Mazda 6, 2006a küünlavahetus?!

Mazda 6, 2006a küünlavahetus?!

PostitusPostitas roostevaba » 08 Juun 2011, 12:10

Tere.


Auto vanus siis 5 aastat ja peaks tegema 100 000km hoolduse, mis näeb ette küünlavahetust, ees on aga alles 54 000km.

1. Kas tasub mootorisse Mazda originaalõli Dexeliat Mobili asemel panna?! Hinnavahe tuleks Mobili kahjuks 3€.
2. Kas tasub praegu juba küünlaid vahetada või kannatab sellega veel? Kuidas ma aru saan sellest, kas peaks vahetama või ei?!



Tänud abistamast!

Terv,
Rv.
roostevaba
 
Postitusi: 2
Liitunud: 22 Mär 2011, 15:52
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6, 2006a küünlavahetus?!

PostitusPostitas skyline » 08 Juun 2011, 13:59

Õli puhul vahet pole, kui Mazda ise esindusest seda Dexeliat pakub, siis ei saa see küll ju mootorile mingit kahju teha. Ise kasutan Mobil 5w-40 õli tehase ettenähtud 5w-30 asemel.
Küünlaid olen ma alati vahetanud läbisõidu mitte aastate järgi. Kui mõni küünal läbi, küll siis sellest aru saad, kas hakkab mootor ebaühtlaselt käima, tekivad käivitumisprobleemid jne. Kui tahad südamerahu saada, siis keera küünlavõtmega küünlad välja ja vaata mis seisukorras nad on. Kui on kenasti kollakaspruunilt põlenud, ei ole õlised, keraamikas pole mõrasid, siis keera sisse tagasi ja sõida edasi. Küünla kontaktivahet võid ka veidi koomale koputada kuna ajaga põleb kontaktivahe nii või naa veidi suuremaks.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 6, 2006a küünlavahetus?!

PostitusPostitas Vanapeer » 08 Juun 2011, 14:59

sädevahet väiksemaks koputada ei soovita, seda vähem see seal vastu peab. Ettenähtud vahe on korrektne.
Üle 90 000km need iriidiumküünlad ei kesta. Odavam alternatiiv on Copper-küünlad, mida isegi kasutan. Vahetusvälp küll 25 000km, kuid maksavad 12€ 4tk (BCPR6ES). Neil on süütepooli jaoks vajalik takisti olemas. iriidiumküünlad kestavad 3x kauem, kuid maksavad kokku 62€. Ametlik asendus on NGK ja 10€ tükk. Pealegi oleks õige vahetada küünlaid juba kaugelt enne, kui välp kukub, meie kütus on rikutud ja küünla eluiga lüheneb. Need Mazdad, mida teenindanud olen, kuskil 70 000 pealt on küünlad juba otsa saamas ja kütusekulu kasvab keskmiselt 2-3liitrit.
Õli suhtes, kõik mis on täissünt ja vastab nõuetele, võib sisse kallata. Ilmselt õige margi peab auto ise valima, päris üks ühele võtta ei saa, et just SEE ongi õige. Mul oma autogi tahab ainult kindlat marki, kõik kallid ja väidetavalt head, kaovad nagu vits vette, ei käi mootor kuskilt otsast ja sinine vine on järgi koguaeg.
Vanapeer
 


Re: Mazda 6, 2006a küünlavahetus?!

PostitusPostitas Whitesnake » 08 Juun 2011, 19:47

Kas seda nn hooldust võin idee poolest ise ka teha või viin kuhugi nurgatagusesse (selle mõttega, et mitte esindusse suurt rahapatakat maksma minna)? Märgiks veel ära, et auto oleks liisinguline.
Whitesnake
 
Postitusi: 27
Liitunud: 22 Veebr 2011, 15:00
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 6, 2006a küünlavahetus?!

PostitusPostitas Vanapeer » 08 Juun 2011, 20:04

kõik töökojad, mis arvet väljastavad, sobivad. Ei pea esinduses üldse käima. :)

Garantii kehtib, kui on ette näidata arve. Liisingut see samuti ei mõjuta. Aga kui teed ise, nagu päris ise oma käega, ja midagi selle tulemusel tuksi läheb, siis süüdistada saad ise-ennast. :) Et näiteks vahetad ise õli ja filter nt. on praak ja mootori õlituse tuksi keerab, siis ekspertiis teeb ainult kindlaks, mis viga on, remondi eest pead ise hea seisma. Simple. :)
Vanapeer
 


Re: Mazda 6, 2006a küünlavahetus?!

PostitusPostitas riisiveski » 08 Juun 2011, 21:05

Mina oma auto hooldamise "filosoofiaga" vastan mõlemale küsimusele JAH.
Kui tehas soovitab mingit konkreetset õli, siis järelikult on tehas selles kindel ja suudavad just konkreetse õlimargi toodetega tagada hea mootori vastupidavuse.
Kui hoolduse käigus on ette nähtud küünlad vahetada, siis tee see ära. Muidu jätad selle praegu tegemata, poole aasta pärast on meeles ainult see, et 100 Mm hooldus on tehtud, aga küünalde mittevahetamine enam mitte. Ja siis paari aasta pärast imestad, miks auto ei tööta korralikult :)
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6, 2006a küünlavahetus?!

PostitusPostitas MaSu » 08 Juun 2011, 22:42

riisiveski kirjutas:Mina oma auto hooldamise "filosoofiaga" vastan mõlemale küsimusele JAH.
Kui tehas soovitab mingit konkreetset õli, siis järelikult on tehas selles kindel ja suudavad just konkreetse õlimargi toodetega tagada hea mootori vastupidavuse.
Kui hoolduse käigus on ette nähtud küünlad vahetada, siis tee see ära. Muidu jätad selle praegu tegemata, poole aasta pärast on meeles ainult see, et 100 Mm hooldus on tehtud, aga küünalde mittevahetamine enam mitte. Ja siis paari aasta pärast imestad, miks auto ei tööta korralikult :)


mina jälle arvan, et autotehas on esmalt raha peal väljas. mingi konkreetse "oma" õli (dexlia siis hetkel) soovitamine toob tehasele täiendavat nutsu (ostetkase kuskilt odavalt, pannakse oma kirjad peale ja müüakse kallilt maha). ilmselt on võimalik tuvastada, mis õli see tegelikult on aga vaevalt see midagi erilist on. midagi, mis saadi odavalt kätte ja vastab standartitele.
dexelia 5W30 pani MaSu veidi klõbisems, enne oli Mobil ja hetkel Total (ikka 5w30) ja ei klõbise. järgmisena läheb ehk castrol 5w40.
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

Re: Mazda 6, 2006a küünlavahetus?!

PostitusPostitas aviar » 08 Juun 2011, 23:26

MaSu kirjutas:...mina jälle arvan, et autotehas on esmalt raha peal väljas. mingi konkreetse "oma" õli (dexlia siis hetkel) soovitamine toob tehasele täiendavat nutsu (ostetkase kuskilt odavalt, pannakse oma kirjad peale ja müüakse kallilt maha). ilmselt on võimalik tuvastada, mis õli see tegelikult on aga vaevalt see midagi erilist on. midagi, mis saadi odavalt kätte ja vastab standartitele.

No see ei ole ju kunagi saladus olnud: MAZDA DEXELIA ULTRA 5W-30 analoog on ELF EVOLUTION SXR 5W30.

Enda 6-l kasutasin kunagi Mobil 1 ESP Formula 5W-30, siis Total Quartz Future 9000 5w-30 ja nüüd tehase soovitatud DEXELIA ULTRA 5W-30. Ühegi margi kohta ei oska tavakasutajana midagi halba öelda ehk õli on õli. :wink:
Ja küünlad pane ikka tehase poolt ettenähtud - VIN koodi järgi saad teada.
aviar
 
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Veebr 2009, 13:34
Asukoht: Nõmme (Tallinn)


Mine Mazda 6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist