323F 2002 uksed ei lukustu

323F 2002 uksed ei lukustu

PostitusPostitas kaur22 » 19 Dets 2011, 18:53

Probleem seisneb selles,et uksed ei taha lukku jääda.
Nii keskluguga kui võtmega proovides uksed ei jää lukku. Kaitsmed ja uste lülitid on kõik korras. Laetuli on keskmises asendis ehk siis kui uksed lahti teed läheb tuli põlema või kui pulti kasutades uksed lahti lukustada. Olen ka proovinud teisi tule asendeid aga siis ka ei tööta. Kus kohas võiks viga olla?

Ette tänades,
Kaur
kaur22
 
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Dets 2011, 18:45
Asukoht: Eesti

Re: 323F 2002 uksed ei lukustu

PostitusPostitas JaanusM » 19 Dets 2011, 22:40

kas ei taha lukku jääda või ei taha lukku minna? St kas lukustub ja tuleb seejärel kohe uuesti lahti, või ei lukustu üldse?
Autos sees istudes saad "luku nupust" uksed lukku panna?

Kui tulevad lahti peale lukustumist, siis on arvatavasti viga mõnes keskluku mootoris.
Teine võimalus on mõni halvasti liikuv lukustus mehanism, mis annab mootorile liikselt vastu survet ja keskluku mootor ei jõua lihtsalt teda lukustada.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: 323F 2002 uksed ei lukustu

PostitusPostitas kaur22 » 19 Dets 2011, 23:20

St kas lukustub ja tuleb seejärel kohe uuesti lahti,

Jah täpselt nii, uksi seestpoolt ei ole proovinud lukustada. Kas elekrtoonika viga see olla ei saa kuna uksed ei läinuld lukku pärast laetule ukse asendisse panemist?
kaur22
 
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Dets 2011, 18:45
Asukoht: Eesti

Re: 323F 2002 uksed ei lukustu

PostitusPostitas leviathan » 19 Dets 2011, 23:25

tagaluuk on kinni?
mazda ewi lase uksi siis lukku kui mingi uks-luuk on lahti
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: 323F 2002 uksed ei lukustu

PostitusPostitas kaur22 » 19 Dets 2011, 23:39

Kõik uksed ja luuk on kinni.
kaur22
 
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Dets 2011, 18:45
Asukoht: Eesti

Re: 323F 2002 uksed ei lukustu

PostitusPostitas JaanusM » 20 Dets 2011, 00:13

kaur22 kirjutas:Kõik uksed ja luuk on kinni.

kui uksed luugid kinni paned, siis kustub ikka sul salongi tuli ära ka? :).

Aga tegelikult ma usun, et sul on seal mingi kala mõne keskluku mootoriga, mis ei jõua ennast lukustada ( arvatavasti üks esimestest ustest, sest teised pole tavaliselt sedasi, et kui ühe lukku paned siis lähevad kõik. ) kasvõi nt pagasniku oma. ( Proovi nt pagasnik võtmest lukku keerata alustuseks, seejärel proovi puldist uksi lukustada ) Samamoodi võid kõik uksed ükshaaval läbi võtta, et paned kõigepealt ukse eraldi lukku ja seejärel proovid puldist. Eks ta tükk nokitsemist ole, aga mitte midagi ületamatut.

Proovi uksi seestpoolt lukstada, alustuseks ükshaaval, kui mõni lukustus nupp liigub tunduvalt raskemalt kui teised, siis alusta sealt lammutamist.

Nt mul kunagi BMW-l oli samasugune kala, veaks oli see, et ukse polster oli seestpoolt imekombel vigastada saanud ja lukustamise "traat" ei liikunud vabalt, ning siis hakkasiki lollitama, et ei läinud lukku.

Elektroonika kala ma välistaks, sest vastasel juhul ta ju ei reageeriks sellele, et sa üldse lukustada tahtsid.
+ Kui võtmega keerates samamoodi lollitab, siis Signa "ploki" ma välistaks. Kahtlustaks siiski kõigerohkem Mõnda surnud mootorit või mitte piisavalt liikuvat lukustus mehanismi, mille vastu aitab isegi määrimine nt.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: 323F 2002 uksed ei lukustu

PostitusPostitas kaur22 » 20 Dets 2011, 00:19

Võtmega ei lukusta ka ära. Suured tänud proovin antud nipid ära... Loodan et hakkab tööle.
kaur22
 
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Dets 2011, 18:45
Asukoht: Eesti

Re: 323F 2002 uksed ei lukustu

PostitusPostitas leviathan » 20 Dets 2011, 00:22

JaanusM kirjutas:
kaur22 kirjutas:Kõik uksed ja luuk on kinni.


Elektroonika kala ma välistaks, sest vastasel juhul ta ju ei reageeriks sellele, et sa üldse lukustada tahtsid.

pigem just elektroonikakala - kuna nagu sai mainida, ei lase uksi lukustada. st kl moodul saab infot , et miski luuk on lahti. töenäoliselt niiskuseuss kuskil sees
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: 323F 2002 uksed ei lukustu

PostitusPostitas JaanusM » 20 Dets 2011, 10:12

leviathan kirjutas:
JaanusM kirjutas:
kaur22 kirjutas:Kõik uksed ja luuk on kinni.


Elektroonika kala ma välistaks, sest vastasel juhul ta ju ei reageeriks sellele, et sa üldse lukustada tahtsid.

pigem just elektroonikakala - kuna nagu sai mainida, ei lase uksi lukustada. st kl moodul saab infot , et miski luuk on lahti. töenäoliselt niiskuseuss kuskil sees

kaur22 kirjutas:
St kas lukustub ja tuleb seejärel kohe uuesti lahti,

Jah täpselt nii, uksi seestpoolt ei ole proovinud lukustada. Kas elekrtoonika viga see olla ei saa kuna uksed ei läinuld lukku pärast laetule ukse asendisse panemist?


ST, et moodul teeb oma töö ära, paneb uksed lukku aga lükkab kohe uuesti nad lukust lahti. Vähemalt mina sain sedasi aru asjast.
Mul endal mõni luuk või uks lahti on, siis signat peale lastes hakkab auto piiksuma, annab märku, et kõik ei ole nii nagu peaks. Kui uks pole korralikult kinni, Siis teeb samamoodi, laseb lukku ja kohe uuesti lahti tagasi, sest ei suuda poolenisti kinni olevat ust lukustada.

Seega mina kahtlustaks ikkagist mehaanilist probleemi, aga eks see läbi foorumi ajamine olegi selline asi, et kõik pakuvad erinevaid asju ja parema õnne koral suudad lihtsalt õige välja valida :D.

E: Laetuli ja signa omavahel kõlab kuidagi kahtlaselt, aga eks leviathan jagab elektroonika osa paremini ja on pädevam sellele küsimusele vastama. :).
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: 323F 2002 uksed ei lukustu

PostitusPostitas leviathan » 20 Dets 2011, 10:35

626-l sai kunagi nii uksed lukku, et võtad keskluku kaitsme välja ja proovid käega kas kõik mootorid liiguvad ilusti
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: 323F 2002 uksed ei lukustu

PostitusPostitas Haljazme » 20 Dets 2011, 11:53

Mul oli kunagi hallil ajal HC'ga analoogne pull, ainult, et lahti ei tahtnud lukust tulla, pani kohe klõps uuesti kinni, samuti aitas juhiukse keskluku mootori vahetus, vahel pani ka ust kinni lüües uksed lukku.
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel:51717-null-seitse
Kasutaja avatar
Haljazme
 
Postitusi: 627
Liitunud: 09 Sept 2007, 21:09
Asukoht: Aakre - Valgamaa (tööpäeviti - Elva)

2000 Mazda 626

Re: 323F 2002 uksed ei lukustu

PostitusPostitas JaanusM » 20 Dets 2011, 12:00

Haljazme kirjutas:Mul oli kunagi hallil ajal HC'ga analoogne pull, ainult, et lahti ei tahtnud lukust tulla, pani kohe klõps uuesti kinni, samuti aitas juhiukse keskluku mootori vahetus, vahel pani ka ust kinni lüües uksed lukku.

Mul nissanil tuli juhi ust pauguga kinni lüüa, siis töötas kesklukk. Mul tekis jama peale seda kui autos sees käidi, st üritati sees käia,
peale golfi kepi nägemist hakkas tal miski pärast vääääga kiire. :D.

Aga jah, tasub mootorid kõik käega üle katsuda, üks neist peab raskelt liikuma, siis on vigane mootor kiiresti tuvastatud ka.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: 323F 2002 uksed ei lukustu

PostitusPostitas kaur22 » 20 Dets 2011, 17:45

Hetkel pole veel katsetada jõudnud aga loodan seda lähipäevil teha.
kaur22
 
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Dets 2011, 18:45
Asukoht: Eesti


Mine 323/MX-3/3/MX-5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline