Mazda 626 1.8 74kW 01a. - lambasihver

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas JaanusM » 11 Nov 2010, 01:59

Mario kirjutas:sa käid siis valedel aegadel. :D
Maazu on saamas uuenduskuuri, mida ma oma teemas ka ehk natukene kajastan. :)
järgmine nädal on auto taas ühika ees. :)

Selge jätan meelde :D.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas lambasihver » 11 Nov 2010, 02:09

JaanusM kirjutas:
Mario kirjutas:kas on türil autokaksik, või käib üks noormees ka autoga sõitmas :D
üks õhtu olin Türi Konsumi ees ja samasugune sõitis kõrvale.. Küll piidlesin numbrit, kuid ei meenu nüüd enam, kas ikka oli sama auto..

kütusekulu on vägagi reaalne, 2.0 oleks siiski jõulisem olnud :D :D

Türil on üks samat värvi sedaan kerega küll tiirelnud ja üldse neid 626-tesid kõvasti siginenud :D.
aga mina pole selle antud maasuga küll mitte kedagi kordagi sõitmas näinud, aint ühe korra üldse näinud,
Mario, sinu autot pole ka veel kordagi Järvamaal kohanud, mis sest et ma korduvalt olen särevere kooli juures nn " standart " Tiiru teinud igavusest :D.


ma olen nii üks kui teine õhtu Konsumis käinud, a nendel hetkedel pole küll vist ühtegi Mazdakest mu kõrval olnud (a vbla olen lihtsalt pime :D )
ükspäev polika/swedbank'i hoovis oli kusjuures samasugune auto kui mul, a rohkem pole toda teist isendit näinud kah

ja teisipäeva hommikul olin särka lasteaias tööl, seega ka mu suksuke oli seal. paraku ei näinud ühetegi Maasut selle aja jooksul, aint mingid bemmivennad üritasid kordamööda ja korraga külge ette tõmmata (no see esimene lumi noh)...

btw, mu Sarviku number 024 MCM, nii et kui keegi juhtub kuskil nägema, astuge aga julgelt ligi ;)

ja neljap.-reede kiman Tartus ringi, järgmise nädala N-L jällegi mulklandis ehk viljandis
Igal pool on parem kui kusagil mujal
Kasutaja avatar
lambasihver
 
Postitusi: 101
Liitunud: 11 Okt 2010, 23:39
Asukoht: Türi

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas cabernet1 » 11 Nov 2010, 11:13

lambasihver kirjutas: btw, mu Sarviku number 024 MCM, nii et kui keegi juhtub kuskil nägema, astuge aga julgelt ligi ;)

Selge, andsin su info töökaaslastele edasi. :mrgreen:

lambasihver kirjutas: neljap.-reede kiman Tartus ringi, järgmise nädala N-L jällegi mulklandis ehk viljandis

Täna on neljapäev, seega kui satud Tartu Arestimaja lähedusse, võid seal minu rohelist konna seismas näha... reede hommikul kella 09.00 paiku stardin tagasi kodumaa poole.
Järgmise nädala neljapöeval peaks mu masin enamjaolt Viljandi Maagümnaasiumi läiümbruses pesitsema... koduhoovis siis... või pisut mulklandi vahel liiklema. Reede hommikul mingi aeg SA Viljandi Haigla parklas ning siis taas koduküla...
Lihtsalt õrritamiseks, et saad kah tähelepanelikult kotkasilmi harjutada :mrgreen:
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas Mario » 12 Nov 2010, 20:46

lasteaed.. jah, siis sa oled mul suletud uste taga. Ma samas ühikas ;)
jah, maazu on peidus ja liiklen vahelduva eduga valge kopika või sampanjakarva "bõmvõ"'ga. :)

siis ei olnud tookord ikka sina, tolle number polnud 024 ja ammugi mitte MCM... :D

Mul peaks üks Mazdaklubi helkur kuskil peidus olema, ära siis pahanda, kui selle oma kojamehe alt leiad ;)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas lambasihver » 12 Nov 2010, 23:06

Mario kirjutas: Mul peaks üks Mazdaklubi helkur kuskil peidus olema, ära siis pahanda, kui selle oma kojamehe alt leiad ;)


helkurite vastu pole mul mitte midagi, nendest on alati puudus ;) pean siis oma Sarviku teisipäeval sõbrannaga särka tööle saatma :D
Igal pool on parem kui kusagil mujal
Kasutaja avatar
lambasihver
 
Postitusi: 101
Liitunud: 11 Okt 2010, 23:39
Asukoht: Türi

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas JaanusM » 13 Nov 2010, 17:03

lambasihver kirjutas:
Mario kirjutas: Mul peaks üks Mazdaklubi helkur kuskil peidus olema, ära siis pahanda, kui selle oma kojamehe alt leiad ;)


helkurite vastu pole mul mitte midagi, nendest on alati puudus ;) pean siis oma Sarviku teisipäeval sõbrannaga särka tööle saatma :D

Omalgi helkurit Vaja, uuest aastast tuleb teatavasti seadus mille järgi peab pimedal ajal, valgustatud alal ja ka linnas Helkurit kandma !:D.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas lambasihver » 08 Dets 2010, 23:04

Tervitus üle pika aja!

Annan endast ka natuke märku. Külmade ilmadega on Sarvik väga eeskujulikult käitunud - uksest lasi ilusti sisse ja käima läks ka kohe. Nüüdseks olen maha sõitnud ~5000km ja probleeme pole olnud.

Lõpuks sain Mazdaklubi kleepsu ka külge :)

Pilt

Pilt
Igal pool on parem kui kusagil mujal
Kasutaja avatar
lambasihver
 
Postitusi: 101
Liitunud: 11 Okt 2010, 23:39
Asukoht: Türi

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas lambasihver » 09 Dets 2010, 00:46

ahjaa, täna nägin uut tõugu tulukest kah puldis - pritsungi tuli/pilt! tallinn-tartu peal sai nii mõnedki kilomeetrid rekkade järel kooberdatud ja siis tuli ühtlasi ka kogu aeg pritsungit lasta, et mingigi piiluauk oleks. kusjuures sõbrantsi mazdaga sõites ei näinud kordagi sellist tänuväärset tulukest, mis hoiataks, et pritsung otsakorral, mingil hetkel lihtsalt oli tühi ja kõik, tõmba või keelega üle klaasi, et midagi välja näeks...
Igal pool on parem kui kusagil mujal
Kasutaja avatar
lambasihver
 
Postitusi: 101
Liitunud: 11 Okt 2010, 23:39
Asukoht: Türi

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas JaanusM » 09 Dets 2010, 05:59

Mul sellist luksust pole, et klaasipesu vedeliku vähenemisest märku annaks :D.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas tomkulibin » 09 Dets 2010, 06:33

JaanusM kirjutas:Mul sellist luksust pole, et klaasipesu vedeliku vähenemisest märku annaks :D.
Samas minu 1983a. 626-l oli selline olemas, ka 84a. 929-l on see olemas. Vanasti oli see nagu põhivarustuses, nüüd... :crazy:
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8370
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas lambasihver » 10 Jaan 2011, 23:50

:wave:
annan ka jälle üle pika aja märku, pole nagu vahepeal erilist põhjust olnud siia teemasse kirjutada, aga täna tuli põhjus. nimelt otsustas täna tagumine kojamees oma töölepingu üles ütelda. või mis krt tal häda võiks olla? poole sõidu pealt lihtsalt mingil hetkel keeldus saba liputamast.
kojamehe mootor ilmselt tuksis pole, sellega kogemus olemas - sõbrantsi 323F-ga sõites hakkas mingil hetkel kärsahaisu ajama ja "luud" ei teinud enam ühtki pühkimisliigutust. siis oli abi sellest, et tagukojamehe kaitse välja ja asi "lahendatud" :D
kas võib ka praegu olla tegu ainult kaitsme probleemiga? kust neid kaitsmeid üldse saab, et uuega proovida? iga autopood müüb?
Igal pool on parem kui kusagil mujal
Kasutaja avatar
lambasihver
 
Postitusi: 101
Liitunud: 11 Okt 2010, 23:39
Asukoht: Türi

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas R-go » 11 Jaan 2011, 01:08

Enamus tanklaid peaks kah müüma.
Ehk on ikka kaitsme viga.
Mina ei tea midagi,aga mõni ei tea sedagi ;)
Kasutaja avatar
R-go
 
Postitusi: 743
Liitunud: 20 Nov 2009, 22:22
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas Vanapeer » 11 Jaan 2011, 11:22

lambasihver kirjutas::wave:
annan ka jälle üle pika aja märku, pole nagu vahepeal erilist põhjust olnud siia teemasse kirjutada, aga täna tuli põhjus. nimelt otsustas täna tagumine kojamees oma töölepingu üles ütelda. või mis krt tal häda võiks olla? poole sõidu pealt lihtsalt mingil hetkel keeldus saba liputamast.
kojamehe mootor ilmselt tuksis pole, sellega kogemus olemas - sõbrantsi 323F-ga sõites hakkas mingil hetkel kärsahaisu ajama ja "luud" ei teinud enam ühtki pühkimisliigutust. siis oli abi sellest, et tagukojamehe kaitse välja ja asi "lahendatud" :D
kas võib ka praegu olla tegu ainult kaitsme probleemiga? kust neid kaitsmeid üldse saab, et uuega proovida? iga autopood müüb?

mu vagunil oli sama häda, kuna kasutasin tagumist luuda u. 2x aastas, siis mootor lihtsalt oksüdeerus kinni ja kui ükskord hakkasin asja harutama, siis murdus ka vars ära (oli niivõrd rabedaks muutunud) ja nüüd kulgen teist aastat ilma tagumise luuata. Ei tunne puudust ka, kuna sõidan niivõinaa peeglite järgi ja taganttulijad öösel ei pimesta, kui klaas on kerge kihi all.
See muidu sellel vagunil tüüpviga.
Millalgi ehk saame lasteaia juures kokku, võin sulle igasugu asju pajatada. :D
Vanapeer
 


Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas lambasihver » 27 Jaan 2011, 02:05

:wave:

kas keegi pika-pepu-mazdaomanikest oskab öelda, kuidas ma saaks ära pagasniku katte "kardinapuu"? no see pikk toru, kuhu see kate ennast sisse rullib. olen igatepidi üritanud seda kätte saada, a väga ei julge kakkuda ka, äkki lõhun veel midagi ära...

heh, 1 asja avastasin oma Sarvikul veel - tagumisel istmel on mõlemal pool uste ääres käetoed :)
Igal pool on parem kui kusagil mujal
Kasutaja avatar
lambasihver
 
Postitusi: 101
Liitunud: 11 Okt 2010, 23:39
Asukoht: Türi

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas tomkulibin » 27 Jaan 2011, 07:59

Pead ei anna, kas GW-l sammuti kui GV-l ära käib, aga minu isendil piisab alt üles kergelt koputamisest, kui tuleb fikseerivatest klambritest lahti.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8370
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas vaix » 27 Jaan 2011, 10:36

lambasihver kirjutas::wave:

kas keegi pika-pepu-mazdaomanikest oskab öelda, kuidas ma saaks ära pagasniku katte "kardinapuu"? no see pikk toru, kuhu see kate ennast sisse rullib. olen igatepidi üritanud seda kätte saada, a väga ei julge kakkuda ka, äkki lõhun veel midagi ära...

heh, 1 asja avastasin oma Sarvikul veel - tagumisel istmel on mõlemal pool uste ääres käetoed :)



Tere!

Pagasi kate tuleb alt lüües ära. Selle asukohta on võimalik ka muuta, peaks olema taga pool teine koht veel, kui teise kohta panna siis need plastikust agukatted sobivad eelnevatesse kohtadesse, lihtsalt vasaku ja parema poole pead omavahel ära vahetama. Pagasikattel on tagumises asendis kasutamiseks tegelikult kolm katte kardinat, üks mis liigub pagasi põhiosa peale ja kaks mis liigub siis ettepoole ja kinnitub istmete seljatoe külge. Aga istmete kohta veel nii palju, et tagumine iste on ka edasi tagasi liigutatav ning ka seljatoe nurka on võimalik muuta, seda viimast küll juhul kui oled istet veidi ette poole liigutanud või selle pagasikatte tagumisse asendisse tõstnud või üldse eemaldanud. Loodan et kogu jutt oli arusaadav.

Vaiko
Kasutaja avatar
vaix
 
Postitusi: 36
Liitunud: 30 Okt 2009, 13:06
Asukoht: Tartu

2001 Mazda 626

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas lambasihver » 28 Jaan 2011, 02:27

aitäh abi eest! homme kohe proovin, kas saan siukse valemiga kardinapuu kätte :)
Igal pool on parem kui kusagil mujal
Kasutaja avatar
lambasihver
 
Postitusi: 101
Liitunud: 11 Okt 2010, 23:39
Asukoht: Türi

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas lambasihver » 29 Jaan 2011, 00:47

nonii, sain eile JaanusM-i teemast idee, et oma Sarvikule ka võtmehoidja osta, no ikka see Mazda oma :)
ja siin ta on :)

Pilt
Igal pool on parem kui kusagil mujal
Kasutaja avatar
lambasihver
 
Postitusi: 101
Liitunud: 11 Okt 2010, 23:39
Asukoht: Türi

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas JaanusM » 29 Jaan 2011, 06:51

Kurat, sul palju vingem :D.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas riisiveski » 30 Jaan 2011, 22:21

Taga pagasiruumi katte saad ära selliselt, et üks "ruloo" otstest liigub. Kui mälu ei peta, siis parempoolset saab liigutada, vedru küll surub vastu, aga saad kogu selle "ruloo" paar cm lühemaks ja siis tõstad üles ning käes ta ongi. Niisama alt üles togimisega kätte ei saa.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas Vanapeer » 31 Jaan 2011, 22:06

pole sellel mingit vedru ega liikuvat otsa .. "puu" istub oma pesas suruistuga, ehk siis altpoolt survet ja tuleb lahti. Lihtsalt kui pole ammu liigutatud, siis võib raskelt tulla :D
.. alt üles koputus ja käes. Ja need katteplastid istuvad ka oma poolel, ei pea vasakut vahetama paremaga, tõstsin enda omal ka tagant ettepoole, kuna sõbrad-kodaniku armastasid pikkadel sõitudel seljatoe lebosse lasta. ja ma pidin sellepärast alati peatuse tegema :D

mul on ka üks vähe "ersatz" võtmerüng, millest hetkel pilti pole - puitalusel ilus Mazda märk... peaks toyota oma ringi graveerima, saaks veidi ilusama asja :D
Vanapeer
 


Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas lambasihver » 01 Veebr 2011, 21:25

koukisin täna "kardinapuu" ära - polnudki raketiteadus! :D ja täitsa õige, et altpoolt tuli väike nätakas panna ja siis sai ilusti kätte :)
Igal pool on parem kui kusagil mujal
Kasutaja avatar
lambasihver
 
Postitusi: 101
Liitunud: 11 Okt 2010, 23:39
Asukoht: Türi

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas lambasihver » 04 Veebr 2011, 02:11

ehh, jälle üks küsimus :D

kui ma kaitsmekarpi uue kaitsme panen, kas siis on vahet mis pidi ta sinna läheb? no see on kindel, et punane pool enda poole nagu teisedki, aga no see... mhhh, kuda nüüd seletada... no need hõbedased otsad noh - kas nendel on mingi kindel suund, kumma pidi pean sinna karpi tagasi panema? et pole mingit "paremat ja vasakut" poolt?

kurjam, ei oska seletada, mida mõtlen, a äkki keegi näris blondiini loogikast läbi :angel:
Igal pool on parem kui kusagil mujal
Kasutaja avatar
lambasihver
 
Postitusi: 101
Liitunud: 11 Okt 2010, 23:39
Asukoht: Türi

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas roossaar » 04 Veebr 2011, 02:18

ei ole omal kyll kunagi kohanud yhtegi sellist millel need vasak ja parem pool oleksid
sura sinna pessa ja väga hea :D
Aina paremaks läheb...
roossaar
 
Postitusi: 997
Liitunud: 17 Mär 2007, 13:51
Asukoht: Tallinn/Viimsi

Re: Mazda 626 1,8 74kW 2001 - lambasihver

PostitusPostitas lambasihver » 16 Veebr 2011, 02:50

wopidoo, ikka veel ei väsi oma Sarvikut kiitmast - hommikul -28 kraadiga läks ilusti ilma köhimata käima ja üldse pole ta külmadega pirtsutanud :thumbup:
Igal pool on parem kui kusagil mujal
Kasutaja avatar
lambasihver
 
Postitusi: 101
Liitunud: 11 Okt 2010, 23:39
Asukoht: Türi

EelmineJärgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist