Mazda 323 familia BA 2.0d 98a. - kapsas

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Mazda 323 familia BA 2.0d 98a. - kapsas

PostitusPostitas kapsas » 17 Mär 2010, 22:08

Tervist olen siin foorumis uus ja tutvustan siis teile ka oma masinat.
Tegemist on 1998a. mazda 323-ega, millel on 2.0 vabalhingav diisel.
Sedaan, roolivõim, tagaistmetel mõnusalt palju ruumi. Masin ostetud juba 2003 aastal, mis oli mu ema käsutuses 6a. Auto salong väga ilus ja hoitud, pidevalt hoolduses käinud.
Siiski on auto väga õnnetu olnud. Esimene kord suutis ema kord kassi alla ajada, sis kohtus ta ka maantekiirusel suure koeraga ja siis viimase punkti panin ma talle ise. Metsavahel tuttavat teed mööda sõites sisekurvis tuli mulle vastu sõber ja kuna automaat refleks käib algajal juhil ikka läbi pidurdamise näol, siis peatusin ma teisel pool tee ääres ninad mõnusalt koos. :crazy: Kuna auto tehnilise poole pealt jäi puutumata, siis vahetamist vajavad radiaator, stange, kapott, poritiib esiklaas ja üks vasakpoolne esituli. Alguses ei näinud nagu asjal mõtet, kuid seoses tudengiseisusega ja sellega et auto eriliselt palju midagi kütust ei võtnud, siis otsustan masina jälle tööle panna. Keskmine oli 6l/100km 8)
Mõned pildid ka:
Pilt
Pilt
Huvitav on see, et neid autosid vist ei toodetud väga palju? Esiklaasi lähimas autoklaasitehases polnud ja seis jama. Äkki keegi oskab aidata sellega. Kui kellegil vedeleb korralik kuskil :angel:
Samuti ka poritiiva ja esitule suhtes võite ka õla alla panna :mrgreen:
Üks pilt tervest autost ka, muidu ei saagi aru mis nägu tal peas on :roll:
Ärge sis näkku lööge, võtsin näite auto24.ee-st :?
Pilt
kapsas
 
Postitusi: 25
Liitunud: 05 Aug 2009, 18:22
Asukoht: Valgamaa

Re: Mazda 323 familia 2.0 BA kapsas

PostitusPostitas stupe » 17 Mär 2010, 23:54

Laenatud pildil on isegi mazdaklubi.com numbrialus.
Kasutaja avatar
stupe
 
Postitusi: 389
Liitunud: 23 Veebr 2008, 22:40
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 323 familia 2.0 BA kapsas

PostitusPostitas kapsas » 18 Mär 2010, 02:01

stupe kirjutas:Laenatud pildil on isegi mazdaklubi.com numbrialus.

Jah, ka seda ta on. Kas tegu võib olla ka kellegi klubilise autoga?
kapsas
 
Postitusi: 25
Liitunud: 05 Aug 2009, 18:22
Asukoht: Valgamaa

Re: Mazda 323 familia 2.0 BA kapsas

PostitusPostitas Mario » 18 Mär 2010, 11:05

Jep.
Ants_M või ants, kumb ta nüüd oligi.. :D
Tema on meil nüüd Seati-mees..

teema peaks siis see olema post19835.html?hilit=ants_m#p19835
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6056
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 323 familia 2.0 BA kapsas

PostitusPostitas kapsas » 23 Mär 2010, 20:59

Nii, olen vahepeal vaiksel võtnud. Sai nv-sel natuke diislit paaki valatud ja sain omale sebitud radiaatori(+vent) ja generaatori. Nüüd see nv on plaan mootor käima saada ja vaadata üle ega lansekas kõver ei ole. Ja siis edasi peab vaatama kust saab kapotti, poritiiba, vasakpoolset tuld ja õhupuhastit.
Pilt
Pilt
kapsas
 
Postitusi: 25
Liitunud: 05 Aug 2009, 18:22
Asukoht: Valgamaa

Re: Mazda 323 familia 2.0 BA kapsas

PostitusPostitas kapsas » 15 Aug 2010, 12:13

Nii, vahepeal on öid ja päevi möödunud, pole erilist midag toimunud. Kuni eile tõin omale doonoriks ühe mazda 323-e veel juurde. :lol:
Külg on maha sõidetud, esiots on enam vähem ühes tükis. Plaan sealt esiosa võtta ja ümber tõsta.
Nüüd on puudu veel iluvõre, stange annab 2hest kokku sulatada ja ootuste lootuste kohalt peaks masin oktoobriks vähemalt valmis saama :D
Keegi äkki isegi saab iluvõre osas aidata mind. Kellegil vedeleb kuskil sis võib ps saata :P
Aga pikk jutt sitt jutt, pilt räägib ise.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
kapsas
 
Postitusi: 25
Liitunud: 05 Aug 2009, 18:22
Asukoht: Valgamaa

Re: Mazda 323 familia 2.0 BA kapsas

PostitusPostitas kapsas » 15 Aug 2010, 20:06

SilverGTi kirjutas:Mis mootoriga sul see doonor on?...vb ühteist müüd mulle? :D

1.6 peaks olema, kw ei oskagi öelda. Muidu on 16- klapiline DOHC. Mootor on ka täitsa töökorras 8)
kapsas
 
Postitusi: 25
Liitunud: 05 Aug 2009, 18:22
Asukoht: Valgamaa

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d - kapsas

PostitusPostitas Mel » 18 Aug 2010, 18:34

Selline doonori varjant vist ongi kõikse õigem,vbl.natu kahju,et oles olnd veel sama motoga siis :thumbup: aga niikui ikka 2hte head korraga ei saa.Niikui tundub olevat lansekad paigas.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3589
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d - kapsas

PostitusPostitas kapsas » 19 Aug 2010, 19:36

Mel206 kirjutas:Selline doonori varjant vist ongi kõikse õigem,vbl.natu kahju,et oles olnd veel sama motoga siis :thumbup: aga niikui ikka 2hte head korraga ei saa.Niikui tundub olevat lansekad paigas.

Mõõtsin ära jah lansekad, kõik on paigas ja samade mõõtudega, ainuke mis voltis ja kõver, on juhipoolne amordikoda.
Täna võtsingi doonoril mootori maha, sealt lõigata amordikoobas välja ja siis hallile kinni säristada.
Edasi on juba poldi kinnikeeramise teema.
Keegi räägiks äkki mulle, kuidas esiklaasi normaalselt eest saada. Proovisin kipsinoaga lõigata, aga maru kange liim on, annab nüsida :shifty:
Kas kuidagi kuumapüssiga kuumutada äärt vms, andke hääd abinõu. :wink:
Ja doonoril on esiklaas täiesti korras, vaja to tervelt kätte saada kuidagi.
Rääkides konkreetsest autost, siis neid on tõesti ülivähe sellise kere ja mootoriga.
Pilt
Pilt
kapsas
 
Postitusi: 25
Liitunud: 05 Aug 2009, 18:22
Asukoht: Valgamaa

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d - kapsas

PostitusPostitas ErlendAnderson » 19 Aug 2010, 21:20

No kui ta on ikka liimitud, siis mina tean nii palju, et klaasivahetus töökodades surutakse esiklaas jalgadega välja. Enne seda eemaldatakse muidugi kõik liistud.

Aga seda, kuidas klaasi tervelt kätte saada - ei tea :D
MAZDA = Most Always Zipping Dangerously Along
Mazda 323f
Kasutaja avatar
ErlendAnderson
 
Postitusi: 65
Liitunud: 13 Nov 2009, 20:17
Asukoht: Elva

1998 Mazda 323F

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d - kapsas

PostitusPostitas pokenaut » 19 Aug 2010, 21:27

Tihendiga klaasi võid jalaga välja suruda... liimitud klaasi jalaga välja ei suru, läheb puruks. Selle jaoks on spets klaasinuga.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d - kapsas

PostitusPostitas Mel » 19 Aug 2010, 22:57

ErlendAnderson kirjutas:No kui ta on ikka liimitud, siis mina tean nii palju, et klaasivahetus töökodades surutakse esiklaas jalgadega välja. Enne seda eemaldatakse muidugi kõik liistud.

Aga seda, kuidas klaasi tervelt kätte saada - ei tea :D


Hahahaaa :D Klaasivahetus töökodades :D seal käib ennem haamriga kui midagi säärast.Aga eks see paras peavalu jh,nysi niiet higipull otsaees,hea kui saad kellegiga koos asja ajada.Kitarri,pianinokeel selleks kõikse etem,on vist olemas ka spets selline traat millel imepisikesi hambaid paljupalju ja polegi muud kui sullemulle poolt tundi hirmu,kuna vaat oht ju ää lõhkuda,see viimane mudugi lihtsam.
Tihendiga klaasi saab jh kui oled selle kummiserva väheke kergitand,lahti katkund plekikyljest tal see omadus,et kipub sinna aastatega kinni jääma,pole muud kui surud,aga pead olema ka ettevaatlik,see prõks käib vääga kähku.
Seda doonorit võid ju retsida,relakaga lõikad need segavad servad kasvõi madalamaks,et sinna midagi paremini vahele mahuks,või yldse ää.
Hakka nyd selle väikse asjajaoks spets nuga ostma.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3589
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d - kapsas

PostitusPostitas ErlendAnderson » 19 Aug 2010, 23:23

ErlendAnderson kirjutas:No kui ta on ikka liimitud, siis mina tean nii palju, et klaasivahetus töökodades surutakse esiklaas jalgadega välja. Enne seda eemaldatakse muidugi kõik liistud.

Aga seda, kuidas klaasi tervelt kätte saada - ei tea :D



pokenaut: Soovitan sul minu postituse ikka korralikult läbi lugeda, ma ju ütlesin, et ei tea kuidas seda tervelt kätte saada - kui juba seda ütlesin, siis on ju loogiline et esiklaas läheb katki.


Mel206:
Ikka jalgadega, kes see haamriga seda klaasi peksab? Nii, et terve salong on imepisikesi klaasikilde täis?
MAZDA = Most Always Zipping Dangerously Along
Mazda 323f
Kasutaja avatar
ErlendAnderson
 
Postitusi: 65
Liitunud: 13 Nov 2009, 20:17
Asukoht: Elva

1998 Mazda 323F

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d - kapsas

PostitusPostitas Mel » 19 Aug 2010, 23:30

Tegelt on see inetu teisemehe teemas midagi säärast,vaidlust arendada,olgu siis jalgadega.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3589
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d - kapsas

PostitusPostitas kapsas » 20 Aug 2010, 14:20

Hallilt võiks jah jalaga proovida, a sis ei viitsi ma salongi koristada sellest jamast :lol:
Proovingi mingi trossijupiga mõlemad kuidagi kätte saada.
Täna asi juba edeneb, lõikan kohe doonorilt amordikoja välja ja siis äkki saaks õhtul juba säristama hakata. 8)
Eks ma annan infot, kui midag toimunud, seniks side lõpp!
kapsas
 
Postitusi: 25
Liitunud: 05 Aug 2009, 18:22
Asukoht: Valgamaa

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d - kapsas

PostitusPostitas pokenaut » 20 Aug 2010, 17:49

ErlendAnderson kirjutas:
ErlendAnderson kirjutas:No kui ta on ikka liimitud, siis mina tean nii palju, et klaasivahetus töökodades surutakse esiklaas jalgadega välja. Enne seda eemaldatakse muidugi kõik liistud.

Aga seda, kuidas klaasi tervelt kätte saada - ei tea :D



pokenaut: Soovitan sul minu postituse ikka korralikult läbi lugeda, ma ju ütlesin, et ei tea kuidas seda tervelt kätte saada - kui juba seda ütlesin, siis on ju loogiline et esiklaas läheb katki.

Ükski klaasitöökoda ei suru jalaga klaase välja, seda tehakse kodus(olin praktikal klaasivahetusega tegelevas firmas)...
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d - kapsas

PostitusPostitas Mel » 20 Aug 2010, 17:57

Poke ää nyd nii ka,ei saa neile seda pahaks panna,päike tõuseb ikka yhtmoodi :D ons neil järsku sellised iminapad,millel sang kyljes,mul need olemas,aga pole kordagi selleks otstarbeks töös olnd,niipalju,et olen mõne lauge mõlgi saand välja,jääb kinti kui liimitud.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3589
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d - kapsas

PostitusPostitas kapsas » 11 Sept 2010, 17:08

Ahoi again!
Nüüd on asi juba nii kaugel, et eile tõstsin aku peale, radika ette ja esimene pool törtsu käiamist ja plartsti mootor ka käis.
Sõita sain aind niipalju kui garaasi sisse tagasi.

Asi pole siiski nii lilleline :(
Millegipärast ei sütti armatuuris peale eelsüüte spiraali ja õlirõhutule mitte ükski lamp.
Alguses vaatasin et kas tõesti on kõik korras et armatuuris pirne ei põle, aga siis hakkasin mõtlema, et ennem oli ju nii et kui süüde sisse keerata süttisid:
1)Eelsüüte spiraal
2)Aku laadimisindikaator
3)Õlirõhutuli
4)Kütsefiltri lamp
5)kesklukusüsteemi check
Kontrollisin ka generaatorilt ja akult laadimisväärtused ja laadimine on absoluutne null.
Kuigi aku tuli ei põle armatuuris.
Mõtlen ise et massiga võib mingi ühendus jama või lahtine olla, kuid kõik tundus ok.
Aku "-" klemm jaguneb 2heks. Üks läheb mootori poole juhtmestikupundis ja teine mingisuguse pleki külge mis veel omakorda kere külge läheb. Alguses ei osanud seda kuidagi panna kuskile kuid kuidagi ma kojameeste mootori alla sain topitud, ei teagi, kas sai see sinna kus olema peab.
Samas on olemas ka veel üks variant, et mingi juhe pistikus või kuskil ei saa üldse toidet, ja seepärast ei tule generaatorile turgutust.
Ja siis ka teine variant, et mingi kaitse on läbi kuskil?
Ei ole mazda inimene väga olnud ja olengi hetkel jännis. Minu teada on üks kaitsmekarp kapoti all, seal olid kõik kaitsmed ok ning salongis on ka veel üks kaitsmekarp. Seda veel ei jõudnud kontrollida.
Aidake! :cry:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Üks täiendus ka veel et kevadel kui sai katsetatud, kas ikka mootor tööle läheb, siis oli nii, et kõik tuled süttisid süüte sissepanekul, käima pannes põles aku tuli ja kütusefiltri tuli.
See on muidugi loogiline, kuna generaator oli siis õhtal ja kütusefilter ka ummistunud veidi. Muidugi see kütusefiltri tule värki ma tegelikult täpselt ei teagi. Kas ta näitab ummistatust või kütuse rõhku.
kapsas
 
Postitusi: 25
Liitunud: 05 Aug 2009, 18:22
Asukoht: Valgamaa

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d - kapsas

PostitusPostitas kapsas » 12 Sept 2010, 22:54

Täna siis sain kõik kaitsmed üle kontrollitud, kõik kaitsmed terved.
Muidu tundub nagu aju oleks lolliks läinud vms, kuna keevitades olid ka ju kõik asjad küljes juhtmed värgid.
Loodame et aju pole viga saanud selle käigus :?
Muidu pill liigub täitsa ausalt nagu vanasti, aind rott välimus hetkel. Ennem ei hakka iluvigu ka parandama, kui saab elektroonikaga ühelepoole ja esiklaasi ette. Doonorilt klaasi ma tervena ka kätte ei saanud :crazy:
Pilt
Pilt
Pilt
kapsas
 
Postitusi: 25
Liitunud: 05 Aug 2009, 18:22
Asukoht: Valgamaa

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d - kapsas

PostitusPostitas uve » 13 Sept 2010, 11:24

me võtsime kulibiniga mu 929l klaasi ära siis sai üht külge kus tihend ropult vaibanoaga nüsitud nii kaua kuni väike pilu sees et saab trossi läbi ajada, trossiks oli bensupaagi luugi tross 626GV-lt, suht ilusasti tuli kuid lõpu sirgele jõudes otsustas klaas siiski mõra sisse tõmmata.
kuid 626GV-l sai tagumised külgmised klaasid ilusasti välja lõigatud nimodi.
edu sulle.
121 x1 , ... , 626 x3, 929 x2
Kasutaja avatar
uve
 
Postitusi: 276
Liitunud: 19 Juul 2006, 01:39
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d - kapsas

PostitusPostitas kapsas » 15 Sept 2010, 23:50

Nii, täna sain auto kallal natuke uuritud ja mulle soovitati diagnostikute poolt kontrollida kas armatuuris ikka pirn on terve. Et sealt käib laadimisahel läbi. Paraku osutus pirn terveks ja voolu lihtsalt peale ei tulegi pirnile :crazy:
Proovisin ka sellist jama teha, et süüde sisse, "-" klemm maha, natuke ootasin ja pistsin peale tagasi, ei andnud tulemust see.
Imelik on ja see, et genekas sai teise mootori pealt võetud, mis toimis perfektselt. Mingisugust laadimist ei ole.
Seisva mootoriga aku pinge 11,78V ja töötava mootoriga 10,8V. :(
Selge see, et asi on kuskil juhtmestikus. Kõige hullem variant on see, kui aju on otsad andnud vms, sest no mina veel ei ole sellist diiselmazdat veel näind. Nii haruldused lihtsalt. Peamiselt bensukad levind.
Homme lähen toon tutika esiklaasi ka ära ja nüüd ongi kogumuusika laadimise järel, kuna nii ei saa sõita ikka, vbsiis kuidagi kui mingi traktoriaku peale toppida :lolno:
Aga eks ma annan teada mis toimub.
kapsas
 
Postitusi: 25
Liitunud: 05 Aug 2009, 18:22
Asukoht: Valgamaa

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d - kapsas

PostitusPostitas tomkulibin » 16 Sept 2010, 07:54

Ei tahaks küll ära sõnuda, aga teen pakkumise generaatori vigasuse peale. Mikskipärast on need nn inteligentsed genekad väga õrnakesed ja aldid koolema seismisega seoses.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8374
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d - kapsas

PostitusPostitas villi » 16 Sept 2010, 22:06

Minu arvates on massi - puudulikus. See koht kuhu massi ühendasid pole hea.
Kojameeste mootor on kummipukside peal, teiselpool värske värv ja nende vahel plekitükk massi juhtmega. Orginaalis peaks massi ots kinnituma kaitsmeplokki kinni hoidva kronsa külge. Näiteks selle poldi külge, mis on diagnosti pistiku juures. Edu ja proovi järgi. :wink:
Kasutaja avatar
villi
 
Postitusi: 281
Liitunud: 17 Okt 2007, 20:27
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d - kapsas

PostitusPostitas kapsas » 17 Sept 2010, 14:06

Nunii, küsisin veel ühe mehaaniku käest praktikal. et mis siis ikkagi häda olla võib.
Ja tema rääkis et genekal peab ikkagi viga olema, kuna pirnile voolu ei tule, siis peaksin pingeregulaatori ploki genekas üle vaatama.
Täna võtsingi geneka lahti ja oi näe kurjajuurt :P
Pilt
Üks klemm oli lahti tulnud kuidagi. Jootsin ta ilusti kinni sinna, genekas külge tagasi ja nii kui süüte sisse panin läksid kõik pirnid armatuuris palama ilusti 8)
Pilt
Kui käima panin, siis kütusefiltri tuli jäi põlema, peab uue filtri ostma ja põlema jäi ka aku tuli :shock:
Läksin testriga aku kallale ja jess, laadimine on ilusti olemas, kuid ei te miks see pirn ära ei kustu :?
Igatahes, laadimisega korrasnüüd :mrgreen:
Nüüd kohe kohe esiklaasile järgi, järgmine nädal praksi ja panen suverehvid kõik alla uuesti, ja esiklaasi ette :D
Ja TÜV ei ole ka enam kaugel.
kapsas
 
Postitusi: 25
Liitunud: 05 Aug 2009, 18:22
Asukoht: Valgamaa

Re: Mazda 323 familia BA 2.0d 98a. - kapsas

PostitusPostitas tomkulibin » 18 Sept 2010, 08:09

Aku kolntrollamp saab toite pingeregulaatorist. Seega ilmselt seal viga, nagu ka eellnevalt mainisin.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8374
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Järgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist