Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mel » 21 Sept 2011, 18:14

Mario kirjutas:ah, natsa pilti kah..

Pilt


Mes selle tagaluugi alservaga teind oled,kas seal kus see käepide,see iluliist,see on vist reegel,et ei taha püsida tervena.Või ma näen midagi valesti.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3588
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 21 Sept 2011, 18:30

Meelis, sul on terav silm.. :D
jah, see käepideme katteplast oli katki juba siis, kui mina ta sain. ilmselt klaasriide vaiku sinna toppima, et liitekohad ära tugevdada uuesti. Muidugi pildil ei näe, et ta katki on. :D

jah, tagaluugi äär sai ka kevadel ära keevitatud koos usteäärtega, kuna seal oli ka kõva uss sees, sest tagastange käib vastu luuki, ja kuna ma juba 3.a tagasi ei saanud stange polte lahti, siis nüüdseks on see eriti lootusetu juhtum ja ühe koha pealt jah on luugi ära hõõrunud ning rebasepoiss tegi kurja.põhimõtteliselt oli seal mõnus Panama kanal terve ääre ulatuses, kui sai hakatud lahti lõikama. Keevitasin uue ääre nii sisse kui välja ja katsin kivikaitsega esialgu. Siiani mind on see vägagi rahuldanud. :) Aga uste ostmisest ei pääse ja japsi siseturu kaheosaline tagaluuk on nii odav, et võiks luugi ka ära vahetada ühe ropsuga. :D AGa see on tulevik. Hetkel keskendun rohkem tehnikale.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6055
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas skyline » 21 Sept 2011, 21:13

Mario kirjutas:
jah, tagaluugi äär sai ka kevadel ära keevitatud koos usteäärtega, kuna seal oli ka kõva uss sees, sest tagastange käib vastu luuki, ja kuna ma juba 3.a tagasi ei saanud stange polte lahti, siis nüüdseks on see eriti lootusetu juhtum ja ühe koha pealt jah on luugi ära hõõrunud ning rebasepoiss tegi kurja.


Sa lase tagaluuk katuse juurest poltide juurest lahti ja fikseeri luuk poltidega uuesti nii paar mm kõrgemasse asendisse, siis ei hõõru enam vastu kaitserauda.
Mul oma oma autol oli sama teema, et hõõrus ühest nurgast pidevalt luugiservalt värvi maha ja rooste kohe platsis. Kevadel sai roostesurma ja parandusvärviga ära tehtud ning lasin luugi poltidest lahti ning fikseerisin ca mm kõrgemas asendis sulguma. Nüüd ei hõõru enam luugi servalt värvi maha :thumbup:
Universaalil reguleerimine küll sedaanist veidi keerukam, just eelkõige luugi suuruse tõttu, aga katse-eksituse meetodil peaks hakkama saama. Ainus oht on, et luukpäral ja universaalil piisab luuki teinekord kuskil paar mm nihu liigutada ja hakkab vesi pagassi tulema. Kahekesi on seda tööd kõige parem teha, sest kui luugiamordid lahti lasta ja poldid samuti, siis see luuk on üksi päris raske paigas hoida ja samal ajal reguleerida. Võid proovida ka nii, et luugiamordid jätad külge, olen ka nii ühel autol teinud.
Eelmine auto oli mul BMW universaal, peale esimest sadu tagaruloo lainetas veest, hakkasin siis luuki reguleerima ja lõpuks sain nii paika, et enam vett sisse ei tulnud ja muid jamasid ka polnud :) Too auto, nagu hiljem selgus, oli muidugi räige tagakülje laksuga olnud.
Vot selline idee sulle siis.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 22 Sept 2011, 22:53

no auto on 2007.a käinud täielikus ülevärvimises (kindlustuse keiss) ja eks siis poisid tegid igast nalju. Luuki ma enam ülespoole tõsta ei taha, hetkel isegi ei jookse enam jooned kokku, kuigi mulle meeldib su mõte, olen täitsa seda kaalunud. Aga stange on ise halvasti kinnitatud ja ma ei ole raatsinud pole puruks keerata veel :) Muidugi takkaotsa ka see, et kui luuki keevitama hakkasin, siis kruvisin ära ka luugi küljest need fiksaatormuhvid all nurkades - eino üks peab alati pooleks minema ja nii ma siis seal pusisin puuriga, kuni 3 tera ära nürisin.. :? on ikka kõva polt see roostes polt.. Esivõre polte puurisin ka pool päeva välja..

Mel - jah, no see on kool ju! Töökoda on aastast 1972 ning ainsad valtsimise riistad on oma musklid ja haamrid. :( Oma küljekarbi voolisin ma alasi peal välja, andis seda 1.0mm plekki nõnna murda, kuid õnnestus..

ega saigi rohkem nagu hädapärane lappimine tehtud, sest parempoolne karp haigutas juba päris pikalt ja põranda matt hakkas märjaks minema... enam ma metsadesse ei roni nii aktiivselt.. :?
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6055
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas lines » 22 Sept 2011, 23:29

Mario kirjutas:... enam ma metsadesse ei roni nii aktiivselt.. :?


Sa juba ka vanem mees... Tibidega metsa ronimine pole ehk enam eakohane :roll: :lol:

Lines
Kasutaja avatar
lines
 
Postitusi: 1560
Liitunud: 07 Veebr 2005, 11:36
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas pokenaut » 23 Sept 2011, 00:57

lines kirjutas:
Mario kirjutas:... enam ma metsadesse ei roni nii aktiivselt.. :?


Sa juba ka vanem mees... Tibidega metsa ronimine pole ehk enam eakohane :roll: :lol:

Metsa ronides tuleb ikka vaadata ka, kuhu ronida. Ma olen kuuega korduvalt metsas käinud, aga karbilaiendi sain vastu "maad" hoopis varakevadel Pärnus Porta parklas.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Kahro » 23 Sept 2011, 23:19

pokenaut kirjutas:
lines kirjutas:
Mario kirjutas:... enam ma metsadesse ei roni nii aktiivselt.. :?


Sa juba ka vanem mees... Tibidega metsa ronimine pole ehk enam eakohane :roll: :lol:

Metsa ronides tuleb ikka vaadata ka, kuhu ronida. Ma olen kuuega korduvalt metsas käinud, aga karbilaiendi sain vastu "maad" hoopis varakevadel Pärnus Porta parklas.

Port Arturi parkla on tõesti totaalne p*ldik, sai ise ka enda autoga seal sahka mängitud. Ainuke viis seal sõita on üksi autos ja vaikselt roomates.

http://img51.imageshack.us/img51/24/19092011003.jpg
Kas pilt petab või siis need udukad näitavadki taevasse? Praegu tundub küll, et sulle vastu ei tahaks küll sõita ja esistange parandus on küll :thumbup:
Kasutaja avatar
Kahro
 
Postitusi: 15
Liitunud: 02 Juun 2010, 12:42
Asukoht: tln

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas jann » 24 Sept 2011, 16:45

Veel OT: Ma sattusin sel suvel ka Port Arturi parklasse siis kui seal parasjagu ookean oli :D Mõni kes ennem parkinud oli, vist jäigi sinna...

Teemasse, tore et saad nüüd näpud õliseks teha jne :) Edu!
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 24 Sept 2011, 20:46

Kahro, need ei ole udutuled, ja ilmselt pilt petab, sest need valgustavad enamvähem nina ette ainult. Niiet minu esiklaasi paluks kivi mitte saata... :wave: :lol: telefonil on lihtsalt ülitundlik (loe: s*tt) kaamera. eks ma lasen korraliku kaameraga pilte teha..
Portas olen minagi käinud, ei saa ühtegi halba sõna öelda, põhi ei käinud kordagi kuhugi :D :D
eile oli igav, ajaviiteks näppisin erinevaid polte veermikus, keerasin puruks 2 VATA padrunvõtit (ulme lihtsalt) ja siis närvirahustuseks kruvisin lahti drosseli, pesin kõik korralikult seest ja väljast, puhusin läbi lõik õhulõdvikud, vaatasin üle küünlad, vahetasin õli ja filtrid.. aga peab vist salongifiltriga midagi ette võtma. On küll uus, aga vihmaga lähevad ikka klaasid uduseks, seda kiiremini, kui on veel 4 inimest autos.. :?

Nüüd siis uuesti palavikku ravima, kooli töökoda on külm as hell, ja ei soodusta just tervise heaolu.. Kursavenna Mitsu Colt sai ka väheke käsitööd, nüüd pidurdab nagu õlitatult :D :D nüüd meenus, miks ma ei salli trummelpidurit- lugematud hoovad ja vedrud lihtsalt roostetavad kinni/pooleks.. üldjoontes timm värk.
Argo Soome-Marella tuli ka töökotta tagasi ja aitasin ta vennal süüdet sättida, aga no ei käi see asi ikka õigesti, et vist vaja karpa puhastus/defekteerimine ette võtta.. :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6055
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas tomkulibin » 25 Sept 2011, 00:39

OT
Mario kirjutas:...Argo Soome-Marella tuli ka töökotta tagasi ja aitasin ta vennal süüdet sättida, aga no ei käi see asi ikka õigesti, et vist vaja karpa puhastus/defekteerimine ette võtta.. :)
Kuna se loomake pole nn originaali projektikas, siis võik proovida mõnda Lada karpat, neid peaks saada olema küll
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8372
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Siim » 25 Sept 2011, 00:54

Mario kirjutas:läksin siis diagnostika õpsi juurde küsima, et kas Eestis üldse keegi sellel Mazdal veakoode lugeda oskab - küsis siis aastat ja mootorit ja pikalt mõtlemata ütles, et siin maal ei saa ükski aparaat sellega hakkama, et USAs toodetav keerulise nimega toode on võimeline seda tegema küll, aga hinnalipiku tõttu ei taha ükski autoelektrik seda endale võtta...
Minu auto elektroonika on siis mõeldud tegelikult Austraalia turule ja kuna CEL ka puudub, pole võimalik BOSCHi seadme abil veakoode kätte saada. Ainuke lootus oli, kui sai samodelkini abil pistik ära lühistatud, siis arvuti tundis vähemalt ära, et talle pandi 1998 Mazda 626 külge. :D Ja oli ka kõik. Võin siis vähemalt nüüd öösel rahulikult magada, et kui miski viga tuleb, peab hakkama mehaaniliselt välja praakima :lol: :clap: :thumbdown:


Tee pistikust pilti,no pole võimalik et ligi ei sa bossiga,ma vähe olen neid näppinud ju,tuleb ümber nurga küll minna aga toimib.
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 25 Sept 2011, 11:53

tomkulibin kirjutas:OT
Mario kirjutas:...Argo Soome-Marella tuli ka töökotta tagasi ja aitasin ta vennal süüdet sättida, aga no ei käi see asi ikka õigesti, et vist vaja karpa puhastus/defekteerimine ette võtta.. :)
Kuna se loomake pole nn originaali projektikas, siis võik proovida mõnda Lada karpat, neid peaks saada olema küll

nuh, see ilmselt jääb juba vendade lahendada.. sest näha on, kiirendamisel esiteks poob ja siis hakkab nagu minema, aga külmalt ei taha käima minna ega ka korralikult käia.. :?

_siim_ kirjutas:Tee pistikust pilti,no pole võimalik et ligi ei sa bossiga,ma vähe olen neid näppinud ju,tuleb ümber nurga küll minna aga toimib.

bossiga sai proovitud niipidi ja naapidi, asja masendav pool oligi see, et adapter kadunud, aga kui juba õps pead kinni hoidis, siis ei ole vist mõtet proovida..
Mul PEAKS olema ka notsu roolisamba all jalgade kohal, kuid seal puudub see ning ainult kapoti all, pistik ise on tulemüüri küljes,
Pilt
samasugune ta mul ongi. :) kirjaklambritega lühistamine on samuti ära proovitud :? tulutu.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6055
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Siim » 25 Sept 2011, 12:19

Ok siinkohal tõstan ka käed püsti,ma pole enne gf-i sellise pistikuga näinud :D
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 25 Sept 2011, 12:29

:crazy:
sa ilmselt pole ainuke :wave:
Pean vist Austraaliasse minema, sest tarkvaraliselt on mu auto austraallane :lol:
asja päästaks, kui mul oleks Check Engine, siis on võimalik meelitada seda Boschiga vilkuma, kuid mul pole seda ka, kellaplokis on pime koht selle asemel. :D
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6055
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas leviathan » 25 Sept 2011, 13:08

enne obd-le üleminekule on kõikidel selleajastu Mazdadel selline testipistik.. :wave:
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Siim » 25 Sept 2011, 15:01

Seda loomulikult,aga ma ei teadnud et gf ka selle sai veel,mina olen tavalist obd2 pistikut ainult kohanud.
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas tomkulibin » 25 Sept 2011, 20:59

121DB, MX3 ja 323BG on kõik selliste pistikutega ja minuteada on neil kasutusel OBD I.
Antud pesast annab LEDiga infi välja imeda, kui on OBD I.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8372
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Evert » 26 Sept 2011, 00:09

TEN ja GND nt. kirjaklambriga kokku ja LED lambike või analoog multimeeter FEN ja B+ vahele. Nii peaks nt. mootori veakoodid kätte saama. Kui sellest abi on, siis peaks mul arvutis 2,0 GE koodid olemas olema.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Siim » 26 Sept 2011, 00:39

Autodatas on ka olemas ja sinna saab Mario ligi.
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 26 Sept 2011, 02:30

autodatast on vähe kasu, kui puudub seade, millega neid lugeda :D
faktiliselt on tegemist E-OBD-PII versioon. GE koode ma tean isegi, aga peale 96.a, kui tarkvara muutma hakati, ei saa ka GE enam klambriga lugeda. aga te võite lahkesti tulla proovima, ma istun õllega kõrval ja muigan, kui juba Eesti kõvemad mehed käpad üles tõstavad. :D
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6055
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Siim » 26 Sept 2011, 03:57

Pane niikauaks kui diagnosti vaja teha euro aju külge :D

Tegelikult peaks ju juhtmesti klappima,kaotad ainult vist mõned kw.
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas tomkulibin » 26 Sept 2011, 06:27

_siim_ kirjutas:...Tegelikult peaks ju juhtmesti klappima,kaotad ainult vist mõned kw.
Ka vanakooli OBDga ajusid on suudetud kärsatada, uuemad on tunduvalt nõrgemad -suudavad isegi kooleda. Kuni pole faktilist kinnitust juhtmestiku ja aju 100% sobivuses, ei teeks katseeksituslikku katsetust. :roll:
Siin(foorumis) kunagi jooksis teema läbi, kuis GE omanik ajas aju taga, mille koodijärgse otsingu tulemusel (inskapist ja mazdaabist) sai vastuseks, et sellist pole toodetudki kunagi...
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8372
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Siim » 26 Sept 2011, 08:40

See mida kunagi otsiti mäletan jah seda otsisin isegi mujalt maailmast ja ei leidnud :) seal oli mingi immo kala.

Aga Mario oma on siis nii nagu mina aru saanud olen sama pm nagu GE alles vms :D
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 26 Sept 2011, 12:23

ajule ma pole ligipääsu tekitanud, et näha, mis koodid peal on.
Seda tean küll, et kui minu auto aju GE'le panna, saab 85kW asemel 94 kopikatega. Kui muuta süütesüsteem vastavaks ja panna plokikaas teine, saab see 100kW kätte kah.
Mind see diagnostika väga ei huvita kah, lihtsalt oleks tahtnud mõnda asja teada saada, aga noh, auto käib, töötab, sõidab, pidurdab, sidurdab.. töötavat asja pole mõtet näppida :D :D
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6055
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 02 Okt 2011, 23:07

nuh.. Keegi Kamoka amortidest või üldse juppidest miskit halba/head oskab kosta?
igatahes 53€ amordi pealt on piisavalt hea hind, et tellida.. lisaks meelitas 2.a läbisõidupiiranguta garantii...
Ära on tellitud ka õõtsapuksid, "kondid" ette ja taha, šarniirid. Esiklaas jääb järgmisse kuusse.. Selle kuuga peaks siis vähem kui 150€ eest veermiku timmi saama. siis sillastend ja võib talvekad alla panna.
Panin uued vaskküünlad sisse, vaatasin, et juhtmed on timmis, ühesuguse takistusega, ehk kannatab järgmised 30 000 ära sõita.. aga tõsiselt peab hakkama otsima torusid ja vaakumvõimendit, sest need on ära roostetanud ja enam näpuga puutuda ei julge..
Samuti näitab roostemulle ka karteri põhi järjekordselt.. :| A noh, õhukese Poola pleki kohta isegi hää tulem...
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6055
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

EelmineJärgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron