Suurema mootori peale tõstmine

Suurema mootori peale tõstmine

PostitusPostitas Anonymous » 07 Aug 2006, 23:33

Mind on juba pikemat aega huvitanud selline asi et kas annaks näiteks mazda 626 ge kerele vahele tõsta 2.0 või isegi 2.5l mootorit hetkel on peal 1.8. Tahaks tõsiselt teada kas selline asi on võimalik et kas motori käpad sobivad ja kas ta üldse sinna ära mahub.Kui keegi oskab mind aidata oleks see väga meeldiv. Ette tänades ;) 8)
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 07 Aug 2006, 23:55

Mülemad sinu poolt välja pakutud versioonid on ka tehasest välja veerevate GE kapoti all, seega mahuvad :idea: 2.0 puhul peaks piisama mootori ja aju vahetamisest, aga V6 puhul pole enam päriskindel, seal kindlasti juhtme pundid suuremad :roll: Mootori padjad 2.0 puhul samad, V6 puhul jään jällegi vastuse võlgu :oops:
Anonymous
 


PostitusPostitas Kooma » 08 Aug 2006, 00:49

Natuke OT küll aga igaks juhuks enne kui motot vahetama hakkad, mõtle läbi, kas sellel on mõtet. Ei tunne küll antud mazdade hingeelu eriti, kuid reeglina kaasnevad suurema motoga ka suuremad pidurid. 1,8 ja 2.0 motol need vaevalt erinevad on aga V6-l eeldaks küll. Kindlasti on erinevad kõikide kastide ülekande arvd ning suurematel mootoritel ka veovõllide läbimõõdud. Kui piirduda ainult moto vahetamisega, siis annab see juurde kiirenduses aga mitte kiiruses (küsitav ka vana kasti vastupidavus suurenenud võimsusele). Kas mõttekam ei tuleks vana masin maha müüa ja osta juba ihaldatud mootoriga eksemplar. Tavaliselt tulid võimsamad masinad ka parema varustusega. Kõige sellega säästad kui mitte raha ja aega siis kindlasti oma närve. Kui just igapäev auto remiga ei tegele, siis pead otsima koha kus vahetus teha, otsima masina mille pealt saad moto ja kõik vajaminevad vidinad, arvestama, et kui midagi ei sobi või vajab vahetust, siis võid teadmata aja olla veel jalamees lisaks jne jne jne. Isiklikult leian, et moto vahetus tasub end ära vaid kahel juhul: Esiteks kui antud kerele ihaldatavat mootorit ei pakutud, st ainukeseks variandiks ongi moto vahetus ning teiseks, kui konkreetsel masinal on tehtud midagi, mida ringi tõsta ei saa ja millest loobuda ei taha. St näiteks kui sul on sisseehitatud muusika või välimuses midagi muudetud. Kui aga tegu tavalise igapäeva sõidukiga, millele ihkad kõvemat motot, siis parem müü vana maha ja osta uus ihaldatud motoga.

Sry jutt sai jube pikk ja lohisev. Aga soovitan lihtsalt sellepeale enne mõelda. Lihtsalt olen ise kunagi sellise asja läbi teinud ja alles tagantjärgi sain aru kui mõttetu see tegelikult oli.
Kooma
 
Postitusi: 67
Liitunud: 22 Mär 2005, 12:09
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 08 Aug 2006, 07:57

1.8 ja 2.0 kast, veoteljed ja ka muud vidinad on samad, V6 puhul on need asjad jah teised :wink:

Ja kui inimene on fanatik, siis tahab ta seda ise teha ja ei huvita see et peab jala käima või läheb kaua aega :idea:
Anonymous
 


PostitusPostitas Kooma » 08 Aug 2006, 10:04

Olen täiesti nõus sellega, lihtsalt pöörasin inimese tähelepanu asjale, millele tavaliselt suures tuhinas ei mõelda.
Kooma
 
Postitusi: 67
Liitunud: 22 Mär 2005, 12:09
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 08 Aug 2006, 11:54

Ja ma pisut julgustasin :mrgreen:
Anonymous
 


PostitusPostitas bmw » 08 Aug 2006, 20:58

minagi julgustaks seda teha, kui asi valmis siis on ta ikkagist oma tehtud, autosse suhtumine on kohe teine, ja rõõmu kui palju kui sõitma taga jälle hakad :P

mina näiteks tõstsin oma 66kw moto asemele 103kw, jama oli mul palju kuid nüüd olen juba mõned korrad sõitnud taga ja tunne on hea, ja isegi mõelda on hea, et näe ise tegin :D
Kasutaja avatar
bmw
 
Postitusi: 499
Liitunud: 21 Dets 2005, 15:43
Asukoht: KEILA

PostitusPostitas tomkulibin » 08 Aug 2006, 21:23

Mingi "kiiks" peab inimesel olema, see viib edsi. Muidugi on hea ette hoiatada võimalikest jamadest, nendest ei pääse niikuinii. Ja meeldiv tunne on, kui millegiga edukalt hakkama oled saanud.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8372
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Anonymous » 09 Aug 2006, 10:43

suured tänud teile selle info eest ma olen sellega kursis et jamasid ja aega võtavad need asjad ma ise vahepeal uurisin küll et kuida saaks ja kas oleks hea suurrema mootori peale panek aga öeldi sama mis siin jama on tohutult ja ma usun et selle asja jätan katki.

Selegi poolest tänud teile kõigile. :)+
Anonymous
 



Mine 626/MX-6/Xedos-6/6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron