pooled on. Oleks tänulik kui keegi siia siis kirjutaks sel teemal. Positiivseid ja negatiivseid kogemusi sooviks siis teada saada.

Samuti ka mingid lingid jne kus saaks infot masina kohta (kyttekulu, kiirendus, võimsus jne)

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 14 Mär 2005, 18:47

Nisiis oman mazda 626 92a 2.5 v6 24v. Sulle soovitaks ka jsut sama mootorit sest nõrgematel pl vist niipalju lisasid. Lisadest el.luuk.el.iste.el.antenn.jne. Ja ka minek on hea. Suure kubatuuriga mootoril on resurssi rohkem. Ei pea nii tihti parandama sest osad kuluvad sama läbisõidu juures vähem. Bensiini kulu sain kekmiseks 8l sajale.
Kerest ja veermikust niipalju, et liikuvaid detaile ja pukse on väga palju. eesti teedel läheb neid ohtralt. Müratase nagu japsidel teada ,on suur. Seepärast soovitaks ka pigimati paigaldust. Muidugi suureneb selle arvelt kaal.
Mina ostsin selle auto puhtalt kere kuju pärast. Selle aasta kohta on tal üpriski värske ja hea väljanägemine. Tibid ei usu et nii kena auto on tõesti 13a vana on. Kui vaatad teisi selle aasta mudeleid siis on nad ikka väga nõmedad. Minu arust.
Ühesõnaga veereb hästi.......
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 14 Mär 2005, 22:51

Soovitan julgelt, kuna üldiselt (kui pole halva peremehe käes olnud) kestab väga hästi. Kui rääkida vigadest, siis erilisi tüüpvigu pole täheldanud kui siis et rohkem olen vb. stabikavardaid vahetanud, aga neid ka Tallinna teedest tingituna. Kere kohapealt olen ka rahul kuna roostet vaid ühes kohas tänu sellele, et see koht on väikse kõksu saanud. Mootori poolepealt soovitaks ka 2.5 v6-te, kuna kestab hästi, on piisavalt võimas ja ka suhteliselt ökonoomne ( linn-10.5, maantee-8 ). Samuti on 2.5-sel ka spoileriring, konditsioneer, el lisad, udutuled, ABS, jne.

Üks väga hea sait mida ise pidevalt külastan on www.mazda626.net
Anonymous
 


PostitusPostitas choise » 20 Mär 2005, 13:26

muidu hea auto aga jupi hinnad on eelmise kere mudeliga võrreldes kahekordsed!
põhivead on nagu ikka esisild!
choise
 


PostitusPostitas insane » 26 Apr 2005, 16:24

pidurid kipuvad kah vahest peale jääma
insane
 


PostitusPostitas Anonymous » 26 Apr 2005, 17:24

andres kirjutas:mootori poolelt ainus mure - hüdrotõukurid.


Võta nookurivõll maha, võta vaikselt hüdrotõukurid välja, vajuta kuulile, nii et surve maha läheks ning siis harjuta liikuvat kolbi väheke näpitsate abil. Lõpptulemuseks peab hakkama tõukur töötama oma täis liikumise ulatuses.

Mul ka klõbisesid, ise tegin nii ja nüüd pole 50 tuhhi vältel (ka külmadega) mingeid klõbinaid olnud.
Eks see saast tekib õlidest ja sellest, et tõukur ei saa liikuda kiiresti, näiteks tooksin pussutavad vanamehed, kes vahetavad käigu 2500 pöörde juures. Hüdrotõukurid peavad saama korralikke lööke, et see saast sealt minema suruda tugeva õlirõhuga. Äh, keemiaks läks ära aga kui sa teed nii nagu ma ütlesin siis ei kaota sa mitte midagi. Juhul kui tulemus pole ka päris selline nagu loodad. Igatahes ei võta see raha aga võib säästa küll raha ja hulga sõidumõnuga segunenud kilomeetreid 8)
Anonymous
 


PostitusPostitas kentaur » 26 Apr 2005, 17:40

Hüdrotõukurid on pseudoprobleem, pese mootor läbi ja hoolega... kuni välja tuleb samakarva vedelik, mis sisse läks.

Kasuta täissünteetilist õli, õlivahetus iga 6-7000km tagant ja õlifiler osta Mazda oma (100kr/tk), kuid jumala eest mitte FRAM.

Mazda 2.5l V6 mootori õlikanalite ummistumine on teada teema.

Hüdrotõukurid peavad saama korralikke lööke, et see saast sealt minema suruda tugeva õlirõhuga.


Antud seletus pole õige, hüdrotõukuri ehitus töötab just sellele, et tugeva kiire löögiga ta ei tühjene.

Ma soovitaks www.mazda626.net selle Mazda mudeli kohta info saamiseks.
Kasutaja avatar
kentaur
Administraator
 
Postitusi: 401
Liitunud: 02 Veebr 2005, 22:17
Asukoht: Tartu

1992 Mazda MX-6

PostitusPostitas IvarR » 27 Apr 2005, 10:22

andres kirjutas:Et kõik algusest ära rääkida... :D Kui masin sai ostetud, siis sai teise õlivahetusega tehtud mootri läbipesu. Ning peale seda tekkis tõukuri tiks. Sõietud 40 000 km, said kõik tõukurid vahetatud (õnneks toona firma maksis). Ise sõitnud AINULT täissündiga. Uued tõukrid oli vait umbes 3 000 km, siis jälle tiks tagasi :?. Omal jäänud mulje, et mootori läbipesu + korralik täissünt õli pesi mustuse lahti, mis lõi tõukurid umbe, ok, 40 000 sai tiksuga sõidetud, õli vahetuse välp 10 000, täissünt õli - kuidas krt on siis võimalik, et uued tõukurid kohe tiksuma hakkavad? Tiks on ka selline - nagu ise tahab, st et külm mootor ei tiksu, ka soe on alguses vaikne, kuid kui juba teha üks veidigi pikem ots, on tiksumine kohe olemas. Umbes 30 min kohapeal seista, siis sõitma, alguses on vaikus.

Hm palju mootori läbisõit on?
Äkki oleks aeg poolsündi peale mõtlema hakata?
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 27 Apr 2005, 11:04

kentaur kirjutas:Hüdrotõukurid on pseudoprobleem, pese mootor läbi ja hoolega... kuni välja tuleb samakarva vedelik, mis sisse läks.

Kasuta täissünteetilist õli, õlivahetus iga 6-7000km tagant ja õlifiler osta Mazda oma (100kr/tk), kuid jumala eest mitte FRAM.

Mazda 2.5l V6 mootori õlikanalite ummistumine on teada teema.

Hüdrotõukurid peavad saama korralikke lööke, et see saast sealt minema suruda tugeva õlirõhuga.


Antud seletus pole õige, hüdrotõukuri ehitus töötab just sellele, et tugeva kiire löögiga ta ei tühjene.

Ma soovitaks www.mazda626.net selle Mazda mudeli kohta info saamiseks.

Seda tõukri tööpõhimõtet ei maksa seletama hakata, sest neid on igasugu erinevaid modifikatsioone. Loomulikult ei käi tõukur seal vabalt, sest õlisurve eesmärk on tõukuri kinniselt suletud rõhukambrisse tekitada surve, mis oleks kokkusurutav klapi ja nookuri kokkupuutel töö seisundis. Kuid kui tõukur ei saa käia (mustuse tõttu) täielikus ettenähtud ulatuses siis teki klapi ja tõukuri tööpinna vahele lõtk, mis järgmise töötsükli jooksul lüüakse tikusga kinni - sealt tulebki tiks.
Antud olukorras aga ei saa see viga olla, sest tõukurid on ju praktiliselt uued.

Mis mina nagu soovitaks, on see, et hoidke nendest puhastusõlidest eemale, kunagi te ei tea, kust pestakse saast lahti ja kuhu see ette läheb. Kui tahate mootorit puhastada siis peaks seda petrooliga tegema, mis saasta lagundab, kuid kes julgeks ja tahakski seda teha.
Kui kasutada kvaliteetset õli (ise olen kasutanud BP Visco3000 ainult) siis ei tohiks selliseid mustuse probleeme vast olla ka. Lisaks tuleb anda ikka masinale valu ka, et õlisurve oleks vahepeal tavapärasest kõrgem. Õlivahetus 6-7000 juures on sulaselge mõttetus, sest korralik õli säilitab korralikud määrdeomadused veel ka 20000 juures (tegelikult ka veel rohkem, kuid reservi pole avaldatud, sest kõik sõltub sõiduomadustest), seega normaalne õlivahetus jäägu 15000-20000 piiridesse. Ei ole enam see aeg, kus tegemist oli ziguliõlidega.

Antud situatsioonikirjeldus viitab sellele, et õlisurve oleks nagu nati madal. Seega, kontrolli õlisurvet (lase seda teha, kui endal seadet pole). Kui surve on lubatust madalam siis proovi poolsünt õliga, kui siis ka ei aita ja suves viga on siis konsulteeri kõvemate spetsidega, kuid mina ennustan, et sind ootab ees õlipumba vahetus.
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 27 Apr 2005, 11:28

Õli surve siis: 4,9 @ 3000 RPM / min 3,40 @ 3000 RPM

Mõõdiku saad teha vanast vene õlirõhunäidikust ning vooliku teise otsa pead panema keermestatud adaptri, mis oleks võimalik keerata mootoriplokis olevasse standart õlirõhu tutsikusse. Kus see asub, sõltub mootorist.
Anonymous
 


PostitusPostitas IvarR » 27 Apr 2005, 12:26

Kuna mootoril nii suur läbisõit juba siis ma arvan et oleks aeg hakata kasutama poolsüntõli.
Sellega peaks tiksumine ära kaduma.
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 27 Apr 2005, 12:35

Poolsünt pole muidugi kohustuslik, kuid siis peaks valima täissündi viskoosema õli.

Endal hakkab 300000 täis saama ja õlituli jääb vahest visco3000-ga vahel 1,5-2 sekki põlema. See pole muidugi hea, kuid siis on ka tegemist olnud väga kuuma mootoriga.
Anonymous
 


PostitusPostitas kentaur » 27 Apr 2005, 13:03

Kuid kui tõukur ei saa käia (mustuse tõttu) täielikus ettenähtud ulatuses siis teki klapi ja tõukuri tööpinna vahele lõtk, mis järgmise töötsükli jooksul lüüakse tikusga kinni - sealt tulebki tiks.


Et asi kõigile siis lõplikult selge oleks lisan väikse materjali.
Pilt
Pilt

Täiendav skeem
Hüdrotõukuri puhastamine ja ehitus

Minu arvates oleks lahendus õlisurve tõstmine paksema õliga (poolsünt) või korralik pesu.

Antud olukorras aga ei saa see viga olla, sest tõukurid on ju praktiliselt uued.


Mootori läbisõit on ju korralik, karterisse lenduvad gaasid ja muud metallijäägid ummistavad tõukurid kenasti jälle ära, arvatavasti on karterituulutuse klapike ka oma tööd unustamas... antud vidina peaks kindlasti ka ära puhastama.

Kui tahate mootorit puhastada siis peaks seda petrooliga tegema, mis saasta lagundab, kuid kes julgeks ja tahakski seda teha.


Peale tagi väljapesu karburaatori puhastusvahendiga.
Sai seda tehtud enda autole ~4x, kuni sees ära käinud vedeliku värv jäi samaks, mis sisse valamisel.

Protseduur toimus: sinise diisli ja odava monograde õli seguga (suhtes 2:1) ja mootor käima tühikäigul.
Kestus ~10-15 minutit kord.

Kasutan suvel Mobil1 5w50, õli ebanormaalset kadu, sinist pilve taga jne probleeme ei täheldanud.

Õlivahetus 6-7000 juures on sulaselge mõttetus, sest korralik õli säilitab korralikud määrdeomadused veel ka 20000 juures... seega normaalne õlivahetus jäägu 15000-20000 piiridesse


Vaata, mis aasta autoga ja läbisõiduga tegu on.
Lisa ka see, et keskmine kodanik ostab odava otsa filtri.

Uued mootorid on toodetud kasutades kaasaegseid materjale ja suure täpsusega.
Seal peavad, eluiga pikendavaid lisandeid täis topitud õlid tõesti 10-12 000 km vastu ja ka siis analüüsib auto aju su sõidustiili ning vastavalt sellele teeb soovitusi.

Väike link infoks Synthetic Oil Life Study

Minu 6-7 000 km on võibolla kerge priiskamine aga ma tean oma sõidustiili ja soovi mootor maksimaalses vormis hoida.
Viimati muutis kentaur, 21 Nov 2005, 22:37, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
kentaur
Administraator
 
Postitusi: 401
Liitunud: 02 Veebr 2005, 22:17
Asukoht: Tartu

1992 Mazda MX-6

PostitusPostitas Anonymous » 27 Apr 2005, 15:06

:D A mu mootor pole uus ega sünteesi ega analüüsi midagi . Selleks on tihend istme ja pedaalide vahel :wink: .

Ok ok, vaatan, et olen tihedalt hammasrataste vahele jäänud. Eks tuleb siis tagasi astuda, eks igalühel ole valik, mida ta teeb ja mida ta ei tee. Kuid vean kihla, et targem on osta kvaliteetset õli ning sõitta julgelt kuni 15000 kilti, kui osta madalamate näitajatega õli ja vahetada seda poole tihedamini. KÕIK SÕLTUB SÕIDUSTIILIST.

Kas antud autol´, millest jutt on, on ka MX-6 tõukurid, nendest on igatahes ju siin pildid.
Minu tõukurid on suts teise kujuga ja suts väiksemad.
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 27 Apr 2005, 16:31

Ei ole viletsaid õlisid, on kasutaja sõidumaneerid ja koormusasted, mis tingivad õli omaduse.

NB! Võrreldes sinu sünti ja minu poolsünti siis huvitav tähelepanek:

Täissünt:
15.2 at 100 °C
97.3 at 40 °C
Kinematic viscosity, mm²/s
viide
ja poolsünt:
Viskoossus (100°C, mm²/s) 14,6
Viskoossus (40°C, mm²/s) 104.1
viide :wink:
Anonymous
 


PostitusPostitas alliance » 29 Apr 2005, 08:34

[quote="hotsepp"]Mis mina nagu soovitaks, on see, et hoidke nendest puhastusõlidest eemale, kunagi te ei tea, kust pestakse saast lahti ja kuhu see ette läheb.

noh,mul igatahes civicu mootor sinna vist läkski...peale õlivahetust koos mootori pesuga hakkas selline jebla pihta et....
samas sõber laseb omal igast autosid pesta ja kiidab mootoripesu taevani.mine võta kinni
alliance
 


PostitusPostitas alliance » 29 Apr 2005, 08:40

üldiselt selle automargi vead ja head nagu ma nyyd väikse ajaga olen õppinud :D

pidurid kipuvad kinni jääma.talvel sain oma laksu kätte.
rehvimüra tuleb sisse raskelt(polegi nii lärmakat enne kuulnud)
igast puksidega on probleeme.(samas,meie teede peal,ei pea vist yldse autod vastu)
hydrotõukur tiksub nagu ise tahab:)
samas kere on yx parimate seast rooste kindluse suhtes,kui just pole laksu saand.
välimus on norm.
minek hea.
ise sain 2,0 suvel 7l sajale.100km tunnis
alliance
 


PostitusPostitas alliance » 29 Apr 2005, 09:49

rehvid-võibolla kah.mul hetkel kalasaba mingid lamellid all.15"

tartus kyll kellegil annelinnas valge mazda 626 ...ikka raskelt roostetab.
alliance
 


tere

PostitusPostitas mazda95 » 20 Nov 2005, 23:53

mul on mazda 626 2,0 1995a. ja ma ütlen, et ma olen täiesti rahul taga. Ise peab muidugi ka kaasa aitama (eriti müraisolatsiooni tegemine).. Probleeme on küll aga ikkagi mazda 626 on super. Suurim probleem on pidurite kinni jäämine, käsipidur, puksid.
Soovitan soojalt kõigile
mazdaklubist audiklubisse ja audiklubist bemmiklubisse :D
Kasutaja avatar
mazda95
 
Postitusi: 319
Liitunud: 09 Nov 2005, 13:17
Asukoht: Haapsalu


Mine 626/MX-6/Xedos-6/6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist