Mazda 323 BG 1.3 49kW 89a. - ain27

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Mazda 323 BG 1.3 49kW 89a. - ain27

PostitusPostitas ain27 » 11 Mai 2010, 22:30

Tervitus klubilistele.Olen ka ise uus liituja.
Sai siis ka soetetud selline isend Mazda 323 1989a.1.3 49KW.5k.manuaal ja mootor on pritsung,ning esivedu.
Lugu siis selline,et tekkis ka mõte soetada väike öko auto,kuid naisele.
Sais siis netist uuritud ja leitud.Hind oli 3,5kilo.Naine siis mainis,et võtame ära.Sai siis mindud Tartu kanti vaatama.
Kui kohale jõudsime siis oli küll kahju vaadata,et siit sealt roostes ja üks tagumine poritiiva äär oli täitsa läbi roostetanud ja iluvigu ikka oli omajagu.Võttis küll mõtlema,kas võtta või jätta,kuid siiski võtsin kuna oli odav,ning selle raha eest autot küll.Tegin siis proovisõitu ja ise ka imestasin,et pisipunni kohta liigub päris väledalt :D
Vahelduseks päris hea sellisega ringi tsillida :D
El.lisadest niipalju,et neid ei olegi peale roolivõimu.
Pilte lisada ei julge,kuna autol välimus eriti kiita ei ole,Kuid kindl.ja ül.v.on autol olemas.
Kui saan aega võtan masina ette ja teen korda,kuigi ise audi omanik ja nendega majandanud ning sellet isendist ei tea eriti midagi.
Mis kere jne. :oops:
kuid hakkas meeldima se väike punn ja vahelduseks päris hea;)
Kuid ka mure:( Miks niipalju kütet rüüpab?Ometigi peaks vähem võtma.
Ja kust saada ilusaid v.velgi.14 tolliseid nt.veljed peaks olema 4-ja poldi auguga,või on kellelgi pakkuda norm v.velgi,nt.5 kodaraga velgi.
Mis isendi veljed muidu veel sobiks sellele margile ia mis aukude vahe on?
Autost pilte lisan lähipäevil,kui auto enam vähem puhtam. :D
Viimati muutis ain27, 13 Mai 2010, 17:41, muudetud 4 korda kokku.
ain27
 
Postitusi: 6
Liitunud: 10 Mai 2010, 22:49
Asukoht: viljandi

Re: MAZDA 323

PostitusPostitas KRANTS » 11 Mai 2010, 22:45

Esiteks- ära häbene pilte näidata :wave:

Teiseks, keegi ei oska ei küttekulu, ega velgedesobivuse kohta eriti midagi kosta, kui pole pilte näinud.
KRANTS
 


Re: MAZDA 323 1.4 49kw.1989a. ain27

PostitusPostitas Haljazme » 13 Mai 2010, 14:41

Palju siis kütet võtab ? Mul sama 1.6 motaga võtab tiba tallates 7.
Veljed on 4x100 auguvalemiga.

Edu :wave:
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel:51717-null-seitse
Kasutaja avatar
Haljazme
 
Postitusi: 627
Liitunud: 09 Sept 2007, 21:09
Asukoht: Aakre - Valgamaa (tööpäeviti - Elva)

2000 Mazda 626

Re: Mazda 323 BG 1.3 49kW 89a. - ain27

PostitusPostitas Mario » 13 Mai 2010, 20:20

ain, tööpäeviti tule külasta Viljandi Amservi, leiad mind maja tagant (seal on mu auto) ja eks siis aitan sind jõu ja nõuga. ;)
pilte pole mõtet häbeneda, ma arvan, et roostet on kõik näinud ja ssee on ju vaid positiivne, kui sa sellest lõpuks vabaned :thumbup:
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6055
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: MAZDA 323 1.4 49kw.1989a. ain27

PostitusPostitas ain27 » 13 Mai 2010, 22:14

Haljazme kirjutas:Palju siis kütet võtab ? Mul sama 1.6 motaga võtab tiba tallates 7.
Veljed on 4x100 auguvalemiga.

Edu :wave:


no sai proovitud.valasin liitri sisse ja sain sõita 10km.
arvestuse kohabealt võtab siis 10l 100-le. :wtf:
Viimati muutis ain27, 13 Mai 2010, 22:55, muudetud 1 kord kokku.
ain27
 
Postitusi: 6
Liitunud: 10 Mai 2010, 22:49
Asukoht: viljandi

Re: Mazda 323 BG 1.3 49kW 89a. - ain27

PostitusPostitas ain27 » 13 Mai 2010, 22:16

Mario kirjutas:ain, tööpäeviti tule külasta Viljandi Amservi, leiad mind maja tagant (seal on mu auto) ja eks siis aitan sind jõu ja nõuga. ;)
pilte pole mõtet häbeneda, ma arvan, et roostet on kõik näinud ja ssee on ju vaid positiivne, kui sa sellest lõpuks vabaned :thumbup:


terekest!
kui aega saan tulen läbi :D
ain27
 
Postitusi: 6
Liitunud: 10 Mai 2010, 22:49
Asukoht: viljandi

Re: Mazda 323 BG 1.3 49kW 89a. - ain27

PostitusPostitas cabernet1 » 16 Mai 2010, 10:18

Suurt küttekulu võib põhjustada eelkõige mõni umbes õhufilter. Kindlasti tasuks vahetada ka õli ning veenduda, et ei ole kuskil pidur peale jäänud.
Ideega, et vanal autol paak tühjaks, liiter sisse ja sõitu kuni paak tühi, ei jõua sa kaugemale, kui hunnik paagis vedelevat sodi mootoris. Küttekulu saad ikka kontrollida nii, et paak täis, sõidad pisut, paak uuesti täis ja arvutad.
Küünalde olukord tasuks üle vaadata, juhtmed, kas kõik pütid üldse töötavad jne. Eks vana auto ole ikka ka eelmise omaniku rõõmude ja murede ostmine. Kui peaks abi vaja olema, siis leiad ka mind enamjaolt just Viljandis liiklemas...
ahjaa... muuseas nimi on kah Ain :mrgreen:
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Mazda 323 BG 1.3 49kW 89a. - ain27

PostitusPostitas ain27 » 21 Mai 2010, 14:23

ain27 kirjutas:Tervitus klubilistele.Olen ka ise uus liituja.
Sai siis ka soetetud selline isend Mazda 323 1989a.1.3 49KW.5k.manuaal ja mootor on pritsung,ning esivedu.
Lugu siis selline,et tekkis ka mõte soetada väike öko auto,kuid naisele.
Sais siis netist uuritud ja leitud.Hind oli 3,5kilo.Naine siis mainis,et võtame ära.Sai siis mindud Tartu kanti vaatama.
Kui kohale jõudsime siis oli küll kahju vaadata,et siit sealt roostes ja üks tagumine poritiiva äär oli täitsa läbi roostetanud ja iluvigu ikka oli omajagu.Võttis küll mõtlema,kas võtta või jätta,kuid siiski võtsin kuna oli odav,ning selle raha eest autot küll.Tegin siis proovisõitu ja ise ka imestasin,et pisipunni kohta liigub päris väledalt :D
Vahelduseks päris hea sellisega ringi tsillida :D
El.lisadest niipalju,et neid ei olegi peale roolivõimu.
Pilte lisada ei julge,kuna autol välimus eriti kiita ei ole,Kuid kindl.ja ül.v.on autol olemas.
Kui saan aega võtan masina ette ja teen korda,kuigi ise audi omanik ja nendega majandanud ning sellet isendist ei tea eriti midagi.
Mis kere jne. :oops:
kuid hakkas meeldima se väike punn ja vahelduseks päris hea;)
Kuid ka mure:( Miks niipalju kütet rüüpab?Ometigi peaks vähem võtma.
Ja kust saada ilusaid v.velgi.14 tolliseid nt.veljed peaks olema 4-ja poldi auguga,või on kellelgi pakkuda norm v.velgi,nt.5 kodaraga velgi.
Mis isendi veljed muidu veel sobiks sellele margile ia mis aukude vahe on?


Autost pilte lisan lähipäevil,kui auto enam vähem puhtam. :D


Terekest üle pikaaja!
Mul nüüd selline mure,et jahutus vent ei hakka tööle,kui mootor kuumaks läheb.Isegi ei tea,kas ka siis töötas,kui auto ostsin.
Naine mainis,et läks keema.
Sai proovitud venti,kuid töötab.
Asi ongi selles,et kui mootor kuumaks läheb ei hakka jahutama.
Oskab keegi nõu anda ja aidata,milles võib asi olla ja kus andur asub.Sai ka kontrollitud testriga,kas voolu saab,oli ok.
:(

Terekest üle pikaja!Sain ise kõik korda.
ain27
 
Postitusi: 6
Liitunud: 10 Mai 2010, 22:49
Asukoht: viljandi

Re: Mazda 323 BG 1.3 49kW 89a. - ain27

PostitusPostitas ain27 » 22 Juun 2010, 00:35

Terekest kõigile üle pika aja.nüüd on mul tõesti autosuhtes hämming,sai ül.v.käidud ja kõik oli ok.isegi co oli ok.
Asi siis selles,et tankisin 20l kütet ja sain kokku sõita 163km.ja ja sai küte otsa,kuid õnneks jõudsin napilt tanklasse.arvestuse kohapealt võtab 12l 100-le nagu mingi vana ameerika auto.minujaok ikka suur hämming :shock: ja mäkke tõusul ei taha eriti hästi edasi minna.
Kas oskab keegi aidata milles asi on,äkki süüde vale.Homme sebin uued küünlad ja vaatan mis siis teeb.
Selle väikese autokohta on küttekulu ikka üüratu suur,isegi mul audi coupe 2.3 doch20v 123kw. võtab ka vähem kütet.
Ise arvasin vahepeal,et mootor on kohviks aetud,kuid auto sai soetatud naisterahva käest.
Ja kas sidurit annab kuskilt peale timmida?Sessuhtes et mäkketõusul liigub vaevaliselt,et äkki siduri ketas kulunud. :(
ain27
 
Postitusi: 6
Liitunud: 10 Mai 2010, 22:49
Asukoht: viljandi

Re: Mazda 323 BG 1.3 49kW 89a. - ain27

PostitusPostitas Fanatt » 22 Juun 2010, 16:53

Mul ka samasugune "punn" ja kütet peaks ta poole vähem võtma... üksi, kaksi sõites umbes 5-6 sajale (vahepeal on küll selline tunne et toodab juba kütet :mrgreen: ) Sidur on küll kaunis õrnake sellistel säästukatel. Jääme pilte ootama
Harjutamine teeb harjutajaks, meistriks sünnitakse
Kasutaja avatar
Fanatt
 
Postitusi: 209
Liitunud: 13 Nov 2007, 13:47
Asukoht: Pärnu Mk,

Re: Mazda 323 BG 1.3 49kW 89a. - ain27

PostitusPostitas hardstyler » 25 Juun 2010, 14:38

Ja kas sidurit annab kuskilt peale timmida?Sessuhtes et mäkketõusul liigub vaevaliselt,et äkki siduri ketas kulunud. :(


Kui sidur libiseb, peaksid pöörded tõusma ilma kiiruse kasvuta. See 1.3 liigubki vaevaliselt. 8)
Sidur on trossiga ja saab peale (pigem maha) timmida küll. Käigukasti juures on hoob, võibolla on vabakäik olematu. Kui nii, siis timmi sealt trossi otsas olevast mutrist natukse lõdvemaks. Ilmselt on see täiesti kinni roostetanud. Aga proovida võid ikka.
Kütusekulu on suur jah, kahjuks ei oska midagi soovitada. Vaheta õhufilter, küünlad, jagaja kaas/rootor, kõrgepinge juhtmed ja kõik õlid. Äkki läheb paremaks...
Kasutaja avatar
hardstyler
 
Postitusi: 775
Liitunud: 09 Mai 2007, 23:19
Asukoht: Tallinn/Pärnu Tel:58180677

Re: Mazda 323 BG 1.3 49kW 89a. - ain27

PostitusPostitas ain27 » 28 Juun 2010, 10:18

hardstyler kirjutas:
Ja kas sidurit annab kuskilt peale timmida?Sessuhtes et mäkketõusul liigub vaevaliselt,et äkki siduri ketas kulunud. :(


Kui sidur libiseb, peaksid pöörded tõusma ilma kiiruse kasvuta. See 1.3 liigubki vaevaliselt. 8)
Sidur on trossiga ja saab peale (pigem maha) timmida küll. Käigukasti juures on hoob, võibolla on vabakäik olematu. Kui nii, siis timmi sealt trossi otsas olevast mutrist natukse lõdvemaks. Ilmselt on see täiesti kinni roostetanud. Aga proovida võid ikka.
Kütusekulu on suur jah, kahjuks ei oska midagi soovitada. Vaheta õhufilter, küünlad, jagaja kaas/rootor, kõrgepinge juhtmed ja kõik õlid. Äkki läheb paremaks...



Sidur ei libise,asi oligi selles et vaevaliselt liigub,eriti mäkke tõusul,kuid tasasel pinna liigub hästi.Uurisin seda siduri asja,see ju õliga ja võtab õli samast potskast,kust pidurid.
NO ONN IKKA JAPISD :wtf:
Kütte kulu sain ka väiksemaks,kuid ei tea kas on ikka täpsem,kuid 1.3-me kohta peab võtma 5 või 6l 100-le.Seal,kus on gaasi siiber,ja kummist punni all on reguleer kruvi,mitu ringi on vaja keerata,et paigas oleks.Praegu on mul 2,5 ringi lahti keeratud ja olen sõitnud pikka maad juba mitu päeva.päevas läbisin 328km.ja arvestasin tuli küttekuluks 8l 100-le.kuid peaks vähem võtma.Tegemist siis pritsung mootoriga.
Ah jaa mitme liitrine sellisel isendil paak on?Paak oli mul suht kuiv juba ja tankisin 28l.sisse ja näitas,et peaaegu täis,ehk siis ülevalt kriipsust teiseni tõusis seiier. :eh:
Lp.ain
ain27
 
Postitusi: 6
Liitunud: 10 Mai 2010, 22:49
Asukoht: viljandi

Re: Mazda 323 BG 1.3 49kW 89a. - ain27

PostitusPostitas tomkulibin » 28 Juun 2010, 15:05

Uurisin seda siduri asja,see ju õliga ja võtab õli samast potskast,kust pidurid.
NO ONN IKKA JAPISD :wtf:

Ja mis seal kemtsakst on? Ei saa sidur piduritelt ja ka pidur sidurilt lekkimise korras vedelikku eest võtta. Uuri asja lähemalt, seal on pilusilmse inseneri mõte peidetud.
Seal,kus on gaasi siiber,ja kummist punni all on reguleer kruvi,mitu ringi on vaja keerata,et paigas oleks
See on tühikäigu pöörete piiraja, mis kütuse kulu muudab vaid tühikäigul tuksudes.
tankisin 28l.sisse ja näitas,et peaaegu täis
paagis oleva kütuse kogus ei prrgi alati olla lineaarses suhtes näidikuga armatuuris.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8372
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 323 BG 1.3 49kW 89a. - ain27

PostitusPostitas wolk2 » 28 Juun 2010, 17:48

Mul kunagi oli sama aasta ja sama mootoriga mazda. Paak peaks olema 45 l. Kui bena seier on alumise kriipsuga tasa, sain tankida ca 38 liitrit. Kõige rohkem olen tankinud 42 või 43 liitrit. enne seda seisis paar nädalat ja ei tahtnud kütet hästi üles tõmmata ja selle järgi peaks olema mingi 45 l. Küttekulu oli mu masinal maanteel minimaalselt 6,1, keskmiselt tiba üle 7 l. Linna oma eoi oska öelda, sest linnas väga palju ei sõitnud. Talvel oli küttekulu loomulikult suurem.
Tore masin on muidu, liigub piisavalt edasi ja ruumi on ka oma suuruse kohta piisavalt. Iste on mugavam kui paljudel uuematel autodel :thumbup: Radikas on natuke jama, sest hakkab millegi pärast ülevalt plastiku pealt pragunema. Rooste teeb peale tiibade ka pagassi kallal head tööd (tagavararatta juurest, eriti tagumine ots).
wolk2
 
Postitusi: 5
Liitunud: 27 Dets 2007, 14:41
Asukoht: Järvamaa


Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline